wykładzina welurowa

Fortepian Whaletone i wykładzina Modena

komentarzy: 0
26 luty 2013

Po raz pierwszy w Polsce z okazji Światowego Dnia Wielorybów marka Whaletone zorganizowała wyjątkowy muzyczny wieczór z fortepianem Whaletone w restauracji Warszawa Wschodnia, wspierając Pacific Whale Foundation (www.pacificwhale.org).

Fundacja corocznie tego dnia zwraca uwagę społeczności światowej na konieczność aktywnego zaangażowania się w ochronę zagrożonych gatunków morskich ssaków. Wieczór prowadzony przez  Jacka Brzeszczyńskiego (pseud. Jazzek, musicunited.pl/jacek_brzeszczynski.html) otworzył jego występ w autorskim  repertuarze „Krople Życia”. Jacek (wokal, fortepian) wystąpił ze wsparciem zespołu w składzie: Mariusz Obijalski (fortepian),  Nathan Williams (trąbka) oraz Artur Krawczyk (kontrabas).  

Właściciele marki Whaletone, projektant Robert Majkut wraz z partnerką Elżbietą Madej zaprosili tego wieczoru gościa specjalnego, debiutującą nową płytą wokalistkę Kasię Kamińską (www.kasiasongs.com), która wraz z pianistą Grzegorzem Urbanem i gitarzystą Tomkiem Pfeifferem wykonała piosenkę „Underwater”. Było to premierowe wykonanie utworu, który Kasia napisała specjalnie dla Whaletone, otwierające dalszą artystyczną współpracę.

Specjalnie na ten wieczór firma Vorwerk, wspierająca wydarzenia kulturalne w całej Europie, udostępniła białą wykładzinę z kolekcji Modena, która stanowiła doskonale tło dla czarnego instrumentu. MODENA to luksusowy welur z najwyższej półki, który zachwyca gamą 63 jasno zdefiniowanych, wyrazistych i idealnych przede wszystkim do wnętrz mieszkalnych kolorów.  Wysoka jakość wykładziny doskonale współgrała z najwyższej klasy wzornictwem i  doznaniami artystycznymi.

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia była restauracja Warszawa Wschodnia (gessler.sohofactory.pl), impreza odbyła się 16 lutego 2013 roku.

Zdjęcia - Inzomnia.pl

więcej informacji o fortepianie – www.whaletone.com

Kategorie: Design