PUZZLOWA REWOLUCJA

komentarzy: 0
4 luty 2016

Stołeczne centrum wyprzedażowe Factory Ursus w czasie rozbudowy i rewitalizacji dotychczasowej części obiektu, wykorzystało około 5 000 m2 paneli i płytek winylowych Expona Commercial angielskiej firmy Polyflor Ltd., reprezentowanej w Polsce przez Polflor Sp. z o.o.  Wnętrza galerii zyskały nowy design a klienci komfort pod stopami.

Centrum outlet,  należące do hiszpańskiej grupy Neinver zlokalizowane jest w południowo – zachodniej części Warszawy. Otwarcia obiektu po rozbudowie dokonano we wrześniu 2015 roku. Wykładzinę położono bezpośrednio przed otwarciem, na etapie prac wykończeniowych. Projektem wnętrz zajęli się architekci z Pracowni Projektowej Archmo: Marcin Moldzyński i Jakub Wenda.

Panele i płytki Expona Commercial to extremalna odporność na zużycie z gwarancją do 15 lat. Sprawdzają się w intensywnie użytkowanych korytarzach centrów handlowych, szkolnych  jak i restauracjach, szpitalach czy klubach fitness. Jednocześnie dzięki powłoce PUR są łatwe w utrzymaniu czystości. Naturalne odwzorowanie drewna, kamienia czy betonu oraz prosty montaż i demontaż sprawiają, że płytki te spełniają wymagania projektantów i inwestorów. Według Jakuba Wendy z Archmo, wzory firmy Polyflor okazały się najciekawszymi wśród wiodących firm na rynku. Ich nieograniczone możliwości projektowe zadecydowały o wyborze i jak dodaje architekt: podczas wyboru wzoru wielkorotnie spotykaliśmy się z przedstawicielami inwestora firmy Neinver oraz Irus, project managerem,  architektem oraz zespołem zarządzającym układając wzory. Przekładaliśmy płytki jak puzzle w celu ustalenia optymalnego rozwiązania,

Zdaniem projektantów osiągnięty efekt całkowicie odmienił wizerunek Factory. Wybrane kolory doskonale komponują się z czernią, bielą oraz stalą nierdzewną stanowiącą wykończenie ścian pasażu. Świetnie prezentują się w blasku opraw dekoracyjnych – dodaje pan Jakub.

Wprowadzone do Factory nowe technologie, zastosowanie systemu BMS (Building Management System), regulacja sztucznego oświetlenia zależna od ilości światła słonecznego oraz rekuperacja energii cieplnej sprawiły, że Factory Ursus stało się obiektem nowoczesnym. Winylowe panele i płytki Expona posiadają szereg certyfikatów: BREE, DGNB, LEED, które predysponują je do zastosowania w takim budownictwie - ekologicznym i energooszczędnym.  Wykorzystane w Factory spełniły swoją rolę w miejscu w którym miała zajść rewolucja.

Kategorie: Realizacje

Dodaj komentarz