wykładzina do hotelu

Wykładzina do hotelu – unikolory!

komentarzy: 0
29 Kwiecień 2019

Podłogi z wykładzin dywanowych w hotelach kojarzą się wszystkim przede wszystkim z mniej lub bardziej wyszukanymi wzorami. Z jednej strony – aspekt projektowy czyli identyfikacja, indywidualizacja i różnorodność, z drugiej przyziemne problemy związane z zabrudzeniami – czyli na zadrukowanej wzorem wykładzinie mniej widać plamy i zabrudzenia.

Czy jednak wzory na wykładzinie są w obecnych czasach aż tak niezbędnym elementem dekoracyjnym? W czasach gdy bogactwo tkanin, tapet, mebli i dodatków jest oszałamiające może warto wrócić ( i wraca się!) do gładkich wykładzin w jednym kolorze. Jak jednak zabezpieczyć inwestora przed przykrymi niespodziankami w postaci plam i zabrudzeń wymagających częstego czyszczenia czy nawet wymiany wykładziny?

Odpowiedzią na te potrzeby może być wykładzina SmartStrand.

Rzeczą naturalną jest, że technologie dostępne do tej pory tylko wybranym działom gospodarki prędzej czy później przenikają na komercyjny, ogólnodostępny rynek pozwalając nam korzystać z dobrodziejstw nauki. Dzięki takiej technologii do produkcji wykładzin dywanowych wprowadzono włókno Triexta® - w 37% zbudowane z odnawialnego surowca jakim jest kukurydza, pokryte w procesie produkcji szczelną powłoką Nanoloc, która uniemożliwia przenikanie wewnątrz włókna jakichkolwiek płynów czy zabrudzeń. Dodatkowo unikalne, przypominające sprężynę cząsteczki włókien są bardzo odporne na zgniatanie i wyjątkowo elastyczne. Włókno Triexta® zostało wykorzystane do produkcji wykładziny SmartStrand o gwarantowanej plamoodporności, zerowej absorpcji płynów i zapachów oraz wyjątkowej trwałości. Wykładziny SmartStrand produkowane są w jednolitych kolorach, których długą trwałość gwarantuje bariera Nanoloc.

Wśród produktów marki SmartStrand znajdują się kolekcje odpowiednie do mieszkań i apartamentów ale część również sprawdzi się w hotelach i pensjonatach.

Dream, Day Dream, Lounge, Romance – te kolekcje oferują kilkadziesiąt unikolorów – w spokojnych pastelowych odcieniach ale też intensywnych kolorach. Poszczególne kolekcje różni faktura – wykończenie włókien. Mogą być cięte typu saxon, pętelkowe lub pętelkowe i cięte dzięki czemu mamy na podłodze delikatną fakturę. Kolekcje mają tez różną wysokość włókien, w przypadku wykładzin saxon o dłuższym włóknie uzyskujemy na powierzchni charakterystyczne cieniowania.

Wykładzina SmartStrand uwolniła nowe możliwości projektowe we wnętrzach hotelowych. Jednolite kolory na podłodze pozwalają na bardziej intensywne oddziaływanie za pomocą pozostałych elementów wyposażenia. Unikolory są również zgodne z trendami minimalistycznymi  wymagającymi stonowanych, spokojnych środków wyrazu.  

Kolory i kolekcje SmartStrand można zobaczyć na stronie www.smartstrand.pl oraz u Doradców i Dystrybutorów Polflor.

Kategorie: Design

Wyróżnij strefę!

komentarzy: 0
21 Listopad 2017

Każdy obiekt, każda większa przestrzeń w sposób naturalny dzielona jest na strefy. Czasami tego podziału dokonują użytkownicy przestrzeni w sposób niezamierzony i naturalny, ale co raz częściej jest to celowy zabieg zlecony przez inwestora i precyzyjnie przeprowadzony przez projektanta – architekta. Strefowanie ułatwia komunikację, wyraźnie informuje o funkcji i przeznaczeniu miejsca.

Jednym z najprostszych sposobów wyróżnienia strefy jest zastosowanie różnego rodzaju pokryć podłogowych. Mając bogatą ofertę wykładzin, paneli, płytek z każdego możliwego materiału wystarczy po nie sięgnąć i wykorzystać nieograniczone możliwości.

Polflor specjalizuje się w dostarczaniu takich właśnie kompleksowych rozwiązań, mając w swojej ofercie wykładziny dywanowe w rolkach, płytkach i o najróżniejszych fakturach, sposobach tkania, taftowania , wzornictwie i kolorystyce.  Podobnie jest z wykładzinami elastycznymi – PVC, kauczukiem, czy podłogami winylowymi w płytkach i panelach. Polflor to jedna firma, jeden doradca i niczym nie ograniczona możliwość wyboru.

Kto korzysta z naszej pomocy? Oczywiście projektanci powierzchni biurowych, dla których wyznaczanie stref zgodnie z aktualnymi trendami w aranżacji biur jest niezbędne i konieczne w sprawnym zarządzaniu przestrzenią. Już nie tylko ciągi komunikacyjne ale też strefy spotkań z klientami, pokoje do pracy, miejsca do odpoczynku czy spotkań nieformalnych, kafeterie i siłownie – każde z tych miejsc ma być inne! Potrzeba wyróżniania funkcji w obiekcie dotyczy też szpitali, szkół, hoteli czy na przykład placów zabaw dla dzieci. Współpraca z jednym dostawcą wielu rozwiązań jest komfortowa i znacznie ułatwia sprostanie wzywaniom jakie stawia przed nami Inwestor lub użytkownicy przestrzeni.

Dla zilustrowania naszych doświadczeń użyłam zdjęć tylko z kilku polskich referencji Polflor. Od biur projektowanych przez Workplace Solutions, Studio Quadra, EPR Architekci czy Artsize, przez hotele po plac zabaw Klockownia w Piotrkowie Trybunalskim. Nie miejcie obaw przed projektowaniem podłogi – jesteśmy po to żeby sprostać Waszym pomysłom.

Kategorie: Realizacje

Hotel Tobaco - design is ... revival

komentarzy: 0
9 Grudzień 2014

Po raz pierwszy w kilkuletniej historii konkursu Design is Award firmy Shaw Contract Group wśród laureatów znalazła się realizacja z Polski.

Łódzka pracownia EC-5  - Luiza Jodłowska, Martyna Nowak, Hanna Pietras, Piotr Płóciennik i Dorota Szafrańska, opowiedziała dla nas swoją przygodę z projektowaniem tak ciekawego obiektu

Hotel Tobaco  znajduje się na terenie zabytkowego kompleksu fabrycznego. Od 1895 mieściła się tu wytwórnia tkanin i wyrobów wełnianych Karola Kretschmera. W 1932 roku na terenie fabryki swoją działalność rozpoczęła Państwowa Wytwórnia Papierosów. Ważnym zadaniem było więc stworzenie takiego wnętrza, które spełni oczekiwania gości hotelowych, będzie nowoczesne, komfortowe i przytulne, a zarazem nie zatraci surowości i prostoty obiektu poprzemysłowego. Tam gdzie było to możliwe odsłoniliśmy i wyeksponowaliśmy ceglane mury, sufity, nie tylko w przestrzeniach wspólnych, ale także w niektórych pokojach. W wielu miejscach pojawia się beton, w elementach wyposażenia, takich jak lada recepcyjna oraz  jako materiał do wykończenia ścian. W przestrzeni reprezentacyjnej hotelu, w lobby i holu głównym pozostawiliśmy odsłonięte instalacje. Wszystkie te zabiegi, jak i wiele innych, miały podkreślać  fabryczny charakteru kompleksu.

Zgodnie z naszym założeniem Hotel Tobaco miał wyróżnić się na tle konkurencji i odbiegać od tego co oferują inne łódzkie hotele. Wspólnie z inwestorem ustaliliśmy, że warto nawiązać do wzornictwa lat 50 i 60, chociażby z tego względu, że były to lata świetności dawnej Łódzkiej fabryki Papierosów. We wnętrzach pojawiły się meble i elementy wyposażenia o charakterystycznej dla tego okresu formie, a także materiały takie jak fornir orzechowy wykończony na wysoki połysk. Wszystko to jednak w nowoczesnym wydaniu i żywych, energetyzujących kolorach. Według założeń  typy pokoi rozróżniliśmy kolorami., w dwuosobowych dominował niebieski i turkusowy, a w jednoosobowych fioletowy. Sciany i podłoga miały być jednolite, tak by stanowiły tło dla mebli i wyposażenia o mocnej formie i zdecydowanych kolorach. Szukaliśmy wzoru stonowanego, ale zarazem nowoczesnego i ciekawego. Myślę, że taki właśnie efekt udało nam się uzyskać.

Jak odkreśla producent wykładzin Shaw projektowanie jest procesem. Jak wyglądał on według EC5?
Po pierwsze, spędziliśmy sporo czasu na zapoznanie się z historią budynku i jego przemysłowym charakterem. Głównym założeniem projektu było utrzymanie fabrycznego tła kompleksu i podkreślenie jego  przemysłowej historii.  To były dla nas najważniejsze w każdym etapie projektu - w czasie poczęcia, wizualizacji komputerowej i projektu technicznego. Chcieliśmy stworzyć połączenie między starym i nowym.
 

Zdjęcia Hotelu Tobaco publikowane są w wielu magazynach wnętrzarskich na świecie, realizacja otrzymała też kilka prestiżowych nagród – a turyście odwiedzający Łódź, obiekt , w którym doskonale splata się historia miasta z jego przyszłością.

Pełen wywiad z EC5 zamieścilismy w drugim numerze naszego magazynu Polflor Design News.

Zdjęcia pochodzą z archiwum pracowni i firmy Polflor.

Kategorie: Realizacje

Kolory roku 2014.

komentarzy: 0
16 Grudzień 2013

Rok 2014 zacznie sie już za moment. Inwestycje, ktore będą w nim realizowane powinny być zapięte na ostatni guzik, ale my zastanowimy się czy zdarzają się inwestorzy, którzy kierując się aktualną modą zmieniają swoje wnętrza co rok zgodnie ze wskazaniami kolorystycznymi trendsetterów wiodących na rynku firm? W polskich realiach nie do końca można w to uwierzyć, ale nie wypada z góry zakładać, że ich nie ma.

Dlatego wybraliśmy 2 firmy, które naszym zdaniem mają dużo do powiedzenia w temacie kolorystyki.

Wg. znanej wszystkim firmy Pantone kolorem wiodącym w roku 2014 będzie Radiant Orchidea – czyli fiolet. Kolor do wnętrz bardzo kontrowersyjny – bo trudny do połączenia z innymi barwami. Tym niemniej nawet w tak trudnej jak nasza dziedzinie znaleźliśmy wykładzinę w kolorach, które trendsetterów Pantone powinny zadowolić. Wykładziny dywanowe Alfa i Beta duńskiego producenta Bentzon.

 

Kolejny hit kolorystyczny, tym razem z branży bliższej wnętrzarzom, to według firmy Dulux kolor morska zieleń! Tutaj należy zauważyć pewną prawidłowość – rok 2013 miał nam mijać w kolorze szmaragdowym. Przyglądając się uważnie naszej wykładzinowej ofercie trafiliśmy na kilka kolorów, które naszym zdaniem bardzo dobrze wpisują się w morski odcień Duluxa, tym razem z angielskiej firmy Paragon

 

Najbardziej zaskoczyła nas jednak pewna realizacja, o której zresztą sporo było we wnętrzarskich mediach. Otóż pokoje i korytarze Hotelu Tobaco w Łodzi, w których zastosowano wykładziny Shaw z kolekcji Fascination jakby w porozumieniu z Pantonem pokryły się fioletem i niestety nie do końca biorąc pod uwagę wskazania Duluxa odcieniami niebieskiego.

Tym niemniej mogą być doskonałą inspiracją dla każdego kto zechce wprowadzić trochę nietypowych kolorów na swoje podłogi.

Kategorie: Inspiracje