Archiwum - 10/2013

Polflor Design Cocktail Party

komentarzy: 0
28 Październik 2013

Gdybyśmy mieli wybrać jaki produkt, temat naszych jesiennych Polflor Design Cocktail Party był najciekawszy, to nie byłaby to łatwa odpowiedź. Kilkanaście godzin, które łącznie spędziliśmy w towarzystwie architektów z Poznania, Warszawy, Górnego Śląska i Trójmiasta potwierdza nasze wrażenie szukania nowych wzorów, rozwiązań proekologicznych i inspiracji przez całe środowisko.

Architekci z zainteresowaniem przyglądali się ciekawym wzorom i kolorom płytek dywanowych, w wielu przypadkach przyznając, że trudno jest przekonać inwestora w Polsce do odważniejszych zestawień kolorystycznych na podłodze – mile zaskoczyły ich nasze referencje w biurowcu Azoty w Tarnowie, o biurowcu Ambassador gdzie leżą tysiące metrów dostarczonych przez nas płytek Shaw, nie wspominając. Docenili ciekawe projekty, ale też dobry produkt z możliwością wyprodukowania w każdym wybranym przez nich kolorze i po zużyciu odbieranym bezpłatnie przez fabrykę. Ogromne zaskoczenie, a nawet entuzjazm wzbudziła nowa kolekcja płytek i paneli winylowych EXPONA. Znane i popularne odwzorowania drewna, jakoś umykały uwadze projektantów, którzy gremialnie zwracali uwagę na nasze ekspozycyjne kostki we wzorach kamienia, betonu, metalu czy juty. Dobre wrażenie potęgował film referencyjny, który z miłą, chiloutową muzyką w tle uzupełniał ekspozycję. A kto nie miał ochoty przyglądać się naszej ofercie, mógł spokojnie przy kieliszku wina porozmawiać ze znajomymi albo zrobić sobie zdjęcie „ na ściance” naszego kwartalnika Polflor Design News.

To były bardzo miłe spotkania – mamy nadzieję, że także architekci, którzy do nas zajrzeli dobrze się bawili!

Kategorie: Design

Ambassador - interesujące biura typu open space

komentarzy: 0
14 Październik 2013

Budynek biurowy Ambassador jest zlokalizowany w biznesowym centrum Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej, pomiędzy ulicą Wołoską i Alejami Niepodległości, tuż przy stacji metra Wilanowska, W sąsiedztwie znajduje się Galeria Mokotów, jedno z najbardziej popularnych centrów handlowych w Warszawie.Budynek został zaprojektowany przez pracownię AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o., najbardziej znaną z projektu nowego budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Połączenie dogodnej lokalizacji, dużej ilości miejsc parkingowych oraz dobrze rozplanowanych powierzchni pięter, zapewnia atrakcyjne warunki firmom lokalnym i międzynarodowym.

W budynku specjalnie pod indywidualną zabudowę najemców została zaprojektowana przestrzeń łatwa do aranżacji – zwłaszcza dla powierzchni typu open space. Kilkoro najemców wybrało do pokrycia podłóg płytki dywanowe Shaw Contract Group – z kolekcji Repartee, Disperse, Diffuse i Tru Colours, które oprócz ciekawego wzornictwa podnoszą także komfort wnętrza – są na podkładzie Ecoworx, bez substancji smolistych.

Przygotowanie wnętrz pod wniesienie mebli, czyli dobór kolorystyki ścian i podłóg już pozwoliło na uzyskanie ciekawego efektu wnętrza.

W przypadku jasnych podłóg dodatkowo wzbogaconych intensywnymi akcentami płytek Tru Colours powstały wnętrza optymistyczne, ciepłe i mimo dużych przestrzeni bardzo przytulne.

Ciemne wykładziny w połączeniu z dużą ilością przeszkleń , jasnymi ścianami mogłyby robić bardzo oficjalne, korporacyjne wrażenie gdyby nie ponowne wykorzystanie intensywnych barw Tru Colours ożywiających stonowaną kolorystykę przestrzeni.

W powierzchniach open space w biurowcu Ambassador istotną rolę odgrywają też duże przeszklenia – bez względu na porę roku wprowadzające do wnętrz dużo naturalnego światła i otaczającej biurowiec przyrody i przestrzeni. Tym zabiegiem architekt pozyskał ciekawy, ciągle zmieniający się element wnętrza.

Prezentowanymi na blogu zdjęciami realizacji chcemy po raz kolejny zachęcić architektów i inwestorów do bardziej kreatywnego projektowania podłóg w biurach. Prostymi zabiegami – jak chociażby dobór płytek podłogowych z różnych kolekcji, w różnych typach barw można osiągać bardzo interesujące wnętrza.

Kategorie: Realizacje