Archiwum - 12/2016

Kolory roku 2017

komentarzy: 0
12 Grudzień 2016

Jak zawsze późną jesienią marki kolorystyczne Panton i Dulux typują wiodącą kolorystykę na nadchodzący rok. W jakim kolorze według tych firm będzie rok 2017 i czy mamy na to jakąś wykładzinową odpowiedź?

Wiodącym trendem, o którym mowa we wspomnianych markach jest nawiązanie do kolorów natury, do codzienności i prostoty. Dlatego wszystkie odcienie, które proponują trendsetterzy są naturalne, obecne w naszej rzeczywistości i możliwe do adaptacji do naszej garderoby i do wnętrz jakie nas otaczają. Już na wstępie możecie zobaczyć zdjęcie kolekcji The Park z firmy Shaw i gotowy mix wiodącej kolorystyki na rok 2017.

Szary Denim – kolor, które zaproponowała marka Dulux. Kolor obecny na ulicach, w przestrzeni miejskiej, w naszych ubraniach. Prosty do zestawienia z każdym innym kolorem – zawsze wprowadzi element klasyki i uspokojenia do bardzo zwariowanych pomysłów.

Jakie wykładziny możemy polecić w tym odcieniu? Ponieważ jak wspomniałam kolor jest prosty i uniwersalny, właściwie w każdej fabryce znajdziemy cos ciekawego.

Dla tradycjonalistów  wykładzina welurowa w rolce Modena z fabryki Vorwerk. odcieni szarości i niebieskiego jest tak wiele, że można zestawić swój własny odcień denim na podłodze.

Nieco wyobraźni będzie wymagała kolekcja  Vapour kolor Spray – bo tak na prawdę od koloru ścian zależeć będzie czy stanie się bardziej niebieska czy bardziej szara.

W szarościach tego koloru wyśmienicie poczuje się nowość z fabryki Shaw – płytki dywanowe z kolekcji Extraordinary. Ciekawa struktura, delikatny miks kolorów i faktur może wprowadzić nas w odpowiednią atmosferę.

Z wykładzin PVC w denimowe szarości wpisuje się bardzo dobrze wykładzina ITEC  Optimise Navarra 675.

Kto zdecyduje się sięgnąć po te kolory zyska pewność, że będą aktualne przez kilka lat i w razie potrzeby będą stanowić dobrą bazę pod ewentualne przemeblowania wnętrza.

Z kolei Pantone  sugeruje, żeby skoncentrować się na zieleni – kolorem roku ogłoszono Greenery, czyli kwintesencję zieloności. Soczysty odcień może być trudny do zaakceptowania we wnętrzu, ale zielone akcenty  w postaci detali, ścian, roślin czy nawet wykładzin mogą zdecydowanie ożywić pomieszczenie  i wprowadzić do niego dużo naturalnej energii.

Czy producenci wykładzin są przygotowani na zielenie? Naturalnie, że tak.

Najbardziej ożywcze odcienie znajdziecie w kolekcji Color Form Color Frame , Realm i Hexagon z Shaw.  Inspirujące melanżowe zielenie doskonale połączą się z szarościami i delikatnymi beżami. Zielony Hexagon świetnie pozwoli zbudować wyspy – spot point, lub poprowadzi przez powierzchnię zieloną sieć.

W zgodzie z najnowszym zielonym trendem pozostaje też nowa kolekcja wykładzin PVC z fabryki Polyflor. Bloc z odcieniem Woodland Green daje możliwość położenia mocnej, intensywnej podłogi w każdym wnętrzu.

Zastosowanie zielonych wykładzin z pewnością wymaga odwagi, ale dzięki temu można spodziewać się wyjątkowych efektów. Szeroka oferta firmy Polflor, w wykładzinach dywanowych z rolki i w płytkach, w wykładzinach twardych - PVC czy kauczukowych pozwoli na dobranie optymalnej podłogi pod katem funkcji, formy i oczywiście najnowszych trendów.

Kategorie: Inspiracje