wykładziny do biura

Biuro TOMTOM w Poznaniu

komentarzy: 0
17 Styczeń 2019

Otwarte w ubiegłym roku poznańskie biuro firmy TOMTOM zorientowane jest jako oddział zajmujący się działalnością badawczo – rozwojową związaną z branżą automotive i trendem smartcity.  Biuro, którego użytkownikami będą przede wszystkim informatycy, programiści musiało tworzyć przestrzeń bardzo spójną i spokojną. Architektka Magdalena Bilczewska wykorzystała w projekcie meble dostarczone przez fabrykę Furniko oraz wykładziny z oferty Polflor – płytki dywanowe Diversity i panele winylowe Expona.

Wykładzina Diversity  - najprostszy szary odcień ( 830)  tworzy spójną bazę z kolorami ścian i paneli akustycznych oraz meblami zarówno w salach spotkań jak i w open space.

Intrygującym i nie wątpliwie trafnym wyborem okazały się panele winylowe Expona wzór Salvaged Wood, które dzięki swojemu niespotykanemu designowi ( przetarcia w kolorze błękitu) stały się wyrazistym środkiem podziału przestrzeni na część komunikacyjną, recepcyjną i kantynę.

W przestrzeniach wspólnych pomyślano o licznych udogodnieniach – mniejszych stołach i meblach do spotkań, budkach telefonicznych ułatwiających pracę zespołową. 

Miłym i bardzo trendy akcentem jest zielona ściana w kantynie oraz sporo żywej zieleni na terenie całego biura.  Lokalizacja biurowca Za bramką, w którym jest biuro pozwala dodatkowo wykorzystać widoki z okien – prowadzące na atrium biurowca lub na uliczki Starego Miasta.

Realizacja: 2018 , Poznań

Projekt: Arch. Magdalena Bilczewska

Realizacja: Scala

Wykładziny:

płytki dywanowe Diversity – 800 m2

panele winylowe Expona – 400 m2

Kategorie: Realizacje

Open space – minimalistyczny design DELPHI

komentarzy: 0
24 Czerwiec 2013

 

W publikacjach o wnętrzach biurowych dominują barwne, intensywne i trochę zwariowane przykłady wiodących firm wymagających od swoich pracowników kreatywności, intensywności i ciągłych zmian.

Jednak w wielu biurach wymagany jest spokojniejszy design - wyważony, uspokajający pracowników i wspomagający ład i harmonię w procesie pracy.

 

 

 

W 2012 roku w Błoniach pod Warszawą zostały oddane do użytku biura firmy Delphi, zlokalizowane w kompleksie fabrycznym tej firmy.

Prace biura zorganizowano w formie open space – szeregi jasnych biurek ustawione na szaro-czarnej podłodze wprowadzają atmosferę spokoju i skupienia. Elementami neutralizującymi są białe donice z roślinami – pozwalają odpocząć oczom od świateł komputerów.

Z pewnością ciekawym akcentem są przestrzenie wspólne – spot point's, mimo monochromatycznej podłogi wyróżniają się nowoczesnymi meblami o ciekawym designie i intensywnej kolorystyce. Wprowadzają do przestrzeni biurowej barwny akcent nie zaburzając spokojnej harmonii wnętrza.

Na powierzchni całej części biurowej, korytarzach i schodach położone zostały płytki dywanowe Paragon Diversity 580 – mocny, wytrzymały produkt dedykowanym biurom.

Wykładziny firmy Paragon wytwarzane są w Wielkiej Brytanii, płytki dywanowe mają ocenę "A" BRE i są neutralne pod względem emisji związków węgla.

Więcej informacji o produktach można uzyskać na stronie www.paragon-polska.pl

Kategorie: Realizacje