podłogi winylowe

Camaro Loc - panele LVT w systemie bezklejowym

komentarzy: 0
18 luty 2015

Wraz z coraz większym rozwojem rynku LVT i silnej sprzedaży kolekcji Camaro i Colonia, Polyflor zaczęło zwracać się ku rynkowi posadzek winylowych typu „loc” planując ekspansję na tym obszarze. O ile w porównaniu z LVT rynek ten pozostaje nadal względnie niewielki, nasi konkurenci wprowadzili w ciągu ostatnich kilku lat szereg kolekcji sprzedawanych jako trwała alternatywa dla posadzek laminowanych. Oferując elegancki produkt winylowy typu „loc” Polyflor może włączyć się do tego rozwijającego się sektora wykorzystując lata doświadczeń i specjalistycznej wiedzy zdobytej dzięki działalności na rynku wykładzin mieszkaniowych.

Kolekcja Camaro Loc kierowana będzie zarówno na rynek posadzek mieszkaniowych jak i do lekkich zastosować obiektowych. W przypadku obu rynków będziemy korzystać z tych samych materiałów marketingowych, a różnica naszego przekazu opierać się będzie na ich tonie.

Kolekcja obejmuje wybór popularnych wzorów drewnianych i klasycznych wzorów kamiennych. Wszystkie wzory zostały wzięte z istniejących już kolekcji LVT i są przeznaczone na rynek mieszkaniowy oraz lekkich zastosowań komercyjnych.

Kolekcja obejmuje również wybór tłoczeń, które zwiększają wrażenie autentyczności wyglądu i faktur wzorów opartych na naturalnym drewnie i kamieniu. Kolekcja Camaro Loc obejmuje:

  • 12 wzorów drewnianych
  • 3 wzory kamienne

Każdy z wzorów kolekcji odpowiada najlepiej sprzedającym się wzorom z innych grup produktów Polyflor, które okazały się popularne i zgodne z trendami we wnętrzach mieszkaniowych, co sprawia, że są one bardzo odpowiednie do współczesnych mieszkań. Kolekcja posiada takie właściwości użytkowe jak antypoślizgowość R10 i wzmocnioną powłokę PUR.

W celu zwiększenia potencjału sprzedaży posadzek Camaro Loc w sektorze mieszkań socjalnych, posiadają one warstwę ścierania o grubości 0,3mm, dzięki czemu zaliczane są do klasy użytkowej 23/31. Mogą być, zatem używane do lekkich zastosowań obiektowych, takich jak butiki, małe biura czy hotele.

Biorąc pod uwagę łatwośc i czystość montażu, produkty Camaro Loc z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem Inwestorów. Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych Doradców.

 

Kategorie: Design

Expona - nowa kolekcja płytek i paneli winylowych

komentarzy: 0
16 Wrzesień 2013

Ciekawym produktem w ofercie naszej firmy są płytki i panele winylowe Expona. Rynek polski jeszcze do końca nie odkrył wszystkich zalet tych produktów na przykład ogromna wytrzymałość, wielość wzorów oraz łatwość montażu, wymiany, czyszczenia i aranżacji wnętrza. Panele winylowe są bardzo popularne w Europie – pojawiają się we wszystkich wnętrzach – także komercyjnych o dużym natężeniu ruchu jak centra handlowe czy szkoły.

W tej chwili na rynku pojawiły się nowe kolekcje Expona Design i Expona Commercial, w których projektanci mają 83 opcje wykorzystania wykładzin obiektowych. Dzięki autentycznym reprodukcjom materiałów naturalnych, takich jak drewno czy kamień, a także innowacyjnym metalicznym i betonowym koncepcjom wzorniczym, można zbudować atmosferę pomieszczenia dając użytkownikom poczucie wygody i rozpoznawalności.

Wśród wzorów, które od zawsze cieszą się ogromnym zaufaniem i zainteresowaniem użytkowników jest drewno. Obejmująca najwyższej klasy wzory paleta drewniana Expona Design oferuje mieszankę stonowania, subtelności i szalonej wariacji. Ciepłe odwzorowania piękna naturalnego drewna sprawiają, że wyboru dokonujemy z całkowitym poczuciem pewności. Autentyczność wzorów ma na celu pogłębienie relacji pomiędzy daną przestrzenią a jej użytkownikami.

W ciągu ostatnich kilku lat do szerokiego użytku powróciła sosna, co spowodowane jest bezpretensjonalnością tego materiału, jego odpowiedniością do różnych zastosowań oraz wyrazistym i rozpoznawalnym wzorom. Absolutną nowością, wybiegającą naprzeciw aktualnym trendom wnętrzarskim jest kolekcja Recycled Wood obejmująca pseudoindustrialne drewna, które wyglądają jakby były wielokrotnie i przez wiele lat lakierowane i czyszczone. W efekcie uzyskano kontrastujący i zużyty styl zdjęty z fabrycznej posadzki przy zachowaniu dużego stopnia jednorodności. Te niezaprzeczalnie pomysłowe wzory to jakby patchwork stworzony z odpadów drewnianych, z których każdy opowiada swoją własną historię. Dostępne w różnych szerokościach i kontrastujących odcieniach tworzą ogólny efekt przypadkowości plasujący je w awangardzie współczesnego wzornictwa.

Przy tworzeniu Expony uwzględniono również istotną pozycję zajmowaną przez kolekcję kamienną, dlatego zbadano i opracowano asortyment będący jej uosobieniem. Tak powstała połączona oferta obejmująca proste i rustykalne wzory kamienne obok zróżnicowanych, silnie oddziałujących wzorów łupkowych.

Materiałem, który nieodmiennie fascynuje zwolenników minimalizmu i brutalizmu w architekturze jest beton, który faktycznie ma bardzo wiele zastosowań – od okładzin zewnętrznych po akcesoria do wnętrz. Nietrudno się domyślić przyczyny jego popularności. Jako czysta i prosta kanwa, różne odcienie betonu mogą stanowić tło dla kreatywnych, nowoczesnych i stylizowanych na przemysłowe środowisk, w których często jest on skontrastowany z innymi materiałami. Stawiając sobie za cel jak najlepsze dopasowanie naszych kolekcji do potrzeb projektantów stworzyliśmy szereg wzorów betonowych, które ułatwią kreację industrialnych wnętrz.

U źródeł inspiracji dla kolekcji Expona leży forma i wzór, a każdy z produktów tworzony jest, aby mógł funkcjonować jako samodzielna posadzka. Expona to pakiet, na który składają się badania, rozwój, specjalistyczna wiedza, przewaga technologiczna i przystępność wzornictwa. Za tak kompletną ofertą stoi szczególny zapał firmy wobec posadzek obiektowych oraz ich dogłębna znajomość, co przekłada się na zaufanie projektantów i użytkowników. Wszystko to stanowi o najistotniejszych cechach posadzek Expona tworząc ich wyrazisty wizualny język.

Kategorie: Design