Dye Lab

Biurowa przestrzeń z afrykańskim klimatem

komentarzy: 0
7 Październik 2015

Nandos to  globalna sieć restauracji serwująca grillowane kurczaki w przyprawie peri peri. Główna siedziba firmy mieści się w Republice Południowej Afryki, w Johannesburgu. Duży zespół standardowych 7 hal magazynowych został przekształcony w połączony ze sobą kompleks mieszczący Central Kitchen, biura oraz magazyny składowania i wysyłkowe.  

Pomysł na aranżację kompleksu Nandos  wyszedł od afrykańskiej kuratorki i projektantki Tracy Lee Lynch, która zaprosiła do współpracy blisko 50 południowoafrykańskich designerów. Mieli oni zaprojektować i wykonać elementy wyposażenia wnętrz, nawiązujące do haseł przewodnich firmy, którymi są: duma, pasja, odwaga, uczciwość i rodzina. Dzięki takiemu podejściu do projektowania powstały wyjątkowe wnętrza, w których spotkać można intrygujące lampy, lustra, siedziska czy obrazy. Wszystkie elementy są wykonywane ręcznie, z lokalnych materiałów – oddają w 100% afrykańską estetykę, podejście do funkcjonalności. Unikalność projektów i związaną z tym atmosferę będzie można poznać w restauracjach Nandos na całym świecie, ponieważ kierownictwo firmy postanowiło do nich implementować wybrane elementy wyposażenia.

Wyjątkowość wnętrz sprowokowała projektantkę do poszukania wykładzin dywanowych, które oprócz bezwzględnie wymaganych cech: płytki dywanowe, duży komfort akustyczny  musiały również współgrać z całością projektu. Podczas długiego internetowego reaserchu, Tracy kilkukrotnie trafiła na produkty Shaw Contract Group, które miały wszystkie niezbędne cechy, a przy okazji w wielu realizacjach udowadniały swój wyjątkowych charakter. Ostatecznie do pomieszczeń biurowych projektantka wybrała płytki dywanowe z kolekcji Dye Lab oraz Haze Tile. Jak możemy zaobserwować na zdjęciach obie kolekcje idealnie wkomponowały się w barwne i jednocześnie minimalistyczne, afrykańskie wnętrza.

Projekt Central Kitchen Nandos w Johannesburgu otrzymał przyznawaną przez Shaw Contract Group nagrodę Design Is Award – Global Winners 2015  w kategorii Duże Przestrzenie Biurowe.

Design Team: Creative Director: Tracy Lee Lynch | JP Beukes, Onepointzero
Architects: ASM Architects
Photography: JP Beukes

Zdjęcia: www.shawcontractgroup.com ; http://leelynch.co.za

Kategorie: Inspiracje

Dye Lab – wielobarwny prestiż

komentarzy: 0
25 Marzec 2015

Kolekcję Dye lab wprowadziliśmy na polski rynek ponad rok temu ( wpis bloga), pełni obaw jak na tak wymagający produkt zareagują polscy architekci i inwestorzy.  Na szczęście starannie dopracowane przez nas wzorniki tej kolekcji spowodowały, że  kilka pracowni chętnie zaprezentowało produkt inwestorom, opowiadając o ogromnych możliwościach wizerunkowych tych płytek.

Przypomnijmy, że płytki Dye Lab są farbowane w sposób inspirowany tradycyjnymi technikami  a barwniki są pozyskiwane z naturalnych źródeł m.in. herbaty, owoców granatu.  Dzięki temu  wzory na płytkach są nieregularne, widoczne jest żyłkowanie a skomponowanie kilku płytek razem daje efekt marmuru. Wyjątkowo wysoka gramatura , jakość  tkania pozwoliły też na osiągnięcie wyjątkowo miękkiej a jednocześnie wytrzymałej wykładziny, która szczególnie dobrze wygląda w gabinetach, pokojach do pracy indywidualnej czy creative roomach. Chętnie stosowana jest również w wysokiej klasy hotelach czy restauracjach.

Ku naszemu zadowoleniu udało się zrealizować kilka pierwszych ( mamy nadzieję, ze nie ostatnich) wnętrz z zastosowaniem płytek Dye Lab. Do projektów wybierano zarówno kolory mocne – jak czerwień i granat, jak i bardzo prestiżowo wyglądające brązy/beże.

Niejednolity wygląd płytek powoduje niesamowicie efektowny wygląd podłogi – świetnie prezentuje się na większej, otwartej powierzchni, ale rownie dobrze podnosi elegancki charakter mniejszych gabinetów i wprowadza odrobinę niezależności do creative rooms.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami i tworzenia kolejnych, ciekawych kompozycji.

Kategorie: Realizacje

Dye Lab awangardowa kolekcja płytek dywanowych Shaw Contract Group

komentarzy: 0
30 Maj 2013

Najnowsza kolekcja firmy ShawContract Group – płytki dywanowe Day Lab wpisuje się w najnowsze tendencje w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przeznaczona jest do wnętrz bardzo reprezentacyjnych – recepcji i lobby  w biurach i hotelach. 

Co ją wyróżnia?

  • Wzory : struktura kamienia, przekroju ziemi
  • Kolory ziemi, barwniki naturalne ( wzorowane na naturalnych )
  • Wyrafinowana kolorystyka całej kolekcji uwzględniająca niuanse kolorystyczne w serii tonacji:

- szarych

- beżowych

- niebieskich  

  • Budowa płytek: najnowsze technologie uwzględniające ochronę środowiska

Wierzch płytki pokrywa włókno ECO Solution Q -  najwyższej jakości rodzaj nylonu 6. Wykończenie włókna techniką ścinania pozwoliło na pokazanie unikatowej, doświadczalnej techniki barwienia. W przeciwieństwie do techniki tradycyjnej, barwnik podawany jest nieregularnie dzięki czemu kolor nie pokrywa włókna równomiernie. Powstają zacieki, rozlane plamy, kondensujące pigment „żyły”.

Interesującym jest tworzenie grup poszczególnych płytek, gdzie żadna z nich się nie powtarza. Umożliwia to tworzenie interesujących, większych całości. Płytki dostępne są w rozmiarze 61 x61 cm, mają ekologiczne podłoże EcoWorx wolne od substancji smolistych, spełnia standardy LEED.

Kolorystyka płytek nawiązuje do kolorów naturalnych, kolorów „ziemi”. Skorzystano tutaj z doświadczenia absolwentów SCAD- szkoły badającej włókna, dogłębny proces ich barwienia oraz stosowanie naturalnych barwników. Doświadczeniom poddano mieszankę herbat skąd uzyskano gamę beży, szarości, różu. Zielenie, żółcie i czerwienie uzyskano z owocu granatu. Dzięki prekursorskim technikom zaginania, mocowania, skręcania, nierównomiernego zatapiania, opóźniania procesów schnięcia uzyskano organiczne, naturalne desenie w kolorach sepii, szarości, błękitów paryskich, limonki.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.shawcontractgroup.com.pl

Kategorie: Design