Podłogi nowoczesnych technologii - Microsoft

komentarzy: 0
26 luty 2016

Nowe Centrum Konferencyjne Microsoftu w Montrealu miało być wyjątkowe.  Miało mieć charakter przyjaznego interfejsu użytkownika nowoczesnej technologii, jednocześnie będąc miejscem zabawy, swobodnych interakcji, nauki i inspirować innowacje. Tak ciężkiego zadania podjęli się architekci z pracowni Metaphore Design. Punktem wyjścia do projektu stały się poszukiwania genius loci firmy, swoistego DNA, które w połączeniu z potrzebami funkcjonalnymi pozwoliły stworzyć układ i koncepcję biura, która wygeneruje z zespołu Microsoft potrzebne emocje.

Efektem końcowym tej pracy jest centrum konferencyjne obejmujące 6 sal – o różnej wielkości, oraz centrum szkoleniowe mogące pomieścić 100 osób. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do naturalnego światła. Przy wejściu gości wita tablica informująca o wszystkich wydarzeniach w Centrum Konferencyjnym, a recepcja zaskakuje swoim niespotykanym organicznym, pływającym kształtem. Uczestnicy konferencji mają wiele możliwości do wypoczynku, lub interakcji w przerwach między sesjami – salony z kanapami, barki kawowe, sala gier video.

We wnętrzu osiągnięto kontrast i zróżnicowanie przez połączenie wszechobecnej  bieli i odcieni błękitu i turkusu z mocnym, drewnianym wzorem drzwi i mebli. Dynamiki dodają rozrzucone po obiekcie intensywnie kolorowe akcenty – ściany, murale, fotografie ludzi w ruchu. Sale konferencyjne przy zachowaniu neutralnej kolorystyki – brązowe stoły, białe siedzenia, otrzymały powiew świeżości dzięki podświetlanemu sufitowi z motywem nieba, który roztacza się nad 3 największymi salami i częścią recepcji. Zarząd Microsoft jest zadowolony z osiągniętego efektu – powstało dynamiczne środowisko dla konkurencyjnej branży.

Kiedy projektanci zrozumieli jak ważne dla tego projektu będzie dobranie odpowiedniej płytki dywanowej, sprawdzili wiele opcji. Potrzebowali dużych wyraźnych motywów, które nadadzą wiodący charakter i jednocześnie pozwolą wyeliminować wrażenie płytek na podłodze.  Uwagę zwrócili na kolekcję Shaw – On the Edge, gdzie wzory Vertical i Minimal, zdecydowanie wyróżniały się z tłumu. Pozwoliły też na cieniowanie powierzchni od ciemnego nasyconego koloru do jasnych , czystych odcieni. W tej kolekcji możliwości cieniowania, przechodzenie kolorów od jasnych do ciemnych i z powrotem są bardzo zaawansowane i daje ogromne pole do popisu projektantom.

 

Po raz kolejny w realizacji dla Microsoft znalazły zastosowanie płytki z kolekcji On the Edge – wzory Vertical, Horizontal bardzo dobrze komponują się z naszym wyobrażeniem o nowoczesnych  technologiach, Internecie, a wzory Minimal pozwalają wprowadzić spokój i porządek w ten nieco chaotyczny, kreatywny i innowacyjny świat.  Z pewnością Centrum Konferencyjne w Montrealu zapewnia przyjazną atmosferę, w którym technologia staje się zrozumiała i ułatwia interakcję z nauką.

Kategorie: Inspiracje

Dodaj komentarz