Archiwum - 12/2012

The Music Project

komentarzy: 0
18 Grudzień 2012

W biznesie i wzornictwie ważnym jest, żeby się wyróżniać i patrzeć na świat przez pryzmat współpracy. Nieustanna zmiana naszego sposobu myślenia i sposobu, w jaki postrzegamy różne rzeczy, odgrywa kluczową rolę w sukcesie firmy Shaw Contract Group. Angażując innych w proces projektowania, są w stanie całkowicie odwrócić nasze postrzeganie, uzyskując nowe  i nieoczekiwane efekty.

The Music Projekt miał na celu stworzenie płytki dywanowej o uniwersalnym znaczeniu. Zdecydowano, że inspiracją będzie muzyka, ponieważ wszyscy na nią  reagujemy – jest bliska, znajoma, wszechobecna. The Music Project stanowi wizualną interpretację uniwersalnego języka muzyki, harmonii dźwięku, designu i nauki. Wyraźnie zaznaczono element współpracy w procesie projektowania ponieważ w  The Music Project zaangażowali się przedstawiciele różnych dyscyplin: projektant przemysłowy z Brooklynu Todd Bracher, zespół programistów komputerowych, muzycy oraz projektanci z Shaw Contract Group Design Studio.      

Osobą, która miała dyrygować zespołem został mieszkający obecnie na nowojorskim Brooklynie Todd Bracher, który okazał się idealnym kandydatem, posiadając dziesięcioletnie doświadczenie zagraniczne,  pracując dotychczas w Kopenhadze, Mediolanie, Paryżu i Londynie. Współpracował z jednymi z najbardziej prestiżowych marek na świecie, w tym z Capellini i Fritz Hansen. Jego doświadczenie obejmuje projektowanie mebli i przedmiotów ale również wnętrz i architektury. Nowojorski dziennik „Daily News” nazwał go „następnym wielkim projektantem Ameryki”. Był freelancerem , kierował Tom Dixon’s Design Studio i pełnił obowiązki profesora designu w l’ESAD w Reims we Francji. Był też Dyrektorem Kreatywnym luksusowej skandynawskiej marki Georg Jensen.

Todd nawiązał kontakt z Ruim Pereirą i Lucasem Wertheinem, absolwentami programowania komputerowego Uniwersytetu Nowojorskiego. Ci międzynarodowi eksperci od programowania (Rui jest z Portugalii a Lucas pochodzi z Brazylii) opracowali program do tworzenia grafiki na podstawie zaimportowanego utworu muzycznego.  Oprogramowanie to działa jak fizyczne otoczenie odczytujące ciężar i tonację każdego utworu, tworząc jego wizualne reprezentacje. To właśnie te grafiki stały się inspiracją dla kolekcji. Każdy z produktów – podobnie do muzyki, którą odzwierciedla – stworzono w taki sposób, aby nawiązywał  relację z jednostką w danej przestrzeni. Jako inspirację kolorystyczną wykorzystano efekty świetlne ze scen muzycznych na całym świecie. Przełożono je na fotografię, uzyskując poczucie miejsca i nastrojów wywoływanych przez poszczególne gatunki muzyczne.

„Wybraliśmy takie gatunki muzyki, które miały sens, a nie takie, które wydawały nam się bardzo niszowe”. Todd Bracher . W wyniku tej współpracy powstały płytki dywanowe  JAZZ  CLASSICAL  ELECTRONICA  AMBIENT, których źródłem muzycznym były następujące utwory: Jazz Lil’ Brother, Herbie Hancock, Classical Morning Passages, Phillip Glass; Eelectronica Marvelous Music Machine, Luke Vibert; Ambient Talisman, AIR.

Projekt po raz kolejny udowodnił, że  Muzyka jest formą sztuki, która przekracza granice kultur i łamie bariery. Miłośnikom wybranych gatunków, którzy oprócz doznań słuchowych poszukują tez stymulacji wzrokowej udostępniono więc kolejny obszar, poziom eksploatacji.

Kategorie: Inspiracje

Hotel Inspiracji

komentarzy: 0
7 Grudzień 2012

Wykładziny dywanowe przeznaczone do wnętrz hotelowych muszą spełniać określone wymagania. Kolekcja Inspiracja firmy Vorwerk oferuje innowacyjne wzornictwo i znakomitą jakość. Zaawansowane technologicznie markowe włókna Antron® gwarantują najwyższy komfort, trwałość i najlepsze właściwości użytkowe w obiektach ekstremalnie użytkowanych jakimi są hotele. Poza spełnianiem wszystkich typowych wymogów obiektów kontraktowych (najwyższa wytrzymałość, odporność na zabrudzenia, trudnopalność i antystatyczność oraz łatwość czyszczenia i konserwacji) wykładziny te gwarantują brak szkodliwego działania na środowisko i zdrowie użytkowników. Wszystkie wykładziny tej kolekcji posiadają certyfikat TÜV Nord "zalecane dla alergików".

Kolekcja Inspiracja jest spełnieniem marzeń wszystkich, ceniących sobie kreatywne, indywidualne i niepowtarzalne wnętrza z charakterem. 21 wzorów i ponad 70 zestawień kolorystycznych daje niespotykane dotychczas możliwości aranżacji nowoczesnych lub ponadczasowych, ekstrawaganckich lub klasycznych, ale zawsze wyjątkowych wnętrz. Wzory tej kolekcji zostały zaprojektowane przez niemieckiego, renomowanego projektanta tekstyliów Ulfa Moritza. Wrażliwy na współczesne trendy designer potwierdza tą kolekcją swoją wirtuozerię i profesjonalizm w projektowaniu wykładzin dywanowych.

Ponieważ wykładziny z tej kolekcji są dostępne w sprzedaży na specjalne zamówienie powyżej 400 m2 spotykamy je przede wszystkim w duzych obiektach. W Polsce jedną z ciekawszych realizacji są wnętrza Hotelu Platinum **** w Ostródzie, gdzie produkt Forma Design wykorzystano w korytarzach i w restauracji, natomiast prostszy i spokojniejszy motyw produktu Bisam Design dopełnił ciepłe i jasne wnętrza pokoi i sali konferencyjnej. Hotel Platinum cieszy się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi, dlatego ważną rolę przy doborze wykładzin spełniały cechy Inspiracji o których wspomnieliśmy wyżej.

Zapraszamy do galerii podłóg w Hotelu Platinum.

Kategorie: Realizacje