płytki dywanowe do biura

Neutralna baza

komentarzy: 0
17 Czerwiec 2016

Posadzka w projekcie architektonicznym biura to bardzo ważny punkt. To część szkieletu, na którym bardzo często buduje się wystrój wnętrza. Warto zastanowić się zatem nad doborem materiału, aby zapewnić nie tylko sukces dekoratorski, ale także ponadczasowość. Propozycją architektów w takiej sytuacji jest wykorzystanie neutralnej bazy kolorów, zawierającej: szarości, beże czy  brązy.

Wspomniane kolory dobrze jest zastosować w częściach wnętrz rzadziej wymienianych, jak podłogi czy ściany. Dla nadania charakteru pomieszczeniu wystarczy zastosować mocny kolor w rzeczach, które łatwo zastąpić. W przypadku dodatków można pobawić się nie tylko kolorem, ale także tkaninami czy formą.

W biurach, gdzie miejsce powinno sprzyjać koncentracji, należy unikać kolorów, które wprowadzają rozdrażnienie czy melancholię. Kolorystyczne szaleństwa bywają często męczące  a pierwszy efekt zaskoczenia szybko zamienia się w irytację.

Warto pamiętać, że mniej nasycone barwy powiększają optycznie pomieszczenie. Poczucie przestrzeni i świeżości uspokaja i pobudza do pracy. Kolory neutralne można dowolnie zestawiać między sobą oraz z innymi barwami. Ciekawie wyglądają w połączeniu z meblami z naturalnego drewna, z roślinami czy podłogami drewnopodobnymi. Dobrym dodatkiem są także metal i szkło.

Dostarczone przez Polflor Sp. z o.o. wykładziny z kolekcji Shaw Contract Group odnalazły się znakomicie w nowych wnętrzach firmy Maxus Poland oraz GroupM Sp. z o.o[1].  w Warszawie.

W przypadku firmy Maxus Poland, szary wystąpił w kilku połączeniach kolorów. Dobrze prezentował się zarówno w zestawieniu z czerwienią, zielenią, żółcią jak i z kolorem niebieskim.

W drugiej z wymienionych firm kolory neutralne połączono z intensywnym kolorem granatowym w pokojach i recepcji oraz z radosną, ciepłą żółcią w kuchni i jadalni.

Architektura wnętrz to sztuka iluzji. Dobry iluzjonista potrafi wprowadzić odbiorcę w zachwyt, podobnie jak architekt, który użyje odpowiednich kolorów w odpowiednim miejscu. Zachęcam do zainspirowania się.[1] Projekt: Workplace Solutions Sp. z o.o.

 

Kategorie: Realizacje

Podłogi nowoczesnych technologii - Microsoft

komentarzy: 0
26 luty 2016

Nowe Centrum Konferencyjne Microsoftu w Montrealu miało być wyjątkowe.  Miało mieć charakter przyjaznego interfejsu użytkownika nowoczesnej technologii, jednocześnie będąc miejscem zabawy, swobodnych interakcji, nauki i inspirować innowacje. Tak ciężkiego zadania podjęli się architekci z pracowni Metaphore Design. Punktem wyjścia do projektu stały się poszukiwania genius loci firmy, swoistego DNA, które w połączeniu z potrzebami funkcjonalnymi pozwoliły stworzyć układ i koncepcję biura, która wygeneruje z zespołu Microsoft potrzebne emocje.

Efektem końcowym tej pracy jest centrum konferencyjne obejmujące 6 sal – o różnej wielkości, oraz centrum szkoleniowe mogące pomieścić 100 osób. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do naturalnego światła. Przy wejściu gości wita tablica informująca o wszystkich wydarzeniach w Centrum Konferencyjnym, a recepcja zaskakuje swoim niespotykanym organicznym, pływającym kształtem. Uczestnicy konferencji mają wiele możliwości do wypoczynku, lub interakcji w przerwach między sesjami – salony z kanapami, barki kawowe, sala gier video.

We wnętrzu osiągnięto kontrast i zróżnicowanie przez połączenie wszechobecnej  bieli i odcieni błękitu i turkusu z mocnym, drewnianym wzorem drzwi i mebli. Dynamiki dodają rozrzucone po obiekcie intensywnie kolorowe akcenty – ściany, murale, fotografie ludzi w ruchu. Sale konferencyjne przy zachowaniu neutralnej kolorystyki – brązowe stoły, białe siedzenia, otrzymały powiew świeżości dzięki podświetlanemu sufitowi z motywem nieba, który roztacza się nad 3 największymi salami i częścią recepcji. Zarząd Microsoft jest zadowolony z osiągniętego efektu – powstało dynamiczne środowisko dla konkurencyjnej branży.

Kiedy projektanci zrozumieli jak ważne dla tego projektu będzie dobranie odpowiedniej płytki dywanowej, sprawdzili wiele opcji. Potrzebowali dużych wyraźnych motywów, które nadadzą wiodący charakter i jednocześnie pozwolą wyeliminować wrażenie płytek na podłodze.  Uwagę zwrócili na kolekcję Shaw – On the Edge, gdzie wzory Vertical i Minimal, zdecydowanie wyróżniały się z tłumu. Pozwoliły też na cieniowanie powierzchni od ciemnego nasyconego koloru do jasnych , czystych odcieni. W tej kolekcji możliwości cieniowania, przechodzenie kolorów od jasnych do ciemnych i z powrotem są bardzo zaawansowane i daje ogromne pole do popisu projektantom.

 

Po raz kolejny w realizacji dla Microsoft znalazły zastosowanie płytki z kolekcji On the Edge – wzory Vertical, Horizontal bardzo dobrze komponują się z naszym wyobrażeniem o nowoczesnych  technologiach, Internecie, a wzory Minimal pozwalają wprowadzić spokój i porządek w ten nieco chaotyczny, kreatywny i innowacyjny świat.  Z pewnością Centrum Konferencyjne w Montrealu zapewnia przyjazną atmosferę, w którym technologia staje się zrozumiała i ułatwia interakcję z nauką.

Kategorie: Inspiracje

Ambassador - interesujące biura typu open space

komentarzy: 0
14 Październik 2013

Budynek biurowy Ambassador jest zlokalizowany w biznesowym centrum Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej, pomiędzy ulicą Wołoską i Alejami Niepodległości, tuż przy stacji metra Wilanowska, W sąsiedztwie znajduje się Galeria Mokotów, jedno z najbardziej popularnych centrów handlowych w Warszawie.Budynek został zaprojektowany przez pracownię AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o., najbardziej znaną z projektu nowego budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Połączenie dogodnej lokalizacji, dużej ilości miejsc parkingowych oraz dobrze rozplanowanych powierzchni pięter, zapewnia atrakcyjne warunki firmom lokalnym i międzynarodowym.

W budynku specjalnie pod indywidualną zabudowę najemców została zaprojektowana przestrzeń łatwa do aranżacji – zwłaszcza dla powierzchni typu open space. Kilkoro najemców wybrało do pokrycia podłóg płytki dywanowe Shaw Contract Group – z kolekcji Repartee, Disperse, Diffuse i Tru Colours, które oprócz ciekawego wzornictwa podnoszą także komfort wnętrza – są na podkładzie Ecoworx, bez substancji smolistych.

Przygotowanie wnętrz pod wniesienie mebli, czyli dobór kolorystyki ścian i podłóg już pozwoliło na uzyskanie ciekawego efektu wnętrza.

W przypadku jasnych podłóg dodatkowo wzbogaconych intensywnymi akcentami płytek Tru Colours powstały wnętrza optymistyczne, ciepłe i mimo dużych przestrzeni bardzo przytulne.

Ciemne wykładziny w połączeniu z dużą ilością przeszkleń , jasnymi ścianami mogłyby robić bardzo oficjalne, korporacyjne wrażenie gdyby nie ponowne wykorzystanie intensywnych barw Tru Colours ożywiających stonowaną kolorystykę przestrzeni.

W powierzchniach open space w biurowcu Ambassador istotną rolę odgrywają też duże przeszklenia – bez względu na porę roku wprowadzające do wnętrz dużo naturalnego światła i otaczającej biurowiec przyrody i przestrzeni. Tym zabiegiem architekt pozyskał ciekawy, ciągle zmieniający się element wnętrza.

Prezentowanymi na blogu zdjęciami realizacji chcemy po raz kolejny zachęcić architektów i inwestorów do bardziej kreatywnego projektowania podłóg w biurach. Prostymi zabiegami – jak chociażby dobór płytek podłogowych z różnych kolekcji, w różnych typach barw można osiągać bardzo interesujące wnętrza.

Kategorie: Realizacje