Archiwum - 07/2014

Podłoga w sieci

komentarzy: 0
8 Lipiec 2014

Kształt płytek w kolekcji HEXAGON firmy Shaw Contract Group jest naturalną odpowiedzią na typowe kształty kwadratu, prostokąta czy koła – stanowią ewolucję formy poza te kształty. Czemu może posłużyć tak nie typowy wzór na podłodze?

Płytki Hexagon odzwierciedlają przechodzenie naszej kultury w stronę zespołów, grup opartych na większej współpracy, co wpływa na to, jak pracujemy, poruszamy i porozumiewamy się oraz jak wspólnie tworzymy. Nowy kształt płytek podkreśla społeczny wymiar przestrzeni zachęcając do integracji i dzielenia się pomysłami. Hexagon pozwala na tworzenie sieci służących z jednej strony zaprojektowaniu przestrzeni ale z drugiej tworzeniu powiązań między podobnie myślącymi ludźmi, ożywieniu przestrzeni socjalnych czy też w końcu podkreśleniu globalnej sieci powiązań między ludźmi, firmami i grupami.

Przez rok od wprowadzenia kolekcji Hexagon pojawiło się na świecie kilka świetnych realizacji, które pokazują rolę hexagonalnych powiązań.

Kształt i kolory płytek pozwalają wykreować przestrzeń zgodną z filozofią firmy, charakterem pracy i rodzajem powiązań między poszczególnymi działami.

Ciekawym zabiegiem jest możliwość łączenia płytek w sposób nieregularny z betonową posadzką co wprowadza ciekawy efekt industrialnego szyku.

Inspiracje jakie Państwu prezentujemy, to laureaci tegorocznego konkursu Design is Award a my zachęcamy tworzenia własnych kompozycji.

Kategorie: Inspiracje