on the edge

Biuro poskromionych żywiołów - siedziba firmy IMTEC

komentarzy: 0
21 Maj 2015

Firma Imtech plasuje się w czołówce firm rynku instalacji mechanicznych – m.in. wentylacyjnych, ciepłowniczych, chłodniczych, instalacji elektrycznych i sieci infrastruktury zewnętrznej.                                                                                           To czym zajmuje się firma zadecydowało o aranżacji nowej siedziby, która mieści się w budynku Eurocentrum przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, zaprojektowanym przez pracownię PRC Architekci.Firmie zależało na tym, aby przestrzeń biurowa była przyjazna zarówno dla pracowników jak i odwiedzających gości, ale nie pozbawiona elegancji i elementów wizualnej identyfikacji.

Wspólne przestrzenie:  open space, korytarze zaaranżowano w różnych odcieniach szarości – układając w nich płytki dywanowe Paragon Diveristy i Workspace Loop. Taka aranżacja podłogi, uspakaja przestrzeń, a indywidualnie dobranych wzór ułożenia płytek pozwala przejrzyście oddzielić poszczególne strefy – komunikacji, do pracy zespołowej, do pracy indywidualnej.

Jednocześnie zaprojektowano różnokolorowe aneksy kuchenne – wyposażając je w wykładzinę kauczukową Kayar, doskonałą do tego typu przestrzeni, a dzięki intensywnym kolorom współgrającą z intensywna kolorystyką ścian, na których umieszczono wielkoformatowe zdjęcia owoców. Aneksy ujmują przestronnością, miłą atmosferą i witalnością, dzięki czemu są dobrym miejscem do krótkiego odpoczynku przy posiłku.

Zdecydowanie najciekawszymi pomieszczeniami w siedzibie Imtech są pokoje konferencyjne, którym przyporządkowano żywioły ognia, wody, powietrza. Nie tylko zdjęcia – tapety na ścianach, ale również podłogi zaaranżowano w odpowiedniej kolorystyce. Na podłogach położono płytki dywanowe Shaw Contract Group z kolekcji On the Edge, których wyraźnie podkreślone krawędzie pozwoliły efektownie wyrzeźbić podłogę.

Siedziba  firmy Imtech jest  przykładem na to jak znajomość aktualnych trendów oraz możliwości produktowych pozwala stworzyć spójną i interesującą przestrzeń, która sprawia, że ludzie chcą w niej przebywać.

Opis autorski inwestycji zamieszczony został w 3 numerze Polflor Design News

ARANŻACJA SIEDZIBY IMTECH Polska:

AUTOR:                               Katarzyna Suszyńska

ADRES:                 Al. Jerozolimskie 134, część Gamma

INWESTOR:                        IMTECH Polska

POW. ARANŻACJI:          1.571 m2

REALIZACJA:                      2014

WSPÓŁPRACA: Natalia Stasińska

Wykładziny dostarczone przez firmę POLFLOR:

Wykładziny dywanowe: Paragon Diversity, Workspace Loop, Shaw On the Edge, Płytki kauczukowe: Artigo KAYAR.

Kategorie: Realizacje

On the Edge – kolekcja prostokątnych płytek dywanowych

komentarzy: 0
17 Styczeń 2015

Koncepcja On The Edge (na krawędzi) zaczęła się od tego, że po naszkicowaniu wzoru na brzegu płytki projektanci Shaw Contract Group zauważyli, iż łączenie brzegów na różne sposoby daje nowe wzory i nową skalę. Od razu widoczne stały się zauważalne powtórzenia oraz nieograniczone możliwości tworzenia wzorów. Badając wzór i kolor odkryto bardzo istotną tendencję wykorzystującą niewielką ilość koloru do wywoływania wrażenia i tworzenia detali. Naszkicowanie asymetrycznego wzoru na brzegu płytki o niestandardowym module 18x36 cali stworzyło możliwość łączenia brzegów na różne sposoby, tworzenie powtórzeń, nowych skali i generowanie nowych, nieograniczonych układów. Wzory są bardzo proste gdyż zamysłem nie była tu dekoracyjność ale uzyskanie efektu ruchu i kierunku na podłodze.

Kolorystyka płytek tak naprawdę zależy od inwencji projektantów wnętrz. Oprócz gotowych opracowanych przez SCG kolorów,  dzięki programowi  Non Standard Production (NSP) - na indywidualne życzenie architekta fabryka wyprodukuje dowolną  płytkę w dowolnym układzie kolorów.

Wprowadzając kolekcję na rynek polski skupiono się na trzech najbardziej twórczych wzorach płytek. 

Veritical edge tile  - krawędź pionowa zaznaczona  rozmytymi liniami. Układ wzoru ma charakter organiczny z nałożonymi warstwami o różnym stopniu przejrzystości, czego efektem na posadzce jest wzór o wyraźnej fakturze.

Horizontal edge tile - krawędź pozioma dla której  inspiracją było rozchodzenie się pogłosu na nieruchomej powierzchni. Przecina on na pół pionową w swym charakterze płytkę tworząc nową warstwę wzoru.

Minimal tile - faktura niczym bryła zastosowana w przestrzeni jako powierzchnia spokojna. Działa na wzory jak punkt rozchodzenia się wzmacniając skalę.

On The Edge tworzy dynamiczne przestrzenie przy zastosowaniu standardowych metod instalacji -  brick, monolithic, basketweave, half basketweave, herringbone, boxed in,  pozostaje tylko uruchomić krawędź a możliwości staną się nieskończone. Tradycyjne metody instalacji wymagają kładzenia płytek dywanowych zgodnie z kierunkiem strzałek na ich spodzie. Dopasowując brzegi na wierzchu wykładziny możemy dodawać skali, tworzyć wrażenie ruchu i wskazywać kierunek.

Uruchomienie krawędzi to innowacyjne rozwiązanie dające architektom dużą swobodę w projektowaniu posadzek według ich indywidualnych upodobań.

Niezależnie od wybranego sposobu instalacji, wymiar płytki18X36 cali ( 45,7 x 91,4 cm)  umożliwia tworzenie wnętrz, które robią mocne wrażenie.

Kolekcja została doceniona przez wielu projektantów wnętrz - jest chętnie stosowana we wnętrzach biurowych, znakomicie dzieląc przestrzeń, wyznaczając ciągi komunikacyjne lub po prostu dynamizując wnętrze.

Kategorie: Design