Paragon

Niebiesko

komentarzy: 0
15 Lipiec 2015

Odcienie niebieskiego są jednym z najpopularniejszych kolorów wykładzin stosowanych we wnętrzach biurowych. Nadają pomieszczeniu charakter profesjonalizmu, a chłodna tonacja pozwala na uzyskanie głębi i przestrzeni. Odcienie niebieskiego dobrze łączą się z większością kolorów.

Niebieskie lub granatowe podłogi stanowią bazę na której można ustawiać meble w różnych kolorach i kształtach – dobrze będą wyglądały przeszklenia, proste minimalistyczne linie – ale sięgnąwszy po inspiracje marynistyczne możemy też użyć okrągłych stołów czy obić w paski. Aktualne trendy w urządzaniu biur prowokują do przenoszenia prywatnych upodobań do miejsca pracy – dzięki temu powstają przestrzenie, w których czujemy się bardziej komfortowo i łatwiej możemy się odstresować.

We wnętrzach gdzie dominuje kolor niebieski dobrze poczują się osoby twórcze, obdarzone dużą wyobraźnią o zdolnościach analitycznych. Nie zapominajmy, że kolor niebieski ma właściwości uspokajające – na pewno sprawdzi się w biurach gdzie pracuje się w dużym stresie, „pod ciśnieniem” wielu czynników.

Często niebieski wykorzystywany jako akcent - różnorodne kształty płytek dywanowych pozwalają na kreowanie ścieżek i wysp o najdziwniejszych kształtach, a niebieskie linie mogą prowadzić wszędzie.

Wybraliśmy kilka aranżacji wnętrz biurowych w różnych odcieniach niebieskiego, w których wykorzystano wykładziny produkowane przez fabryki z którym współpracujemy. Zainspirujcie się!

Kategorie: Inspiracje

Pasja koloru - salon firmowy Mikomax

komentarzy: 0
30 Lipiec 2013

W jaki sposób wyróżnić miejsce sprzedaży mebli biurowych spośród wielu firm? Nie od razu można opowiedzieć klientowi o ciekawym wzornictwie, nowych technologiach, ergonomii i wielu ważnych rzeczach związanych z meblami, jednak zawsze możemy sprawić żeby wchodząc do firmy został chwilę dłużej. 

Projektanci firmy Mikomax mocno postawili na zaprezentowanie w swoim salonie kreatywności, przebojowości i bądźmy szczerzy chęci wywołania wrażenia na swoich klientach. Niewątpliwie ciekawe wzorniczo meble biurowe zaprezentowano na tle doskonale przygotowanych ścian i podłóg. Polflor miał przyjemność uczestniczyć w tym procesie dostarczając płytki dywanowe firmy Paragon – Heckmondwike oraz Shaw Contract Group.

Filce Heckmondwike zostały zastosowane na ścianach, gdzie tworzą wielobarwną, żywą i energetyczną mozaikę  - można pokusić się o stwierdzenie, że jest to współczesna interpretacja kilimu, który oprócz celu zdobniczego miał również ocieplać pomieszczenie. W tym przypadku na ten efekt złożył się jeszcze materiał na jaki zdecydowali się projektanci – czyli ciepły, miękki filc. Również podłogi w strefie open space pokryto filcem z kolekcji Wellington Velour, który oprócz wyjątkowej trwałości, cieszy przyjemną fakturą.

W pokojach spotkań z klientami postawiono na płytki Shaw Contract Group, których linearne wzory połączone z nowoczesnymi wzorami mebli wprowadziły zupełnie inną atmosferę do wnętrza.  Elegancja, minimalizm, technologia, wysoki profesjonalizm – w taki przekaz wchodzą klienci poprzez miłą, kreatywną i ciepłą strefę ekspozycyjną  i open space .  

Salon firmowy Mikomax  przy ulicy Młynarskiej z pewnością jest dobrą wizytówką firmy – radośnie wita każdego klienta , pozwala prowadzić rozmowy handlowe w profesjonalnym otoczeniu a pożegnaniu towarzyszy miła i ciepła atmosfera. Trzeba przyznać, że architekci wykazali się dobrą znajomością psychologii architektury i dużą inwencją projektową.

Kategorie: Realizacje

Open space – minimalistyczny design DELPHI

komentarzy: 0
24 Czerwiec 2013

 

W publikacjach o wnętrzach biurowych dominują barwne, intensywne i trochę zwariowane przykłady wiodących firm wymagających od swoich pracowników kreatywności, intensywności i ciągłych zmian.

Jednak w wielu biurach wymagany jest spokojniejszy design - wyważony, uspokajający pracowników i wspomagający ład i harmonię w procesie pracy.

 

 

 

W 2012 roku w Błoniach pod Warszawą zostały oddane do użytku biura firmy Delphi, zlokalizowane w kompleksie fabrycznym tej firmy.

Prace biura zorganizowano w formie open space – szeregi jasnych biurek ustawione na szaro-czarnej podłodze wprowadzają atmosferę spokoju i skupienia. Elementami neutralizującymi są białe donice z roślinami – pozwalają odpocząć oczom od świateł komputerów.

Z pewnością ciekawym akcentem są przestrzenie wspólne – spot point's, mimo monochromatycznej podłogi wyróżniają się nowoczesnymi meblami o ciekawym designie i intensywnej kolorystyce. Wprowadzają do przestrzeni biurowej barwny akcent nie zaburzając spokojnej harmonii wnętrza.

Na powierzchni całej części biurowej, korytarzach i schodach położone zostały płytki dywanowe Paragon Diversity 580 – mocny, wytrzymały produkt dedykowanym biurom.

Wykładziny firmy Paragon wytwarzane są w Wielkiej Brytanii, płytki dywanowe mają ocenę "A" BRE i są neutralne pod względem emisji związków węgla.

Więcej informacji o produktach można uzyskać na stronie www.paragon-polska.pl

Kategorie: Realizacje