Świetlista biblioteka w Chorwacji.

komentarzy: 0
17 luty 2014

Po długim okresie rekonstrukcji w październiku 2013 swoje podwoje otworzyła nowa biblioteka miejsca w chorwackim mieście Labin. Wnętrze po starej kopalni zyskało zupełnie nowe, awangardowe oblicze, przyjazne czytelnikom w każdym wieku.

Projektantom zależało na utrzymaniu industrialnego charakteru wnętrza, które dopełnili nowoczesnymi, modernistycznymi meblami. Biblioteka jest podzielona na główną halę biblioteczną oraz strefy wydzielone dla dzieci i czytelników wymagających ciszy i skupienia.

Wnętrze utrzymano w jasnej kolorystyce, dlatego naturalnym wyborem było również znalezienie produktu na podłogę, który przy zachowaniu dużej wytrzymałości zapewni komfort użytkowania i będzie kompatybilny z całą przestrzenią.

Naturalnym wyborem okazała się wykładzina kauczukowa UNI, z kolekcji Kayar, której ciekawa mieszanka kolorów ( K73) fantastycznie wpisała się w jasne i neutralne kolory kopalni.

Podłogi kauczukowe zapewniają najlepsze właściwości redukujące natężenie dźwięku w porównaniu do innych elastycznych wykładzin podłogowych o tej samej grubości, co czyni je idealnymi dla budynków użyteczności publicznej, w których poziom hałasu może mieć rożne natężenie.

City Library – Labin, Croatia
Year: 2013
Architects: SKROZ Studio
Products: Multifloor ND/UNI
Artigo flooring: 350 m2
Colour: Kayar K73

Kategorie: Realizacje

Dodaj komentarz