Expona Commercial

Showroom Stalgast - oswojony minimalizm

komentarzy: 0
20 Styczeń 2020

Centrum Praskie Koneser to fabryczny zespół budynków pochodzący z końca XIX wieku, obecnie przekształcany w przestrzeń z dużym potencjałem. Zgodnie z aktualnym trendem mixeduse  łączy centrum biznesowe, przestrzeń mieszkalną, wydarzenia kulturalne, modę i Muzeum Polskiej Wódki.

W takim otoczeniu polski producent urządzeń gastronomicznych oraz mebli ze stali nierdzewnej STALGAST postanowił otworzyc swój showroom, a do współpracy zaprosił architektów z grupy MADAMA.

 

Nierdzewna stal będaca podstawowym produktem firmy wręcz narzuca styl minimalistyczny i w tym kierunku podążyli projektanci. Wewnątrz biura pozostawiono  surowe materiały – cegłę, beton oraz postawiono na kontrastujące ze sobą czerń i biel. By otoczenie nie było zbyt surowe przestrzeń ocieplono za pomoca elementów drewnianych, dużej ilości roslin oraz intensywnym zielonym ścianom w okreslonych punktach. Showroom podzielony na różne strefy aktywności  ma czytelną i spójną komunikację.

W projekcie wykorzystano panele winylowe z kolekcji #Expona Commercial o wzorach betonu i drewna, co stanowi doskonałą bazę do całej aranżacji.

fot. Yassen Hristov - Fotograf Wnętrz i Architektury

Kategorie: Realizacje

Expona - nowa kolekcja płytek i paneli winylowych

komentarzy: 0
16 Wrzesień 2013

Ciekawym produktem w ofercie naszej firmy są płytki i panele winylowe Expona. Rynek polski jeszcze do końca nie odkrył wszystkich zalet tych produktów na przykład ogromna wytrzymałość, wielość wzorów oraz łatwość montażu, wymiany, czyszczenia i aranżacji wnętrza. Panele winylowe są bardzo popularne w Europie – pojawiają się we wszystkich wnętrzach – także komercyjnych o dużym natężeniu ruchu jak centra handlowe czy szkoły.

W tej chwili na rynku pojawiły się nowe kolekcje Expona Design i Expona Commercial, w których projektanci mają 83 opcje wykorzystania wykładzin obiektowych. Dzięki autentycznym reprodukcjom materiałów naturalnych, takich jak drewno czy kamień, a także innowacyjnym metalicznym i betonowym koncepcjom wzorniczym, można zbudować atmosferę pomieszczenia dając użytkownikom poczucie wygody i rozpoznawalności.

Wśród wzorów, które od zawsze cieszą się ogromnym zaufaniem i zainteresowaniem użytkowników jest drewno. Obejmująca najwyższej klasy wzory paleta drewniana Expona Design oferuje mieszankę stonowania, subtelności i szalonej wariacji. Ciepłe odwzorowania piękna naturalnego drewna sprawiają, że wyboru dokonujemy z całkowitym poczuciem pewności. Autentyczność wzorów ma na celu pogłębienie relacji pomiędzy daną przestrzenią a jej użytkownikami.

W ciągu ostatnich kilku lat do szerokiego użytku powróciła sosna, co spowodowane jest bezpretensjonalnością tego materiału, jego odpowiedniością do różnych zastosowań oraz wyrazistym i rozpoznawalnym wzorom. Absolutną nowością, wybiegającą naprzeciw aktualnym trendom wnętrzarskim jest kolekcja Recycled Wood obejmująca pseudoindustrialne drewna, które wyglądają jakby były wielokrotnie i przez wiele lat lakierowane i czyszczone. W efekcie uzyskano kontrastujący i zużyty styl zdjęty z fabrycznej posadzki przy zachowaniu dużego stopnia jednorodności. Te niezaprzeczalnie pomysłowe wzory to jakby patchwork stworzony z odpadów drewnianych, z których każdy opowiada swoją własną historię. Dostępne w różnych szerokościach i kontrastujących odcieniach tworzą ogólny efekt przypadkowości plasujący je w awangardzie współczesnego wzornictwa.

Przy tworzeniu Expony uwzględniono również istotną pozycję zajmowaną przez kolekcję kamienną, dlatego zbadano i opracowano asortyment będący jej uosobieniem. Tak powstała połączona oferta obejmująca proste i rustykalne wzory kamienne obok zróżnicowanych, silnie oddziałujących wzorów łupkowych.

Materiałem, który nieodmiennie fascynuje zwolenników minimalizmu i brutalizmu w architekturze jest beton, który faktycznie ma bardzo wiele zastosowań – od okładzin zewnętrznych po akcesoria do wnętrz. Nietrudno się domyślić przyczyny jego popularności. Jako czysta i prosta kanwa, różne odcienie betonu mogą stanowić tło dla kreatywnych, nowoczesnych i stylizowanych na przemysłowe środowisk, w których często jest on skontrastowany z innymi materiałami. Stawiając sobie za cel jak najlepsze dopasowanie naszych kolekcji do potrzeb projektantów stworzyliśmy szereg wzorów betonowych, które ułatwią kreację industrialnych wnętrz.

U źródeł inspiracji dla kolekcji Expona leży forma i wzór, a każdy z produktów tworzony jest, aby mógł funkcjonować jako samodzielna posadzka. Expona to pakiet, na który składają się badania, rozwój, specjalistyczna wiedza, przewaga technologiczna i przystępność wzornictwa. Za tak kompletną ofertą stoi szczególny zapał firmy wobec posadzek obiektowych oraz ich dogłębna znajomość, co przekłada się na zaufanie projektantów i użytkowników. Wszystko to stanowi o najistotniejszych cechach posadzek Expona tworząc ich wyrazisty wizualny język.

Kategorie: Design