projekt biuro

Living Systems

komentarzy: 0
28 Styczeń 2021

Po raz kolejny Shaw Contract  wprowadza kolekcję płytek dywanowych zaprojektowanych tak aby angażować, rozwijać i ożywiać wszystkie zmysły. Kolekcja Living Systems zapewnia ciepłe i holistyczne doświadczenie miejsc, w których współpracujemy, uczymy się i pracujemy.

Living Systems odzwierciedla naturę, odpowiada na potrzeby adaptacji i zmiany perspektywy dotyczące wszystkich przestrzeni wewnętrznych. Living Systems został zaprojektowany w celu tworzenia subtelnych zmian w gradacji kolorów i budowania skali wzorów na całej podłodze. Zintegrowane wzory i kolory systemu mogą być łączone i rekombinowane, co daje zarówno różnorodność, jak i wybór, tworząc atrakcyjny i spójny wygląd Twojej przestrzeni.

Kolekcja obejmuje siedem różnych stylów płytek dywanowych, w trzech różnych wzorach.

Observe , Respond  i Transform oferują pełną gamę neutrali ( 9 kolorów) .

Observe Colour, Respond Colour i Transform Colour wplatają w neutrale spectrum żywych kolorów     ( 9 kolorów).

Endless - drobnoziarnista faktura z efektem ziarnistym jest oferowana w 18 kolorach i wspiera podział na strefy oraz płynne przejścia między pozostałymi stylami. Podczas gdy neutrale tworzą subtelną kanwę, kolory mogą być wykorzystane do zdefiniowania konkretnych obszarów.

 

 

Płytki z kolekcji dostępne są w panelach o wymiarach 25x100 cm. Łącznie do dyspozycji mamy 36 wariantów kolorystycznych w 4 stylach: Transform, Observe, Respond i Endless.

Wysoka gramatura między 740 a 814 g/m2 oraz strukturalna, stopniowana powierzchnia podnoszą izolację dźwieku uderzeniowego do 27dB.

Jak zawsze fabryka zadbała też o środowisko. Włókno EcoSolution i podłoże Taskworx umożliwiają poddanie zużytego produktu recycklingowi. Produkt otrzymał certyfikat CradletoCradle Bronze.  Kolekcja jest również kompatybilna z programem certyfikacji LEEDv4.

Kategorie: Design

Biuro TOMTOM w Poznaniu

komentarzy: 0
17 Styczeń 2019

Otwarte w ubiegłym roku poznańskie biuro firmy TOMTOM zorientowane jest jako oddział zajmujący się działalnością badawczo – rozwojową związaną z branżą automotive i trendem smartcity.  Biuro, którego użytkownikami będą przede wszystkim informatycy, programiści musiało tworzyć przestrzeń bardzo spójną i spokojną. Architektka Magdalena Bilczewska wykorzystała w projekcie meble dostarczone przez fabrykę Furniko oraz wykładziny z oferty Polflor – płytki dywanowe Diversity i panele winylowe Expona.

Wykładzina Diversity  - najprostszy szary odcień ( 830)  tworzy spójną bazę z kolorami ścian i paneli akustycznych oraz meblami zarówno w salach spotkań jak i w open space.

Intrygującym i nie wątpliwie trafnym wyborem okazały się panele winylowe Expona wzór Salvaged Wood, które dzięki swojemu niespotykanemu designowi ( przetarcia w kolorze błękitu) stały się wyrazistym środkiem podziału przestrzeni na część komunikacyjną, recepcyjną i kantynę.

W przestrzeniach wspólnych pomyślano o licznych udogodnieniach – mniejszych stołach i meblach do spotkań, budkach telefonicznych ułatwiających pracę zespołową. 

Miłym i bardzo trendy akcentem jest zielona ściana w kantynie oraz sporo żywej zieleni na terenie całego biura.  Lokalizacja biurowca Za bramką, w którym jest biuro pozwala dodatkowo wykorzystać widoki z okien – prowadzące na atrium biurowca lub na uliczki Starego Miasta.

Realizacja: 2018 , Poznań

Projekt: Arch. Magdalena Bilczewska

Realizacja: Scala

Wykładziny:

płytki dywanowe Diversity – 800 m2

panele winylowe Expona – 400 m2

Kategorie: Realizacje

Bogactwo koloru z Palettone!

komentarzy: 0
19 Wrzesień 2018

Fabryka Polyflor Ltd wprowadziła na rynek nową wykładzinę homogeniczną Palettone.  Jest to wykładzina PVC dostępna w rolce o szerokości 2 metrów. Nad doborem kolorystyki zespół projektowy fabryki pracował przez kilka miesięcy szukając pomysłów w otaczającej nas przyrodzie, naturalnych i czasami bardzo ulotnych zjawiskach. Paleta 50 kolorów inspirowana jest piaskowymi wydmami, delikatnym różem nieba o świcie, ulotną miętą czy silną, soczystą śliwką. Głęboko przemyślane tonacje pozwalają projektantowi na stworzenie doskonałych przestrzeni do pracy, nauki, wypoczynku czy zabawy.

Nie bez znaczenia pozostaje również doskonała jakość wykładziny. Produkt ma pełną certyfikację, dotyczącą ekologii, bezpieczeństwa i higieny – włącznie z zastosowaniami do obiektów szpitalnych. Dodatkowo fabryka Polyflor Ltd, która czynnie uczestniczy w działaniach angielskiego stowarzyszenia na rzecz polepszenia przestrzeni życiowej osób z demencją zadbała o wskazówki dotyczące na przykład współczynnika odbicia światła LVR, półmatowe wykończenie posadzki czy łatwość czyszczenia i konserwacji. Wspomniana bogata kolorystyka pozwala uniknąć monotonii we wnętrzach przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa użytkowania pomieszczeń przez osoby starsze.

Palettone to ciekawa, kreatywna propozycja do zaprojektowania oryginalnych podłóg dekoracyjnych w szkołach, przedszkolach, centrach handlowych, szpitalach. Nie należy obawiać się też stosowania jej w biurach – może być zaskakującą alternatywą dla wykładzin dywanowych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.polyflor.pl/produkty.html/homogeniczne/palettone

lub do kontaktu z naszymi Doradcami - doradca@polflor.pl

Kategorie: Design

Playster - moc designu i koloru

komentarzy: 0
10 Kwiecień 2018

Playster to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma z biurami w Nowym Jorku i Los Angeles, która zapewnia globalną usługę rozrywkową opartą na subskrypcji.  Pracownię  ACDF zaproszono do zaprojektowania nowej siedziby  przy ulicy Peel Street w Montrealu. Aby zapewnić swoim klientom otoczenie odpowiednie do ich energii i kreatywności, architekci przekształcili przestrzeń, wykorzystując moc designu i koloru. Ta strategia oferuje zalety koncepcji otwartego planu, a jednocześnie wykorzystuje istniejące ściany do tworzenia przestrzeni bardziej prywatnych. 

Architekci zaproponowali żywy wzór chromatyczny, który na nowo odkrywa przestrzeń o powierzchni 18 000 stóp kwadratowych. Z  logo firmy, zaczerpnięto  kolory, wykorzystując je blokowo na ścianach i podłogach tworzą silny efekt wizualny. Płynnie przechodzące kolory definiują określone strefy i zachęcają do spotkań zespołowych w otwartej przestrzeni,  stymulując poczucie przynależności pracowników ponieważ każdy dział ma swój własny kolor! Na podłogach wykorzystano wykładziny dywanowe z fabryki Shaw Contract, które okazały się dobrym rozwiązaniem pod względem koloru jak i właściwości ekologicznych.  Mieszkańcy mogą również łatwo kształtować swoje otoczenie do swoich potrzeb. Otwarta przestrzeń robocza ACDF dostosowuje się do małych sesji roboczych i do większych spotkań wymagających współpracy i kreatywności. Biały korytarz został wykorzystany do zrównoważenia silnej tożsamości barwnych obszarów. Podobnie jak kręgosłup łączy sale konferencyjne i łączy jasne sekcje ze sobą, a także funkcjonuje jako miejsce wytchnienia od żywej atmosfery biur.

 

Podczas projektowania biur Playstor architekci z  ACDF zwracali dużą uwagę na kwestie ekologiczne i ekonomiczne. Wykorzystano zastane ściany biurowca z lat osiemdziesiątych, zastosowano wysoce ekologiczne rozwiązania produktowe – wszystko by zaoszczędzić środki zarówno podczas przebudowy biura jaki później podczas jego eksploatacji.  Playster ma teraz elastyczne i stymulujące biura, w których kreatywna praca jest efektem udanych interakcji społecznych.

 

źródło: www.acdf.ca , materiały z fabryki

fot: Adrien Williams

Kategorie: Inspiracje