wykladziny do biur

Podłoga w sieci

komentarzy: 0
8 Lipiec 2014

Kształt płytek w kolekcji HEXAGON firmy Shaw Contract Group jest naturalną odpowiedzią na typowe kształty kwadratu, prostokąta czy koła – stanowią ewolucję formy poza te kształty. Czemu może posłużyć tak nie typowy wzór na podłodze?

Płytki Hexagon odzwierciedlają przechodzenie naszej kultury w stronę zespołów, grup opartych na większej współpracy, co wpływa na to, jak pracujemy, poruszamy i porozumiewamy się oraz jak wspólnie tworzymy. Nowy kształt płytek podkreśla społeczny wymiar przestrzeni zachęcając do integracji i dzielenia się pomysłami. Hexagon pozwala na tworzenie sieci służących z jednej strony zaprojektowaniu przestrzeni ale z drugiej tworzeniu powiązań między podobnie myślącymi ludźmi, ożywieniu przestrzeni socjalnych czy też w końcu podkreśleniu globalnej sieci powiązań między ludźmi, firmami i grupami.

Przez rok od wprowadzenia kolekcji Hexagon pojawiło się na świecie kilka świetnych realizacji, które pokazują rolę hexagonalnych powiązań.

Kształt i kolory płytek pozwalają wykreować przestrzeń zgodną z filozofią firmy, charakterem pracy i rodzajem powiązań między poszczególnymi działami.

Ciekawym zabiegiem jest możliwość łączenia płytek w sposób nieregularny z betonową posadzką co wprowadza ciekawy efekt industrialnego szyku.

Inspiracje jakie Państwu prezentujemy, to laureaci tegorocznego konkursu Design is Award a my zachęcamy tworzenia własnych kompozycji.

Kategorie: Inspiracje

Design is ... 2013 award - najlepsze wnętrza wg Shaw Contract Group

komentarzy: 0
30 Sierpień 2013

Shaw Contract Group, amerykański producent płytek i wykładzin dywanowych poprzez głosowanie na swoim portalu wyłonił zwycięzców w firmowym konkursie Design is … , podczas którego internauci z całego świata oceniają wnętrza w których zastosowano płytki dywanowe Shaw z różnych kolekcji.

Przeglądając nagrodzone projekty można zauważyć, że właściwe nie ma obiektu, przestrzeni w której nie można zastosować płytek dywanowych – oczywistością są biura, ale pojawiają się również  muzea, szkoły, lotniska, szpitale i przychodnie czy nawet restauracje i puby.

Szereg wzorów umożliwia kształtowanie przestrzeni w sposób nieograniczony a w połączeniu z wybraną przez klienta kolorystyką ( system NSP) pozwala na zaprojektowanie i zrealizowanie bardzo indywidualnego i niepowtarzalnego wnętrza.

Wśród tegorocznych nagrodzonych realizacji widać szczególne zainteresowanie ostatnimi kolekcjami – prostokątnych płytek 18x36 oraz on the edge. Projektanci z dużym zaangażowaniem wykorzystali sugestię firmy Shaw aby za pomocą tych produktów „wyrzeźbić” podłogę i nadać unikalny charakter pomieszczeniom.

Na potrzeby bloga wybrałam kilka najciekawszych wnętrz – pełen przegląd wyników Design is dostępny jest na stronie http://designis.shawcontractgroup.com/2013/peopleschoice/

Mam nadzieję, że zaprezentowane realizacje skłonią naszych architektów i inwestorów do bardziej odważnego korzystania z możliwości jakie daje… podłoga…

Kategorie: Inspiracje