podłogi w przedszkolu

Vodafone Village - kauczukowe przedszkole.

komentarzy: 0
23 Kwiecień 2013

Vodafone Village w Mediolanie, to kolejna ważna realizacja w pełni oparta o rozwiązania ekologiczne, w której zastosowano wykładziny kauczukowe marki ARTIGO.

Vodafone Village  stanowią  trzy budynki: czternasto-, dwunasto- i dziesięciopiętrowy, oraz czwarty stanowiący przestrzeń wspólną. Trzy główne gmachy posiadające całkowicie kurtynowe elewacje wznoszą się wokół placu tworząc coś w rodzaju nowoczesnej „wioski” inspirowanej najstarszą włoską tradycją architektoniczną pozostając przy tym ucieleśnieniem najnowszych technologii. Ta imponująca budowla o powierzchni 67.000 metrów kwadratowych zaprojektowana, aby pomieścić 3000 pracowników, posiada szereg rozwiązań podnoszących jej ekologiczny charakter i zmniejszających o połowę jej oddziaływanie na środowisko. Koszt inwestycji to ponad 3.000.000 euro i jest ona największą inwestycją Vodafone w nieruchomości na świecie.

Projektanci ze Studio Dante O. Benini & Partners Architects, którzy stworzyli wnętrza Vodafone Village, wybrali wykładziny Futura i Unito (w następstwie innych realizacji Mondo) do niektórych przestrzeni komunikacyjnych i biur oraz różne odcienie Kayar do przedszkola – przestrzeni przytulnej i pełnej spokoju, niemniej zachęcającej do zabawy i pełnej śmiałych rozwiązań. Wybór podyktowany był oddziaływaniem na środowisko projektu oraz potrzebą zastosowania szerokiej palety kolorów, w szczególności w przedszkolu.

Vodafone Village– Mediolan, Włochy

Rok: 2012

Projekt:

P.R.P. (arch. Gantes e Morisi)

Studio Dante O. Benini & Partners Architects

Produkt: Kayar, Unito i Futura

Kolory:

Kayar: K17-K49-K64-K70-K71-K72

Futura: F454

Unito: U2914

Powierzchnia: 2800 m2

Kategorie: Inspiracje