Hadi Teherani

Wykładzina elastyczna z surowców odnawialnych

komentarzy: 0
13 Sierpień 2013

Firmy produkujące wykładziny obiektowe nieustannie szukają nowych, co raz bardziej ekologicznych rozwiązań, wychodzać na przeciw co raz bardziej restrykcyjnym normom środowiskowym - ale również rosnącej świadomości ekologicznej klientów.

RE/COVER green to pierwsza wprowadzana na rynek przez Vorwerk kolekcja wyjątkowych wykładzin elastycznych obejmująca nową generację designerskich produktów dedykowanych posadzkom obiektowym. Kolekcja produkowana jest w oparciu o naturalnie odnawialne surowce, na przykład olej rycynowy otrzymywany z nasion tropikalnej rośliny Ricinus communis.

Właściwości ekologiczne kolekcji:

- Zawiera blisko 90% surowców odnawialnych

- Ograniczone stosowanie chloru, plastyfikatorów i rozpuszczalników

- Substancje petrochemiczne zastąpione zostały olejem rzepakowym i rycynowym

- Bezwonna i prawie zupełnie wolna od emisji

 

Właściwości architektoniczne:

- Trwałość

- Niezwykła wytrzymałość i odporność na zużycie

- Łatwość czyszczenia

- Łatwość konserwacji

- Dostępność w postaci rulonów o szerokości dwóch metrów

Koncepcja wzornicza RE/COVER green obejmuje aż 30 modeli i stworzona została przez Hadi Teherani, renomowane biuro architektoniczno-wzorniczego działające na skalę międzynarodową. Poza odcieniami jednobarwnymi kolekcja obejmuje serię „Sparkling Greys” z ciepłymi bielami i precyzyjnie dobranymi tonami szarości, które łatwo można zintegrować z projektami obiektów biznesowych. Natomiast seria „Sparkling Colors” z odcieniami niebieskiego, czerwonego, żółtego i zielonego kładzie akcent na posadzkę i doskonale nadaje się do zaznaczanie stref w danej przestrzeni, na przykład w sektorze opieki zdrowotnej bądź placówkach użyteczności publicznej. Przy czym wszystkie jednobarwne odcienie RE/COVER green to coś więcej niż monochromatyczne wzory, gdyż wyrafinowana struktura kropek na powierzchni powoduje dyskretny efekt lśnienia inspirowany ruchem lustra wody. W rezultacie posadzka w jednobarwnych odcieniach RE/COVER green posiada bardzo żywy wygląd, który delikatnie odzwierciedla otoczenie łagodnie się do niego dopasowując.

Oprócz tego, biuro Hadi Teherani harmonijnie dopasowało wszystkie wzory RE/COVER green w odcieniach jednobarwnych do świata barw zawartego w kolekcjach Vorwerk SCALE i płytkach dywanowych do dowolnego kształtowania FreeScale. Daje to jeszcze większą swobodę projektowania, gdyż RE/COVER green i płytki do dowolnego kształtowania można ze sobą swobodnie łączyć.

Tak zrównoważone spektrum kolorów i wzorów zapewnia projektantom wnętrz wiele opcji kształtowania „zielonej” architektury posadzek. Nowe produkty i zalety oferowane przez RE/COVER są przekonujące aż po najdrobniejsze szczegóły, takie jak brak widocznych łączeń, który dotychczas można było wyprodukować tylko po wysokich kosztach w postaci posadzek samorozlewnych, samopoziomujących lub powłok PU. Obecnie są one dostępne jako towar w rulonie w atrakcyjnej wizualnie formie do zastosowań obiektowych.

„RE/COVER green jest logicznym przeniesieniem filozofii Vorwerk Carpets do szerokiego świata wykładzin podłogowych. Tego rodzaju połączenie ekologii, estetyki i jakości oferuje architektom i projektantom wnętrz unikatowe rozwiązanie. Bardzo się cieszę, iż za pomocą RE/COVER green możemy zwiększać nasze obszary kompetencji i po raz kolejny tchnąć nowe życie w kulturę posadzek kierując nasze działania ku przyszłości,” powiedział Johannes Schulte, Prezes i Dyrektor Generalny Vorwerk Carpets.

Kategorie: Design

Dialog architektoniczny – minimalistyczne wnętrza kontra barokowa świątynia.

komentarzy: 1
9 Październik 2012

Projekt One New Change autorstwa Jeana Nouvela, jest nowoczesnym wielozadaniowym budynkiem, powstałym w londyńskim City, w Cheapside. Jest to kolejny obiekt udowadniający dużą wrażliwość Nouvela w wiązaniu nowoczesnej architektury z zastanym dziedzictwem. Kilka tysięcy szklanych paneli, którymi jest pokryty tworzy zwierciadło idealnie nawiązujące dialog z otaczającą centrum historyczną zabudową.

W One New Change znajdziemy kawiarnie, restauracje, sklepy, galerie, ostatnie piętro przeznaczone jest na biura. Na dachu budynku dostępne są otwarte tarasy widokowe, z których podziwiać można przede wszystkim barokową świątynię St Paul, autorstwa Christophera Wren'a.

Na ostatnim piętrze mieszczą się m.in. biura firmy K&L Gates, których wnętrza zaprojektowała pracownia LSM z Waszyngtonu. K&L Gates to korporacja prawnicza, mająca oddziały na całym świecie. Ze względu na charakter pracy, wnętrza podzielono na indywidualne gabinety i otwarte miejsca do spotkań z klientami, czy konsultacji wewnątrz firmowych. Niezbędnym miejscem jest też obszerna sala wykładowa.

We wnętrzach wykorzystano wykładziny dywanowe firmy Vorwerk, które zaprojektował specjalnie dla tej realizacji Hadi Teherani. Wykładziny podkreślają przestrzenie, wyciszają i wprowadzają nastrój spokoju, skupienia niezbędnego w pracy prawnika. Jednak największym atutem lokalizacji biur jest kapitalnie „wykorzystany” przez architektów widok na katedrę St Paula.

Zastanawiam się jak często odrywa on pracowników K&L Gates'a od zajęć?

Kategorie: Realizacje