Jarosław Ilcewicz

Jarosław Ilcewicz

specjalista

Wykładziny PCW Polyflor - na każdą okoliczność.

komentarzy: 0
8 Lipiec 2013

Ciekawym obiektem referencyjnym szerokiej gamy produktów Polyflor jest Hospicjum w Bury, Lancashire w Anglii. Hospicjum sfinansowane został w 76 % dzięki darowiznom mieszkańców okręgu, jest dużym, nowoczesnym obiektem o 12 salach - sypialniach przeznaczonych dla pacjentów.

W ciągach komunikacyjnych i jadalni został zainstalowany Polyflor Forest PUR fx w kolorze dębu rustykalnego dając ciepłą i domową atmosferę w budynku.
Kolejne 700m2 - tym razem Pearlazzo PUR zostało zainstalowane w sypialniach i recepcjach. Unikalny wystrój osiągnięto dzięki szerokiej gamie kolorystycznej która dala wiele możliwości projektowych aby zarówno w recepcji jak i sypialniach stworzyć spokojne, świeże i przyjemne środowisko. 

W miejscach wymagających większego bezpieczeństwa - w łazienkach i gabinecie fizjoterpaii zainstalowano Polysafe Modean PUR – który to produkt jest w pełni zgodny z HSE i osiąga wysokie wyniki w brytyjskich testach antypoślizgowych ( UK Slip Resistance Group Guidelines)
W części kuchennej obiektu została wybrana Polysafe Ultima ze względu na wyższą lepkość zanieczyszczeń obecnych w środowisku kuchni, która zapewnia niski potencjał poślizgu.

W całym obiekcie zainstalowano ponad 1500m 2 produktów – oprócz wyżej opisanych m.in. Polysafe Hydro Evolve w pomieszczeniach prysznicowych, XL Standard w gabinetach zabiegowych i Polysafe PUR w pomieszczeniach pralni i magazynów.

Opisana realizacja wskazuje jak szerokie zastosowania mają produkty oferowane przez fabrykę Polyflor - specjalne właściwości i bogate wzornictwo pozwalają dobrać właściwy produkt do każdego pomieszczenia.

 

 

Kategorie: Realizacje

NCS - dobór koloru jest prosty!

komentarzy: 0
17 Styczeń 2013

Kolorystyka wnętrz – a zwłaszcza właściwy dobór kolorów różnych elementów wnętrza spędza sen z powiek nie jednemu architektowi czy projektantowi. Mnogość barw – a przy tym właściwie nieograniczone możliwości producentów z jednej strony cieszą – ale z drugiej mogą wprowadzić w zakłopotanie, bo kolor szary nie jest tym samym szarym dla wszystkich, a z określeniem bielszy odcień bieli spotkamy się nie tylko w reklamach proszku do prania czy past wybielających do zębów.

Graficy operują różnymi kodami - RGB, Pantone itp opisujacymi dokładnie wybrany kolor. W branży podłóg firma Polyflor operuje nowym, uniwersalnym systemem komunikacji, ułatwiającym  przepływ informacji na polu międzynarodowych grup odbiorców zwanym NCS.

NCS to  system ułatwiający opisywanie kolorów, preferowany schemat barw, który wprowadzono  w celu dokładnego opisywania kolorów.

Podstawę NCS stanowi 6 kolorów: biały, czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony.  Kolory działają poprzez model 3D przypominający kulę.

Część środkowa nazywa się Okręgiem kolorów NCS. Przedstawia on przechodzenie od żółci poprzez czerwień  i niebieski do zieleni, i z powrotem do żółci w krokach co 10%.

Trójkąt kolorów NCS. Każdy z kolorów posiada pewien procent bieli i czerni.

Jest to pionowa cząstka modelu 3D.

C = chromatyczność

(kolor początkowy)

Każdemu kolorowi nadany jest numer opisowy na podstawie siły chromatyczności (koloru), poziomu czerni i bieli.

Przykładowy numer: 2030 – Y90R.

Kolor początkowy to Y90R (żółć z 90% czerwieni), 20% czerni, 30% chromatyczności (koloru).

NCS ułatwia opisywanie koloru, nie widząc go.

Żółć z 90% czerwieni sugeruje ciemny pomarańcz/czerwień.

20% czerni sugeruje, że jest on dość jasny (80% bieli).

30% chromatyczności sugeruje, że jest dość jasny (tylko 30% koloru).

 

Ze względu na dokładność doboru palety odpowiednich kolorów architekci i projektanci coraz częściej stosują NCS jako preferowany schemat barw. Fabryka POLYFLOR produkty homogeniczne i antypoślizgowe skanuje pod kątem najbliższego NCS do koloru ogólnego. Odniesienia do NCS są umieszczane przez POLYFLOR na stronach produktowych www.polyflor.com, wzornikach, materiałach drukowanych, prezenterach sprzedażowych itd.

Architekci posługują się tymi odniesieniami celem dopasowania produktów do wyposażenia wnętrz – a efekty można oglądać np. w domu studenckim Karolek w Poznaniu projektu pracowni FRONT Architects.

 

Kategorie: Design

We want it back! Chcemy je z powrotem !

komentarzy: 0
10 Wrzesień 2012

Budynki biurowe firmy Azoty w Tarnowie to setki metrów kwadratowych płytek dywanowych firmy Shaw, które mamy nadzieję posłużą Inwestorowi wiele lat. Jednak nadejdzie moment, w którym biura będą wymagały odświeżenia, przebudowy i z pewnością wymianie poddane zostaną również wykładziny.

Każdy z uczestników procesu inwestycyjnego w Polsce (inwestor, architekt, wykonawca), niejednokrotnie zetknął się z materiałami reklamowymi wielu dostawców, mówiących o ekologii, recyklingu, aspektach ochrony środowiska itp. Niestety w praktyce okazuje się, że w znacznej większości przypadków jest to jedynie marketing o zabarwieniu zielonym.

Skorzystanie z oferty Shaw Contract Group to 100% pewność, że płytki dywanowe, które teraz wybierzecie Państwo do swojego projektu , za 5, 10 czy 15 lat nie trafią na śmietnik!

Firma Polflor uczestniczy w międzynarodowym programie „we want it back”, odbioru i recyclingu zużytych płytek dywanowych Shaw.

Warunki wzięcia udziału w programie przez polskich użytkowników płytek dywanowych Shaw nie są skomplikowane. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotować zużyte płytki !

Materiał musi spełniać następujące wymagania:

  • Wolny od wszelkiego rodzaju odpadków i nieskażony substancjami toksycznymi, takimi jak np. rozpuszczalniki. Resztki kleju na podłożu są do zaakceptowania

  • Bez innych rodzajów płytek dywanowych, w szczególności na podkładach PVC i bitumicznych.

  • Materiał musi być spakowany na palecie i zabezpieczony

  • Od wagi 600 kg (ilość ok. 150-200 m2) Przedstawiciel fabryki Shaw, firma Polflor, odbiera zużyte płytki na swój koszt z dowolnego miejsca w Polsce

  • Przy wadze poniżej 600 kg koszt transportu do magazynu firmy Polflor w Poznaniu ponosi użytkownik

Zgłoszenie wniosku o odebranie lub informację o nadaniu zużytych płytek Shaw należy przesłać na adres: biuro@shawcontractgroup.com.pl minimum 48 godzin przed odbiorem lub nadaniem towaru

W przypadku wybrania naszej oferty, gwarantujemy, że Wasza decyzja będzie miała naprawdę pozytywny wpływ na środowisko i gospodarkę odpadami w Polsce.

 

Realizacja – obiekt biurowy Azoty w Tarnowie

Projekt wnętrz – Modulor Tarnów,

Dostawca płytek dywanowych Shaw – Polflor+Netflor Tuchów

Montaż płytek dywanowych – Netflor Tuchów

Dostarczone materiały: płytki dywanowe Shaw z kolekcji Disperse tile, Diffuse tile, Tru Colours tile

Powierzchnia biur: 1600 m2

Kategorie: Realizacje