Dye Lab

Dye Lab - niepowtarzalny!

komentarzy: 0
18 luty 2020

Dye Lab  to najbardziej unikalna kolekcja płytek dywanowych  jaka powstała kiedykolwiek w historii fabryki Shaw Contract. Ogromna popularność przyczyniła się do reedycji kolekcji połączonej z częściową wymiana kolorów.

Na czym polega jej wyjątkowość? Przede wszystkim na tym, że kolory uzyskiwane są za pomocą naturalnych barwników jak przykład herbata, korzeń maddery, pomarańcza Ossage, drzewo sandałowe czy  henna.

Dye Lab czerpie inspiracje z tradycyjnych technik barwienia, prania, wiązania tkanin i dzięki temu naśladuje zmiany kolorów jakie obserwujemy w pierwotnych środowiskach przenosząc je  na barwione tkaniny.

Zachowując ulubione przez projektantów kolory z oryginalnej kolekcji Dye Lab i dodając kilka nowych otrzymaliśmy nową, zaktualizowaną paletę z nasyconymi odcieniami, delikatniejszymi  przetarciami i szerszą gamę neutralnych, spokojnych tonów.

Kolekcja zawiera setki wariantów unikalnych, wyjatkowych kolorów i faktur,  dzięki czemu żadne dwie płytki dywanowe nigdy nie będą takie same i każde pomieszczenie będzie miało swój indywidualny, niepowtarzalny wygląd.

Płytki dywanowe Dye Lab dostępne są w formatach 61 na 61 cm i zgodne są ze wszystkimi wymaganiami środowiskowymi. Produkowane są z  włókna eco-solution i z podłoża eco-worx, które nie zawiera bitumenu.

Po więcej informacji zapraszamy do Doradcy Polflor, lub prosimy o kontakt doradca@polflor.pl

Kategorie: Design

Biurowa przestrzeń z afrykańskim klimatem

komentarzy: 0
7 Październik 2015

Nandos to  globalna sieć restauracji serwująca grillowane kurczaki w przyprawie peri peri. Główna siedziba firmy mieści się w Republice Południowej Afryki, w Johannesburgu. Duży zespół standardowych 7 hal magazynowych został przekształcony w połączony ze sobą kompleks mieszczący Central Kitchen, biura oraz magazyny składowania i wysyłkowe.  

Pomysł na aranżację kompleksu Nandos  wyszedł od afrykańskiej kuratorki i projektantki Tracy Lee Lynch, która zaprosiła do współpracy blisko 50 południowoafrykańskich designerów. Mieli oni zaprojektować i wykonać elementy wyposażenia wnętrz, nawiązujące do haseł przewodnich firmy, którymi są: duma, pasja, odwaga, uczciwość i rodzina. Dzięki takiemu podejściu do projektowania powstały wyjątkowe wnętrza, w których spotkać można intrygujące lampy, lustra, siedziska czy obrazy. Wszystkie elementy są wykonywane ręcznie, z lokalnych materiałów – oddają w 100% afrykańską estetykę, podejście do funkcjonalności. Unikalność projektów i związaną z tym atmosferę będzie można poznać w restauracjach Nandos na całym świecie, ponieważ kierownictwo firmy postanowiło do nich implementować wybrane elementy wyposażenia.

Wyjątkowość wnętrz sprowokowała projektantkę do poszukania wykładzin dywanowych, które oprócz bezwzględnie wymaganych cech: płytki dywanowe, duży komfort akustyczny  musiały również współgrać z całością projektu. Podczas długiego internetowego reaserchu, Tracy kilkukrotnie trafiła na produkty Shaw Contract Group, które miały wszystkie niezbędne cechy, a przy okazji w wielu realizacjach udowadniały swój wyjątkowych charakter. Ostatecznie do pomieszczeń biurowych projektantka wybrała płytki dywanowe z kolekcji Dye Lab oraz Haze Tile. Jak możemy zaobserwować na zdjęciach obie kolekcje idealnie wkomponowały się w barwne i jednocześnie minimalistyczne, afrykańskie wnętrza.

Projekt Central Kitchen Nandos w Johannesburgu otrzymał przyznawaną przez Shaw Contract Group nagrodę Design Is Award – Global Winners 2015  w kategorii Duże Przestrzenie Biurowe.

Design Team: Creative Director: Tracy Lee Lynch | JP Beukes, Onepointzero
Architects: ASM Architects
Photography: JP Beukes

Zdjęcia: www.shawcontractgroup.com ; http://leelynch.co.za

Kategorie: Inspiracje

Dye Lab – wielobarwny prestiż

komentarzy: 0
25 Marzec 2015

Kolekcję Dye lab wprowadziliśmy na polski rynek ponad rok temu ( wpis bloga), pełni obaw jak na tak wymagający produkt zareagują polscy architekci i inwestorzy.  Na szczęście starannie dopracowane przez nas wzorniki tej kolekcji spowodowały, że  kilka pracowni chętnie zaprezentowało produkt inwestorom, opowiadając o ogromnych możliwościach wizerunkowych tych płytek.

Przypomnijmy, że płytki Dye Lab są farbowane w sposób inspirowany tradycyjnymi technikami  a barwniki są pozyskiwane z naturalnych źródeł m.in. herbaty, owoców granatu.  Dzięki temu  wzory na płytkach są nieregularne, widoczne jest żyłkowanie a skomponowanie kilku płytek razem daje efekt marmuru. Wyjątkowo wysoka gramatura , jakość  tkania pozwoliły też na osiągnięcie wyjątkowo miękkiej a jednocześnie wytrzymałej wykładziny, która szczególnie dobrze wygląda w gabinetach, pokojach do pracy indywidualnej czy creative roomach. Chętnie stosowana jest również w wysokiej klasy hotelach czy restauracjach.

Ku naszemu zadowoleniu udało się zrealizować kilka pierwszych ( mamy nadzieję, ze nie ostatnich) wnętrz z zastosowaniem płytek Dye Lab. Do projektów wybierano zarówno kolory mocne – jak czerwień i granat, jak i bardzo prestiżowo wyglądające brązy/beże.

Niejednolity wygląd płytek powoduje niesamowicie efektowny wygląd podłogi – świetnie prezentuje się na większej, otwartej powierzchni, ale rownie dobrze podnosi elegancki charakter mniejszych gabinetów i wprowadza odrobinę niezależności do creative rooms.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami i tworzenia kolejnych, ciekawych kompozycji.

Kategorie: Realizacje

Dye Lab awangardowa kolekcja płytek dywanowych Shaw Contract Group

komentarzy: 0
30 Maj 2013

Najnowsza kolekcja firmy ShawContract Group – płytki dywanowe Day Lab wpisuje się w najnowsze tendencje w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przeznaczona jest do wnętrz bardzo reprezentacyjnych – recepcji i lobby  w biurach i hotelach. 

Co ją wyróżnia?

  • Wzory : struktura kamienia, przekroju ziemi
  • Kolory ziemi, barwniki naturalne ( wzorowane na naturalnych )
  • Wyrafinowana kolorystyka całej kolekcji uwzględniająca niuanse kolorystyczne w serii tonacji:

- szarych

- beżowych

- niebieskich  

  • Budowa płytek: najnowsze technologie uwzględniające ochronę środowiska

Wierzch płytki pokrywa włókno ECO Solution Q -  najwyższej jakości rodzaj nylonu 6. Wykończenie włókna techniką ścinania pozwoliło na pokazanie unikatowej, doświadczalnej techniki barwienia. W przeciwieństwie do techniki tradycyjnej, barwnik podawany jest nieregularnie dzięki czemu kolor nie pokrywa włókna równomiernie. Powstają zacieki, rozlane plamy, kondensujące pigment „żyły”.

Interesującym jest tworzenie grup poszczególnych płytek, gdzie żadna z nich się nie powtarza. Umożliwia to tworzenie interesujących, większych całości. Płytki dostępne są w rozmiarze 61 x61 cm, mają ekologiczne podłoże EcoWorx wolne od substancji smolistych, spełnia standardy LEED.

Kolorystyka płytek nawiązuje do kolorów naturalnych, kolorów „ziemi”. Skorzystano tutaj z doświadczenia absolwentów SCAD- szkoły badającej włókna, dogłębny proces ich barwienia oraz stosowanie naturalnych barwników. Doświadczeniom poddano mieszankę herbat skąd uzyskano gamę beży, szarości, różu. Zielenie, żółcie i czerwienie uzyskano z owocu granatu. Dzięki prekursorskim technikom zaginania, mocowania, skręcania, nierównomiernego zatapiania, opóźniania procesów schnięcia uzyskano organiczne, naturalne desenie w kolorach sepii, szarości, błękitów paryskich, limonki.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.shawcontractgroup.com.pl

Kategorie: Design