design

Expona Design 2019 - podłogi winylowe z charakterem.

komentarzy: 0
30 Wrzesień 2019

Producent paneli winylowych Expona udowodnił ostatnią kolekcją Commercial, że uważnie analizuje aktualne trendy i dobrze adaptuje je do swoich produktów. Czym mogła zaskoczyć nas nowa kolekcja LVT? Oprócz wysokiej trwałości, którą zawdzięcza 0,7 mm warstwie ścieralnej przy całkowitej grubości 3 mm, Expona Design będąca produktem premium ma wszystkie cechy potrzebne współczesnym użytkownikom podłóg winylowych: certyfikaty środowiskowe Certyfikaty Eurofins Indoor Air Comfort Gold i AgBB, Recofloor, warstwę PUR ułatwiającą czyszczenie oraz to co stawia ją na wyższej półce, czyli całkowicie unikalne wzornictwo.

W kolekcji utrzymano kilka najbardziej popularnych wzorów drewna i ponadczasowy wzór bieżnika, czyli Treadplate. Jednak projektanci poszli krok dalej, dostrzegając trendy w urządzaniu wnętrz potrzebujące dużych powierzchni podłóg betonowych – cementowych. Wprowadzono do kolekcji wielkoformatowe ( 60 x120 cm) wzory cementu, duże płyty wzorów kamiennych ( 91x91 cm). Bardzo interesujące są przecierane wzory kamienia z szablonem ornamentu w odcieniu szarym i rustic w rozmiarze 60x60 cm.

Ogromne wrażenie robią wzory Medley będące kwintesencją trendu mixed use, w których na jednym panelu połączono wzory drewna i tekstylne dając odpowiedź wszystkim poszukującym bardzo niestandardowych rozwiązań na podłogę. W tym samym stylu utrzymano wzory Geotexture łącząc na jednej płycie kilka wzorów i odcieni geometrycznych. Oba wzory dostępne są w ciepłych i chłodnych odcieniach, pozwalając na tworzenie kompozycji zarówno z drewnem jak i cementem, betonem czy kamieniem.

Świetnym zabiegiem idealnym dla osób lubiących podłogi drewniane w stylu vintage, recycling itp. są 4 wzory drewna, gdzie w jednym opakowaniu mamy mix 6 wzorów paneli. Pozwala to na indywidualne komponowanie podłogi w każdym pomieszczeniu, dając bardzo naturalny, nieregularny efekt.

Oczywiście autorzy kolekcji równie starannie przygotowali klasyczne wzory drewna oparte głównie o usłojenie dębu, które zawdzięczają wyjątkowo naturalny wygląd zarówno perfekcyjnie dopracowanej warstwie fotograficznej ( zdjęcia robione są z naturalnych obiektów, nie są wymyślane w pracowni graficznej) jak i starannie skorelowanym żłobieniom powierzchni( embossing).

Nowa kolekcja Expona Design to produkt wyjątkowej klasy dla osób pragnących kreować wnętrza o niespotykanym charakterze.

Po szczegóły zapraszamy do Doradców Polflor i wybranych punktów dystrybucji na terenie Polski. Wzory można zobaczyć  na stronie www.podlogi-expona.pl

Kategorie: Design

Hotel Inspiracji

komentarzy: 0
7 Grudzień 2012

Wykładziny dywanowe przeznaczone do wnętrz hotelowych muszą spełniać określone wymagania. Kolekcja Inspiracja firmy Vorwerk oferuje innowacyjne wzornictwo i znakomitą jakość. Zaawansowane technologicznie markowe włókna Antron® gwarantują najwyższy komfort, trwałość i najlepsze właściwości użytkowe w obiektach ekstremalnie użytkowanych jakimi są hotele. Poza spełnianiem wszystkich typowych wymogów obiektów kontraktowych (najwyższa wytrzymałość, odporność na zabrudzenia, trudnopalność i antystatyczność oraz łatwość czyszczenia i konserwacji) wykładziny te gwarantują brak szkodliwego działania na środowisko i zdrowie użytkowników. Wszystkie wykładziny tej kolekcji posiadają certyfikat TÜV Nord "zalecane dla alergików".

Kolekcja Inspiracja jest spełnieniem marzeń wszystkich, ceniących sobie kreatywne, indywidualne i niepowtarzalne wnętrza z charakterem. 21 wzorów i ponad 70 zestawień kolorystycznych daje niespotykane dotychczas możliwości aranżacji nowoczesnych lub ponadczasowych, ekstrawaganckich lub klasycznych, ale zawsze wyjątkowych wnętrz. Wzory tej kolekcji zostały zaprojektowane przez niemieckiego, renomowanego projektanta tekstyliów Ulfa Moritza. Wrażliwy na współczesne trendy designer potwierdza tą kolekcją swoją wirtuozerię i profesjonalizm w projektowaniu wykładzin dywanowych.

Ponieważ wykładziny z tej kolekcji są dostępne w sprzedaży na specjalne zamówienie powyżej 400 m2 spotykamy je przede wszystkim w duzych obiektach. W Polsce jedną z ciekawszych realizacji są wnętrza Hotelu Platinum **** w Ostródzie, gdzie produkt Forma Design wykorzystano w korytarzach i w restauracji, natomiast prostszy i spokojniejszy motyw produktu Bisam Design dopełnił ciepłe i jasne wnętrza pokoi i sali konferencyjnej. Hotel Platinum cieszy się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi, dlatego ważną rolę przy doborze wykładzin spełniały cechy Inspiracji o których wspomnieliśmy wyżej.

Zapraszamy do galerii podłóg w Hotelu Platinum.

Kategorie: Realizacje