Archiwum - 03/2016

Droga przez biuro, czyli o funkcji korytarza.

komentarzy: 0
15 Marzec 2016

 

Korytarze i ciągi komunikacyjne to jedno z miejsc w biurze, w którym spotykają się wszyscy. Ci, którzy korzystają z open space i zacisznych gabinetów, biegnący na spotkanie do sali konferencyjnej i na krótką przerwę w kantynie. Korytarz widzą pracownicy i mogą zobaczyć goście. Dlatego tak ważne jest poświęcenie temu miejscu odpowiednio dużej uwagi podczas aranżacji biura

Dobry korytarz będzie wizytówką całego biura – prawie tak jak recepcja. Oprócz tego musi pogodzić funkcje estetyczne z funkcjonalnymi i stricte użytkowymi.

Ciekawe efekty można uzyskać wprowadzając przeszklenia w postaci drzwi albo ścianek działowych. Można również  zamknąć perspektywę korytarza  jakimś efektownym przedmiotem, wzorem, widokiem z okna. Warto też oprócz odpowiedniej kolorystyki, oświetlenia pomyśleć o ciekawej wzorniczo i z pewnością dobrej jakości podłodze.

 

 

Są różne preferencje – jedni wolą wykładziny dywanowe, które tłumią hałas, inni kauczukowe – eleganckie i minimalistyczne. Kolejnym osobom spodoba się podłoga z paneli winylowych – które świetnie zastąpią wymagające fachowej pielęgnacji drewno, beton czy kamień. Jedynymi ograniczeniami poza przepisami dotyczącymi akustyki pozostaje wyobraźnia projektanta i inwestora.

Zebraliśmy kilka najciekawszych biurowych korytarzy w których zainstalowano wykładziny z naszej oferty. Zainspirujcie się!

Kategorie: Realizacje