płytka dywanowa

Dye Lab - niepowtarzalny!

komentarzy: 0
18 luty 2020

Dye Lab  to najbardziej unikalna kolekcja płytek dywanowych  jaka powstała kiedykolwiek w historii fabryki Shaw Contract. Ogromna popularność przyczyniła się do reedycji kolekcji połączonej z częściową wymiana kolorów.

Na czym polega jej wyjątkowość? Przede wszystkim na tym, że kolory uzyskiwane są za pomocą naturalnych barwników jak przykład herbata, korzeń maddery, pomarańcza Ossage, drzewo sandałowe czy  henna.

Dye Lab czerpie inspiracje z tradycyjnych technik barwienia, prania, wiązania tkanin i dzięki temu naśladuje zmiany kolorów jakie obserwujemy w pierwotnych środowiskach przenosząc je  na barwione tkaniny.

Zachowując ulubione przez projektantów kolory z oryginalnej kolekcji Dye Lab i dodając kilka nowych otrzymaliśmy nową, zaktualizowaną paletę z nasyconymi odcieniami, delikatniejszymi  przetarciami i szerszą gamę neutralnych, spokojnych tonów.

Kolekcja zawiera setki wariantów unikalnych, wyjatkowych kolorów i faktur,  dzięki czemu żadne dwie płytki dywanowe nigdy nie będą takie same i każde pomieszczenie będzie miało swój indywidualny, niepowtarzalny wygląd.

Płytki dywanowe Dye Lab dostępne są w formatach 61 na 61 cm i zgodne są ze wszystkimi wymaganiami środowiskowymi. Produkowane są z  włókna eco-solution i z podłoża eco-worx, które nie zawiera bitumenu.

Po więcej informacji zapraszamy do Doradcy Polflor, lub prosimy o kontakt doradca@polflor.pl

Kategorie: Design

Inne spojrzenie na płytkę dywanową!

komentarzy: 0
28 luty 2019

Kolekcja Inside Shapes powstała żeby dać projektantom wnętrz  swobodę ekspresji twórczej: umożliwić projektowanie podłogi, a nie tylko wybór wzoru i koloru. Żeby umożliwić osiągnięcie szeregu różnych efektów w różnych ustawieniach i zwiększyć wpływ projektantów na nasz ruch, zachowanie i nastrój.

Wynikiem współpracy Shaw Contract ze sztokholmskim studiem projektowym Form Us With Love jest opracowanie przełomowego produktu w obszarze wykładzin podłogowych. Początkiem całej koncepcji  jest proste przeformowanie płytki  jako obiektu, a nie powierzchni. Otworzyło to możliwości innego myślenia o tym, czym może być płytka dywanowa, poza zmianami wzoru i koloru. Zamiast projektowania produktu projektanci zastanawiali się, czy mogą stworzyć zestaw narzędzi dla architektów taki, aby mogli oni zaprojektować własny produkt.
Misją zespołu projektowego stało się udzielenie kreatywnej odpowiedzi na potrzebę udoskonalenia funkcjonowania nowoczesnych środowisk pracy i ich atmosfery.

Form Us With Love to międzynarodowe studio projektowe założone w 2005 roku. Od momentu powstania studio słynęło z pasji do projektowania i demokratycznego potencjału. Ich przekonaniem jest, że wszyscy mamy prawo do konstruktywnego projektu. W rdzeniu studia tkwi proces, który łączy tradycyjne kreatywne praktyki z prostym, strategicznym myśleniem. Główną intencją jest ewolucja w związku z potrzebami każdego projektu, jego miejscem na rynku i stale zmieniającymi się potrzebami prawdziwych ludzi.

Dlaczego rozpoczęli prace z Shaw Contract?

Żyjemy w czasach, w których wolność wyboru i ekspresji nigdy nie była bardziej ceniona. Przełamujemy granice, dekonstruujemy instytucje i zakłócamy systemy, aby zbudować przyszłość lepszą niż nasza przeszłość. W tym duchu chcieliśmy myśleć poza własnymi polami. Zapytaliśmy, dlaczego nasz produkt jest taki, jaki jest i czy możemy go ulepszyć. Rzuciliśmy wyzwanie naszemu doświadczeniu, korzystając z projektu, aby zbadać, w jaki sposób możemy dostosować to, co robimy, do tego, czego ludzie oczekują i myślą dzisiaj. Elastyczny zestaw narzędzi do twórczej ekspresji jest naszą odpowiedzią.

Inside Shapes przekłada statyczne wnętrze na rozważane środowisko. Od biur, przez szkoły, handel detaliczny, po wnętrza hotelowe, architekci i projektanci szukają sposobów, aby zaangażować i ożywić ludzkie doświadczanie w przestrzeniach komercyjnych. Większą uwagę poświęcamy dziś sposobom, w jakie nasze środowisko pozwala nam się czuć i zachowywać oraz w jaki sposób projekt może być wykorzystywany w skali od makro do mikro w celu poprawy naszych doświadczeń. Inside Shapes to więcej niż rozwiązanie dla rynku. To więcej niż zestaw narzędzi dla projektantów. To szansa, intencja i zobowiązanie do tworzenia lepszych wnętrz, które sprawiają, że ludzie czują się dobrze.

4 kształty

12 kolorów

17 gotowych zestawów

Różne kształty przedstawiają intrygujące możliwości. Inspirują one obecną u wszystkich  potrzebę zabawy kształtami  co jest istotną częścią twórczej ekspresji. Różne kształty, które pasują do siebie, dają możliwości  zaprojektowania wielu ustawień zbudowanych z zaledwie kilku komponentów. Stwarza to wiele możliwych efektów. Powtórzenia znanych kształtów graficznych mogą być jednocześnie odważne lub spokojne, zabawne lub poważne. Ostatecznie wybrano cztery kształty, z których każdy tworzy standardową kwadratową płytkę o wymiarach 61 cm: kwadrat, przekątna, krzywa i punkt.

Dla uzupełnienia kształtów dobrana  została paleta 12 kolorów isnpirowanych kolorem materiałów i narzędzi stosowanych w bduownictwe, wzbogacona o  jasne i ciemne wariacje dla zyskania dodatkowego kontrastu. Gra kombinacjami  kształtu, koloru i cienia tworzy niezliczone możliwości efektów końcowych.

Premixes

Na początek zaprojektowano 17 gotowych zestawów do różnych zastosowań , które można zamówić w standardzie.

Każde opakowanie zawiera różne wyselekcjonowane przez nas kształty i odcienie, za pomocą których można uzyskać różnorodne efekty. Odcienie od ciepłych po chłodne, kształty od zaokrąglonych po graniaste czy wzory od dynamicznych po eleganckie spełnią każde wymagania. Nie istnieje jeden ustalony sposób instalacji tych płytek – każdy jest dobry i każdy jest piękny.

Niezwykłość Inside Shapes polega na tym, że można także zaprojektować swoją własną konfigurację.

Po informacje szczegółowe zapraszamy do Doradców Polflor.

Konfigurator dostępny jest na www.insideshapes.com 

Kategorie: Design

Holistyczna kolekcja płytek dywanowych SLO 150

komentarzy: 0
21 Maj 2018

SLO 150/151/152  to kolekcja tuftowanych wielkoformatowych płytek dywanowych o 3 zaawansowanych motywach wzorniczych przygotowana przez niemiecką fabrykę Carpet Concept, do tej kojarzoną przede wszystkim z wykładzinami tkanymi. Nowe wyzwania i trendy na rynku wyposażania wnętrz biurowych zachęciły właścicieli fabryki do szukania rozwiązań, dzieki którymi firma będzie mogła dostarczać architektom i użytkownikom produkty nowego typu, ale kontynuujące i utrwalające prestiż i markę Carpet Concept.

SLO jest wyrazem naszego pragnienia przebywania we wnętrzach pięknych, zrównoważonych, zmysłowych i kreatywnych, zmieniających się zgodnie z naszymi potrzebami i wrażliwością. Głęboko holistyczne zrozumienie procesu projektowania pozwoliło stworzyć modułową kolekcję, która pozwala rozwiązywać ważne kwestie, jak elastyczne zagospodarowanie przestrzeni, podkreślanie stref i aranżowanie open space. Wielość kolorów, formatów i struktur daje nam możliwość innego spojrzenia na projektowanie dużych przestrzeni.

 Podczas oficjalnej polskiej premiery kolekcji, która odbyła się w maju w Warszawie, architekci, wykonawcy i inwestorzy mieli okazję zobaczyć 3 wiodące motywy wzornicze w podstawowych konfiguracjach oraz sprawdzić jakie kolory i efekty możliwe są do uzyskania dzięki wykorzystaniu wieloformatowości, specyficznej faktury powierzchni skorelowanej z intrygującymi kolorami. Tworzenie nowych zestawień płytek, nowych propozycji układów dało naszym gościom dużo zabawy i wzywoliło bardzo pozytywną i kreatywną atmosferę. Współpracujący z nami wykonawcy podkreślali wysoką jakość produktu, co z pewnością przełoży się na jakość montażu i użytkowania powierzchni wyposażonych w płytki SLO.

 


 

SLO 150 – CONCRETE Architektoniczna płytka dywanowa. Naturalne odcienie bieli, piasku, gliny. Płytki SLO 150 są pełne kontrastów, przypominają podłogi betonowe i są co najmniej tak samo wytrzymałe. Tworzą przestronne, minimalistyczne i wyraziste wnętrza.

SLO 151 – DENIM Krajobrazowa płytka dywanowa. Kolory morza i nieba. Najsubtelniejsza płytka dywanowa w całej kolekcji, wygląda ponadczasowo i elegancko. Pozwala stworzyć pogodne i dyskretnie zaznaczone strefowanie przestrzeni.

SLO 152 – VINTAGE Komunikacyjna płytka dywanowa. Ciepła, energetyczna, pulsująca. Vintage to czerwony wątek, który biegnie przez powierzchnię biura, tworząc punkt centralny: kręgosłup, piazzę, miejsce spotkań i wyznaczając strefę aktywności.

Co powinieneś wiedzieć o SLO 150/151/152

- ekologiczne włókno PA Econyl

- efektowny nadruk wzorów w technologii millitron

- gramatura 950 gr/m2

- filcowy podkład akustyczny

- dostępne w płytach 96x96 cm, w płytkach 48x48 cm

- dostępne w rolkach

- dostępne w 60 kolorach

 

Więcej informacji na temat kolekcji udzielają Doradcy Handlowi Polflor - kontakt

Kategorie: Inspiracje

Biuro jako żywe laboratorium – siedziba ASID

komentarzy: 0
13 Czerwiec 2017

Siedziba Amerykańskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz (ASID) miała być w założeniach nie tylko „miejscem pracy przyszłości”, ale również miejscem pracy maksymalnie zdrowym, gotowym do przejścia nie tylko certyfikacji LEED CI – Platinum, ale również uhonorowania certyfikatem WELL Building Standard.

Materiały i meble zastosowane w projekcie były rygorystycznie oceniane w celu wyeliminowania, tam gdzie jest to możliwe, substancji, które mogłyby potencjalnie przyczynić się do negatywnych skutków zdrowotnych.  Musiały mieć wszelkie dostępne na rynku amerykańskim certyfikaty środowiskowe, ponieważ zdrowie osobiste było kluczowym elementem projektu i kryterium standardu WELL Building.

Projektanci zwrócili uwagę na przykład na zastosowanie opraw oświetleniowych i systemów zasłaniających okna zaprojektowany tak, aby naśladować codzienny cykl temperatury i barw naturalnego światła dziennego, w celu maksymalnego wykorzystania wpływu światła naturalnego na zdrowie człowieka.

Oczywistym produktem do zastosowanie na podłodze stały się produkty Shaw Contract. Płytka dywanowa z podłożem Ecoworx wolnym od PVC i bitumenu oraz ekologiczny sposób montażu LokDots były naturalnym wyborem. Dodatkowo, certyfikat Cradle to Cradle Silver dla fabryki Shaw Contract upewnił zespół projektowy  i klientowa, że zastosowane wykładziny powstały w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i równości społecznej.

Ludzie spędzają 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych, kształtując na bieżąco środowisko, w jakim przebywają. Nowa siedziba ASID ma być czymś w rodzaju żywego laboratorium dla "miejsca pracy przyszłości", gdzie współpraca, elastyczność, zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie użytkowników stanowią główne czynniki projektowania. Nowe biuro ma być wzorem dla innowacyjnego designu miejsca pracy i miejscem, w którym można przetestować najnowocześniejsze pomysły.

Pracownicy nie mają wyznaczonych miejsc pracy, ale w miarę potrzeb wybierają przestrzenie, w których będzie się im optymalnie pracowało. Do wyboru są biurka w przestrzeniach open space, miejsca spotkań w otwartych przestrzeniach, ale również różnego rodzaju zamknięte pokoje do pracy indywidualnej czy mniejszych lub większych grup roboczych. Naturalne materiały, dynamiczne formy architektoniczne i desenie, które sugerują naturalne sekwencje i przestrzenne konfiguracje zostały strategicznie wykorzystane w całej przestrzeni, aby zmniejszyć stres i spowodować podniesienie poziomów funkcji poznawczych i emocjonalnych.

W celu wykorzystania biura, jako laboratorium zintegrowane pracownicy ASID nosili na przykład monitory sensoryczne w celu mierzenia wzorców mowy i ruchu ciała podczas współdziałania ze sobą oraz sposoby, w jaki zmieniają się te wzorce pod wpływem różnego otoczenia. W biurze zamontowano czujniki i aplikacje reagujące na różnorodne atrybuty środowiskowe przestrzeni i umożliwiające wyświetlanie odczytywanych danych w czasie rzeczywistym.

Realizacja została wyróżniona udziałem w finale konkursu fabryki Shaw Contract - Design is ... Award 2016.

 

Kategorie: Realizacje