Open space

Modułowe biuro w Singapurze

komentarzy: 0
16 Październik 2017

SingPost zajmuje 70 000 m2 powierzchni biurowej w Singapore Post Centre. W celu dostosowania nowych funkcji jakie stanęły przed  głównym dostawcą  usług pocztowych w Singapurze, biuro musiało uprościć funkcjonowanie, poprawić łączność między działami i usprawnić kontakt z klientem. Do współpracy zaproszono SCA Design  pracownię będącą członkiem ONG&ONG Group.

Architektom zlecono rewitalizację  miejsc pracy, tak  żeby 680 osobowy zespół mógł poprawić  obsługę klientów. Projektanci stworzyli wieloboczne kształty złożone z przecinających się linii, które symbolizują łączność między różnymi działami rosnącego biznesu. Rezultatem jest przestrzeń, która może łatwo dostosować się do potrzeb użytkowników i być wykorzystywana do tworzenia pomysłów, motywowania pracowników i kontaktowania ich ze sobą. Obszar podzielony jest na dwa główne obszary – od frontu i od zaplecza. Od frontu mamy do czynienia z dużą przestrzenią typu open space z otwartymi miejscami do pracy w grupach. Zaplecze tworzą sale konferencyjne, pokoje do spokojnej pracy i gabinety. Czytelny plan przestrzenny został stworzony przez zastosowanie koncepcji dzielnicy / modułów do biura. Każde przejście - korytarz wyraźnie zaznacza moduł – miejsce pracy działu, które posiada własne przestrzenie wspierające – spot point, cafeterię, wspomniane zamknięte sale do cichej pracy i spotkań. Biorąc pod uwagę wysoki sufit, powierzchnia biurowa daje wrażenie przestronności, otwartości i maksymalizuje wykorzystanie naturalnego światła słonecznego. Dzięki przeprojektowaniu, odświeżony biurowiec zapewnia pracownikom wygodną, ​​ale elegancką przestrzeń, która umożliwia łączność i współpracę.

Projekt podłogi został specjalnie dobrany w celu odzwierciedlenia marki i charakteru firmy. Czerwone i niebieskie akcenty odzwierciedlają kolory korporacyjne klienta, wyrażone długimi, prostokątnymi kształtami, które sugerują także wzór tradycyjnej koperty "airmail". Połączone ze sobą tworzą swego rodzaju  „ drogę kolejową” , która biegnie wzdłuż głównych dróg komunikacyjnych w miejscu pracy zwiększając dynamikę atmosfery biura.

Ważnym aspektem jest również akustyka, gdzie oprócz płytek dywanowych na całej powierzchni, zastosowano mnóstwo mebli i elementów rozpraszających i pochłaniających dźwięki.

W projekcie zastosowano płytki dywanowe Shaw Contract m.in. z kolekcji Color at Work, Extraordinary.

Kategorie: Realizacje

Ambassador - interesujące biura typu open space

komentarzy: 0
14 Październik 2013

Budynek biurowy Ambassador jest zlokalizowany w biznesowym centrum Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej, pomiędzy ulicą Wołoską i Alejami Niepodległości, tuż przy stacji metra Wilanowska, W sąsiedztwie znajduje się Galeria Mokotów, jedno z najbardziej popularnych centrów handlowych w Warszawie.Budynek został zaprojektowany przez pracownię AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o., najbardziej znaną z projektu nowego budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Połączenie dogodnej lokalizacji, dużej ilości miejsc parkingowych oraz dobrze rozplanowanych powierzchni pięter, zapewnia atrakcyjne warunki firmom lokalnym i międzynarodowym.

W budynku specjalnie pod indywidualną zabudowę najemców została zaprojektowana przestrzeń łatwa do aranżacji – zwłaszcza dla powierzchni typu open space. Kilkoro najemców wybrało do pokrycia podłóg płytki dywanowe Shaw Contract Group – z kolekcji Repartee, Disperse, Diffuse i Tru Colours, które oprócz ciekawego wzornictwa podnoszą także komfort wnętrza – są na podkładzie Ecoworx, bez substancji smolistych.

Przygotowanie wnętrz pod wniesienie mebli, czyli dobór kolorystyki ścian i podłóg już pozwoliło na uzyskanie ciekawego efektu wnętrza.

W przypadku jasnych podłóg dodatkowo wzbogaconych intensywnymi akcentami płytek Tru Colours powstały wnętrza optymistyczne, ciepłe i mimo dużych przestrzeni bardzo przytulne.

Ciemne wykładziny w połączeniu z dużą ilością przeszkleń , jasnymi ścianami mogłyby robić bardzo oficjalne, korporacyjne wrażenie gdyby nie ponowne wykorzystanie intensywnych barw Tru Colours ożywiających stonowaną kolorystykę przestrzeni.

W powierzchniach open space w biurowcu Ambassador istotną rolę odgrywają też duże przeszklenia – bez względu na porę roku wprowadzające do wnętrz dużo naturalnego światła i otaczającej biurowiec przyrody i przestrzeni. Tym zabiegiem architekt pozyskał ciekawy, ciągle zmieniający się element wnętrza.

Prezentowanymi na blogu zdjęciami realizacji chcemy po raz kolejny zachęcić architektów i inwestorów do bardziej kreatywnego projektowania podłóg w biurach. Prostymi zabiegami – jak chociażby dobór płytek podłogowych z różnych kolekcji, w różnych typach barw można osiągać bardzo interesujące wnętrza.

Kategorie: Realizacje

Open space – minimalistyczny design DELPHI

komentarzy: 0
24 Czerwiec 2013

 

W publikacjach o wnętrzach biurowych dominują barwne, intensywne i trochę zwariowane przykłady wiodących firm wymagających od swoich pracowników kreatywności, intensywności i ciągłych zmian.

Jednak w wielu biurach wymagany jest spokojniejszy design - wyważony, uspokajający pracowników i wspomagający ład i harmonię w procesie pracy.

 

 

 

W 2012 roku w Błoniach pod Warszawą zostały oddane do użytku biura firmy Delphi, zlokalizowane w kompleksie fabrycznym tej firmy.

Prace biura zorganizowano w formie open space – szeregi jasnych biurek ustawione na szaro-czarnej podłodze wprowadzają atmosferę spokoju i skupienia. Elementami neutralizującymi są białe donice z roślinami – pozwalają odpocząć oczom od świateł komputerów.

Z pewnością ciekawym akcentem są przestrzenie wspólne – spot point's, mimo monochromatycznej podłogi wyróżniają się nowoczesnymi meblami o ciekawym designie i intensywnej kolorystyce. Wprowadzają do przestrzeni biurowej barwny akcent nie zaburzając spokojnej harmonii wnętrza.

Na powierzchni całej części biurowej, korytarzach i schodach położone zostały płytki dywanowe Paragon Diversity 580 – mocny, wytrzymały produkt dedykowanym biurom.

Wykładziny firmy Paragon wytwarzane są w Wielkiej Brytanii, płytki dywanowe mają ocenę "A" BRE i są neutralne pod względem emisji związków węgla.

Więcej informacji o produktach można uzyskać na stronie www.paragon-polska.pl

Kategorie: Realizacje

Filozofia Dentsu w projektowaniu powierzchni biurowych na przykładzie biura Polflor.

komentarzy: 0
20 Wrzesień 2012

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, zmieniliśmy siedzibę naszej firmy POLFLOR.Nowe biuro usytuowane jest na parterze nowo wybudowanego kompleksu apartamentów przy ul. Smolnej 13A.

Koncepcja przestrzeni biurowej powstała w oparciu o najnowsze trendy pojawiające się w architekturze wnętrz. Powierzchnia 190m2 została podzielona na trzy strefy: strefe biurową w charakterze Open Space, strefę Chillout Office z reprezentacyjną salą konferencyjną. Obie strefy łączy strefa gospodarcza ( zaplecze techniczne, aneks kuchenny oraz toalety ).

 Poprzez odpowiednią aranżację biura, chciałam stworzyć nowy model organizacji przestrzeni. Celem było uzyskanie kreatywnego i niebanalnego środowiska pracy. Biuro miało emanować pozytywną, motywującą energią. Chodzilo  przede wszystkim o przedstawienie za pomocą odpowiedniego designu,- filozofii Dentsu, która zawiera się w trzech hasłach:

               „ Pomysły, które siegają poza to co wyobrażalne.

Technologia, która przekracza istniejące granice.

Przedsiębiorczość, która przewyższa to co oczekiwane”

Przeważa stylistyka minimalistyczna. Dla kontrastu pojawia się kilka obiektów czystego, wyrafinowanego designu skutecznie grającego formą i kolorem. Punktem wyjścia stała się  identyfikacja wizualna firmy w postaci nowego logotypu, kolorystyki, filozofii.

We wnętrzach pojawia się biel ( kolor ścian, połysk malowanych na biało mebli ), paleta różnorodnych szarości         ( płaszczyzny czesanego metalu- płyty Dibond, metalowe ościeżnice drzwi i okien, kauczuk w kolorach szarości, wymiennie wykładzina tkana Beta Design firmy Bentzon).

Takie barwy nie męczą wzroku i optycznie powiększają wnętrza. Są eleganckie, uniwersalne i przejrzyste. Sprzyjają równowadze i skupieniu. Stymulują pamięć. Są doskonałym tłem dla intensywnych i kolorowych akcentów, dzięki, którym uniknęłam monotonii.

 I tak pojawia się wyrafinowana, cytrynowa żółć oraz głęboki granat,- kolejne kolory identyfikacji wizualnej firmy, w postaci wyrazistych w formie i kolorze sof STONE projektu polskiego designera Tomka Augustyniaka. Odważne kolorystycznie wełniane obicia kontrastują z zimną bielą, transparentnością paneli szklanych, twardością podłogi kauczukowej oraz blaskiem płyt LAKOBEL, będących tłem dla całości. Tworzą atmosferę komfortu, ciepła, relaxu.

 „Perełką” designerską dopełniajacą charakter wizualny strefy Chillout Office jest zwisająca nisko lampa TAMA polskiej firmy Sotto Luce. Pojawia się wyraźna forma kuli, bezbłędnie dopracowany detal, kaprys formalny przesunięcia lini ciężkości.

Cytrynowy panel szklany LAKOBEL spełnia nie tylko oczekiwania estetyczne,- jest miejscem aktywnym werbalnie, wizualnie poprzez wbudowane trzy ramki cyfrowe. Generowanie impulsów wizualnych w postaci projekcji zdjęć, filmów, muzyki, łamią monotonię, pobudzają, stymulują, bawią.

Strefa Chillout Office jest nie tylko miejscem relaksu dla pracowników, gości, ale również poprzez bliskość z sekretariatem miejscem wypoczynku Klientów czekających, krótką chwilę na spotkanie.

Miejscem odgrywającym szczególną rolę w strategii działalności firmy jest sala konferencyjna. Wykłady, projekcje, szkolenia, konferencje,- a więc zapotrzebowanie na wygodny stół i krzesła. Rolę tą spełnia uroczy w formie stół konferencyjny z kolekcji SIMPLIC firmy Balma,  zaprojektowany przez Tomka Kuchcińskiego oraz mobilne krzesła włoskiej firmy Sitland, pokryte białą membraną, spełniające wszystkie wymogi ergonomii. Obszerny fragment ściany stanowi tło dla projekcji multimedialnych.

W aranżacji obu stref reprezentacyjnych pojawił się na podłodze panel winylowy w odcieniu orzecha z kolekcji Expona Wood firmy Polyflor. Ciepła formuła słojów, drobna faktura powierzchni świetnie kontrastuje z zimną bielą i neutralną szarością. Motyw orzecha pojawia się również we fragmentach zaprojektowanych mebli.

 Zróżnicowane w wyrazie i formie światło podkreśliło detale. Napinany sufit Barrisol w formie plafonu oraz kolekcja opraw firmy Chors nadała wnętrzu charakter.

 Chciałbym wspomnieć również o strefie biurowej Open Space stworzonej z myślą o lepszej komunikacji i komforcie pracy. Formuła ta doskonale wpisuje się w nową politykę firmy. We współczesnej gospodarce opartej na wiedzy, współpraca ma większe znaczenie i jest cenniejsza niż działania indywidualne.

Podłoga wyłożona linearnymi płytkami dywanowymi firmy SHAW w stonowanej stylistyce, wygodne biurka i  ergonomiczne krzesła pozwalają na kreatywną pracę.

Reasumując,- konsekwencja kolorystyczna i formalna pojawia się w przestrzeni całego biura. Wprowadzone zabiegi : awangardowe meble polskich projektantów, starannie zaprojektowane detale, wprowadzenie zróżnicowanego oświetlenia, oraz wyrafinowanych technologicznie produktów stworzyło harmonijną, spójną całość.

 Wymagający głębokiej analizy i zrozumienia projekt był kompleksowym zadaniem obejmującym spektrum działań projektowych z uwzględnieniem wytycznych wizerunkowych firmy POLFLOR.

…….Myślę, że to się udało. 

Kategorie: Realizacje