Adam Nizio

Adam Nizio

Jestem pasjonatem. Pracuję w branży wykładzin obiektowych 18 lat. Interesuje się architekturą, designem. Lubię ludzi i chcę się dzielić z nimi wiedzą i doświadczeniem. Lubię rozwiązywać problemy.

Expona w salonie Vision Express

komentarzy: 0
16 Listopad 2015

Luksusowe płytki winylowe z asortymentu trwałych wykładzin o nowoczesnych wzorach Polyflor Expona zostały wybrane przez renomowaną sieć salonów optycznych Vision Express, aby nadać świeży i modny wygląd nowemu sklepowi w Cheshunt, w brytyjskim hrabstwie Hertfordshire.

Do salonu Vision Express w centrum handlowym Brookfield Retail Park wybrano dwa zachwycające wzory z kolekcji Expona Commercial PUR. Instalację wykonała firma Floortec Ltd. Na posadzce połączono wzór drewniany i betonowy. W samym salonie po środku ułożono kwadratową powierzchnię imitującą beton z płytek Warm Grey Concrete, którą otoczono wyglądającymi jak drewno płytkami Grey Limed Oak. Te ostatnie zamontowano również w gabinetach okulistycznych na zapleczu salonu.

Kolekcja luksusowych płytek winylowych Expona Commercial obejmuje 55 wzorów abstrakcyjnych oraz imitujących drewno i kamień do zastosowań w obiektach o dużym natężeniu ruchu, m.in. w placówkach detalicznych. Luksusowe płytki winylowe w kontrastujących kolorach i fakturach mogą być układane obok siebie, tak jak w prezentowanym salonie Vision Express, tworząc przyciągającą wzrok posadzkę podkreślającą powierzchnie sprzedażowe, tworzącą strefy oraz wskazującą ciągi komunikacyjne ułatwiające klientom poruszanie się po przestrzeniach detalicznych.

Luksusowe płytki winylowe z kolekcji Expona Commercial o grubości ogólnej 2,5mm i z warstwą użytkową o grubości 0,55mm zaprojektowano specjalnie do wnętrz detalicznych o dużym natężeniu ruchu. Ich powierzchnia posiada dodatkowe sieciowane i utwardzane promieniami UV wzmocnienie PUR będące wyłącznym i niezawodnym rozwiązaniem Polyflor. Zapewnia ono najwyższej klasy korzyści związane z konserwacją.

Ian Thomas, Menedżer ds. Rozwoju Sklepów Vision Express powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowoczesnego i eleganckiego wyglądu, jaki uzyskaliśmy w naszym sklepie w Chestunt za pomocą luksusowych płytek winylowych Expona. Wykładziny Polyflor Expona zostały już zainstalowane w czterech salonach Vision Express w różnych częściach kraju, a niedługo zostaną zamontowane w kolejnych trzech”.

Firma Polyflor wydała również niedawno nowy magazyn RETAIL prezentujący kreatywne koncepcje posadzek dla wnętrz detalicznych z wykorzystaniem luksusowych płytek winylowych oraz wykładzin winylowych w rulonie. Zawiera on również wiele autentycznych przykładów zastosowania wykładzin Polyflor w obiektach detalicznych na całym świecie.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami handlowymi firmy POLFLOR, aby zamówić darmowy egzemplarz magayznu lub uzyskać więcej informacji na temat kolekcji Expona i produktów dedykowanych branży retail.

 

Na zdjęciach: płytki winylowe Expona Commercial PUR w odcieniu Grey Limed Oak i Warm Grey Concrete zainstalowane w salonie optycznym Vision Express w Cheshunt, w Hertfordshire.

Kategorie: Realizacje

Dye Lab awangardowa kolekcja płytek dywanowych Shaw Contract Group

komentarzy: 0
30 Maj 2013

Najnowsza kolekcja firmy ShawContract Group – płytki dywanowe Day Lab wpisuje się w najnowsze tendencje w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przeznaczona jest do wnętrz bardzo reprezentacyjnych – recepcji i lobby  w biurach i hotelach. 

Co ją wyróżnia?

  • Wzory : struktura kamienia, przekroju ziemi
  • Kolory ziemi, barwniki naturalne ( wzorowane na naturalnych )
  • Wyrafinowana kolorystyka całej kolekcji uwzględniająca niuanse kolorystyczne w serii tonacji:

- szarych

- beżowych

- niebieskich  

  • Budowa płytek: najnowsze technologie uwzględniające ochronę środowiska

Wierzch płytki pokrywa włókno ECO Solution Q -  najwyższej jakości rodzaj nylonu 6. Wykończenie włókna techniką ścinania pozwoliło na pokazanie unikatowej, doświadczalnej techniki barwienia. W przeciwieństwie do techniki tradycyjnej, barwnik podawany jest nieregularnie dzięki czemu kolor nie pokrywa włókna równomiernie. Powstają zacieki, rozlane plamy, kondensujące pigment „żyły”.

Interesującym jest tworzenie grup poszczególnych płytek, gdzie żadna z nich się nie powtarza. Umożliwia to tworzenie interesujących, większych całości. Płytki dostępne są w rozmiarze 61 x61 cm, mają ekologiczne podłoże EcoWorx wolne od substancji smolistych, spełnia standardy LEED.

Kolorystyka płytek nawiązuje do kolorów naturalnych, kolorów „ziemi”. Skorzystano tutaj z doświadczenia absolwentów SCAD- szkoły badającej włókna, dogłębny proces ich barwienia oraz stosowanie naturalnych barwników. Doświadczeniom poddano mieszankę herbat skąd uzyskano gamę beży, szarości, różu. Zielenie, żółcie i czerwienie uzyskano z owocu granatu. Dzięki prekursorskim technikom zaginania, mocowania, skręcania, nierównomiernego zatapiania, opóźniania procesów schnięcia uzyskano organiczne, naturalne desenie w kolorach sepii, szarości, błękitów paryskich, limonki.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.shawcontractgroup.com.pl

Kategorie: Design

Vodafone Village - kauczukowe przedszkole.

komentarzy: 0
23 Kwiecień 2013

Vodafone Village w Mediolanie, to kolejna ważna realizacja w pełni oparta o rozwiązania ekologiczne, w której zastosowano wykładziny kauczukowe marki ARTIGO.

Vodafone Village  stanowią  trzy budynki: czternasto-, dwunasto- i dziesięciopiętrowy, oraz czwarty stanowiący przestrzeń wspólną. Trzy główne gmachy posiadające całkowicie kurtynowe elewacje wznoszą się wokół placu tworząc coś w rodzaju nowoczesnej „wioski” inspirowanej najstarszą włoską tradycją architektoniczną pozostając przy tym ucieleśnieniem najnowszych technologii. Ta imponująca budowla o powierzchni 67.000 metrów kwadratowych zaprojektowana, aby pomieścić 3000 pracowników, posiada szereg rozwiązań podnoszących jej ekologiczny charakter i zmniejszających o połowę jej oddziaływanie na środowisko. Koszt inwestycji to ponad 3.000.000 euro i jest ona największą inwestycją Vodafone w nieruchomości na świecie.

Projektanci ze Studio Dante O. Benini & Partners Architects, którzy stworzyli wnętrza Vodafone Village, wybrali wykładziny Futura i Unito (w następstwie innych realizacji Mondo) do niektórych przestrzeni komunikacyjnych i biur oraz różne odcienie Kayar do przedszkola – przestrzeni przytulnej i pełnej spokoju, niemniej zachęcającej do zabawy i pełnej śmiałych rozwiązań. Wybór podyktowany był oddziaływaniem na środowisko projektu oraz potrzebą zastosowania szerokiej palety kolorów, w szczególności w przedszkolu.

Vodafone Village– Mediolan, Włochy

Rok: 2012

Projekt:

P.R.P. (arch. Gantes e Morisi)

Studio Dante O. Benini & Partners Architects

Produkt: Kayar, Unito i Futura

Kolory:

Kayar: K17-K49-K64-K70-K71-K72

Futura: F454

Unito: U2914

Powierzchnia: 2800 m2

Kategorie: Inspiracje

Fortepian Whaletone i wykładzina Modena

komentarzy: 0
26 luty 2013

Po raz pierwszy w Polsce z okazji Światowego Dnia Wielorybów marka Whaletone zorganizowała wyjątkowy muzyczny wieczór z fortepianem Whaletone w restauracji Warszawa Wschodnia, wspierając Pacific Whale Foundation (www.pacificwhale.org).

Fundacja corocznie tego dnia zwraca uwagę społeczności światowej na konieczność aktywnego zaangażowania się w ochronę zagrożonych gatunków morskich ssaków. Wieczór prowadzony przez  Jacka Brzeszczyńskiego (pseud. Jazzek, musicunited.pl/jacek_brzeszczynski.html) otworzył jego występ w autorskim  repertuarze „Krople Życia”. Jacek (wokal, fortepian) wystąpił ze wsparciem zespołu w składzie: Mariusz Obijalski (fortepian),  Nathan Williams (trąbka) oraz Artur Krawczyk (kontrabas).  

Właściciele marki Whaletone, projektant Robert Majkut wraz z partnerką Elżbietą Madej zaprosili tego wieczoru gościa specjalnego, debiutującą nową płytą wokalistkę Kasię Kamińską (www.kasiasongs.com), która wraz z pianistą Grzegorzem Urbanem i gitarzystą Tomkiem Pfeifferem wykonała piosenkę „Underwater”. Było to premierowe wykonanie utworu, który Kasia napisała specjalnie dla Whaletone, otwierające dalszą artystyczną współpracę.

Specjalnie na ten wieczór firma Vorwerk, wspierająca wydarzenia kulturalne w całej Europie, udostępniła białą wykładzinę z kolekcji Modena, która stanowiła doskonale tło dla czarnego instrumentu. MODENA to luksusowy welur z najwyższej półki, który zachwyca gamą 63 jasno zdefiniowanych, wyrazistych i idealnych przede wszystkim do wnętrz mieszkalnych kolorów.  Wysoka jakość wykładziny doskonale współgrała z najwyższej klasy wzornictwem i  doznaniami artystycznymi.

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia była restauracja Warszawa Wschodnia (gessler.sohofactory.pl), impreza odbyła się 16 lutego 2013 roku.

Zdjęcia - Inzomnia.pl

więcej informacji o fortepianie – www.whaletone.com

Kategorie: Design