posadzki szpital

Bogactwo koloru z Palettone!

komentarzy: 0
19 Wrzesień 2018

Fabryka Polyflor Ltd wprowadziła na rynek nową wykładzinę homogeniczną Palettone.  Jest to wykładzina PVC dostępna w rolce o szerokości 2 metrów. Nad doborem kolorystyki zespół projektowy fabryki pracował przez kilka miesięcy szukając pomysłów w otaczającej nas przyrodzie, naturalnych i czasami bardzo ulotnych zjawiskach. Paleta 50 kolorów inspirowana jest piaskowymi wydmami, delikatnym różem nieba o świcie, ulotną miętą czy silną, soczystą śliwką. Głęboko przemyślane tonacje pozwalają projektantowi na stworzenie doskonałych przestrzeni do pracy, nauki, wypoczynku czy zabawy.

Nie bez znaczenia pozostaje również doskonała jakość wykładziny. Produkt ma pełną certyfikację, dotyczącą ekologii, bezpieczeństwa i higieny – włącznie z zastosowaniami do obiektów szpitalnych. Dodatkowo fabryka Polyflor Ltd, która czynnie uczestniczy w działaniach angielskiego stowarzyszenia na rzecz polepszenia przestrzeni życiowej osób z demencją zadbała o wskazówki dotyczące na przykład współczynnika odbicia światła LVR, półmatowe wykończenie posadzki czy łatwość czyszczenia i konserwacji. Wspomniana bogata kolorystyka pozwala uniknąć monotonii we wnętrzach przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa użytkowania pomieszczeń przez osoby starsze.

Palettone to ciekawa, kreatywna propozycja do zaprojektowania oryginalnych podłóg dekoracyjnych w szkołach, przedszkolach, centrach handlowych, szpitalach. Nie należy obawiać się też stosowania jej w biurach – może być zaskakującą alternatywą dla wykładzin dywanowych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.polyflor.pl/produkty.html/homogeniczne/palettone

lub do kontaktu z naszymi Doradcami - doradca@polflor.pl

Kategorie: Design

Trudny temat posadzek w szpitalach

komentarzy: 0
22 Listopad 2012

Szpitale są trudnymi obiektami do zaprojektowania. Z jednej strony nowoczesne technologie, maksymalnie dobre warunki higieniczne – wręcz sterylność, a z drugiej strony – muszą to być przestrzenie, w których pacjenci będą czuli się dobrze, przestrzenie przyjazne, spokojne i tchnące optymizmem. 

Jedną z ostatnich realizacji firmy Polyflor, brytyjskiego producenta winylowych wykładzin obiektowych i mieszkaniowych, są posadzki ( ok.10.000m2)  na nowym Oddziale dla Kobiet i Dzieci w Szpitalu Royal Oldham, gdzie położono wiele różnych odcieni z kolekcji Pearlazzo PUR.

Wykładzina Pearlazzo PUR daje nie skończone możliwości aranżacyjne - można ją spawać na łączeniach i do zagiętych listew tworząc ciągłe i nieprzenikalne powierzchnie, w których brud czy drobnoustroje nie znajdą żadnego schronienia. Powłoka PUR oznacza również, że taką posadzkę bardzo łatwo się czyści. Dodatkowe wrażenie robią wzory wycięte za pomocą technologii waterjet.

W nowej klasyfikacji BRE Global wykładzina Pearlazzo PUR uzyskała ocenę BRE A+ do zasadniczych zastosowań takich jak placówki opieki zdrowotnej czy edukacyjne. Ponadto Pearlazzo PUR nadaje się w 100% do ponownego przetwarzania, dzięki usłudze odzyskiwania wykładzin winylowych Recofloor, i zawiera 25% materiału z recyklingu.

Pearlazzo PUR spełnia wymogi EN 649/EN ISO 10581 oraz przeszło pełne badania wymagane przez standard bezpieczeństwa pożarowego EN 13501-1, a także najbardziej rygorystyczne badania emisji LZO, w tym Indoor Air Comfort GOLD Eurofins nie wykazując jakiegokolwiek negatywnego wpływu na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Firma Polyflor organizuje też coroczne warsztaty związane z projektowaniem obiektów i wnętrz związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia – więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć pod adresem www.architectsforhealth.com.

Kategorie: Realizacje