Archiwum - 07/2013

Pasja koloru - salon firmowy Mikomax

komentarzy: 0
30 Lipiec 2013

W jaki sposób wyróżnić miejsce sprzedaży mebli biurowych spośród wielu firm? Nie od razu można opowiedzieć klientowi o ciekawym wzornictwie, nowych technologiach, ergonomii i wielu ważnych rzeczach związanych z meblami, jednak zawsze możemy sprawić żeby wchodząc do firmy został chwilę dłużej. 

Projektanci firmy Mikomax mocno postawili na zaprezentowanie w swoim salonie kreatywności, przebojowości i bądźmy szczerzy chęci wywołania wrażenia na swoich klientach. Niewątpliwie ciekawe wzorniczo meble biurowe zaprezentowano na tle doskonale przygotowanych ścian i podłóg. Polflor miał przyjemność uczestniczyć w tym procesie dostarczając płytki dywanowe firmy Paragon – Heckmondwike oraz Shaw Contract Group.

Filce Heckmondwike zostały zastosowane na ścianach, gdzie tworzą wielobarwną, żywą i energetyczną mozaikę  - można pokusić się o stwierdzenie, że jest to współczesna interpretacja kilimu, który oprócz celu zdobniczego miał również ocieplać pomieszczenie. W tym przypadku na ten efekt złożył się jeszcze materiał na jaki zdecydowali się projektanci – czyli ciepły, miękki filc. Również podłogi w strefie open space pokryto filcem z kolekcji Wellington Velour, który oprócz wyjątkowej trwałości, cieszy przyjemną fakturą.

W pokojach spotkań z klientami postawiono na płytki Shaw Contract Group, których linearne wzory połączone z nowoczesnymi wzorami mebli wprowadziły zupełnie inną atmosferę do wnętrza.  Elegancja, minimalizm, technologia, wysoki profesjonalizm – w taki przekaz wchodzą klienci poprzez miłą, kreatywną i ciepłą strefę ekspozycyjną  i open space .  

Salon firmowy Mikomax  przy ulicy Młynarskiej z pewnością jest dobrą wizytówką firmy – radośnie wita każdego klienta , pozwala prowadzić rozmowy handlowe w profesjonalnym otoczeniu a pożegnaniu towarzyszy miła i ciepła atmosfera. Trzeba przyznać, że architekci wykazali się dobrą znajomością psychologii architektury i dużą inwencją projektową.

Kategorie: Realizacje

Wykładziny PCW Polyflor - na każdą okoliczność.

komentarzy: 0
8 Lipiec 2013

Ciekawym obiektem referencyjnym szerokiej gamy produktów Polyflor jest Hospicjum w Bury, Lancashire w Anglii. Hospicjum sfinansowane został w 76 % dzięki darowiznom mieszkańców okręgu, jest dużym, nowoczesnym obiektem o 12 salach - sypialniach przeznaczonych dla pacjentów.

W ciągach komunikacyjnych i jadalni został zainstalowany Polyflor Forest PUR fx w kolorze dębu rustykalnego dając ciepłą i domową atmosferę w budynku.
Kolejne 700m2 - tym razem Pearlazzo PUR zostało zainstalowane w sypialniach i recepcjach. Unikalny wystrój osiągnięto dzięki szerokiej gamie kolorystycznej która dala wiele możliwości projektowych aby zarówno w recepcji jak i sypialniach stworzyć spokojne, świeże i przyjemne środowisko. 

W miejscach wymagających większego bezpieczeństwa - w łazienkach i gabinecie fizjoterpaii zainstalowano Polysafe Modean PUR – który to produkt jest w pełni zgodny z HSE i osiąga wysokie wyniki w brytyjskich testach antypoślizgowych ( UK Slip Resistance Group Guidelines)
W części kuchennej obiektu została wybrana Polysafe Ultima ze względu na wyższą lepkość zanieczyszczeń obecnych w środowisku kuchni, która zapewnia niski potencjał poślizgu.

W całym obiekcie zainstalowano ponad 1500m 2 produktów – oprócz wyżej opisanych m.in. Polysafe Hydro Evolve w pomieszczeniach prysznicowych, XL Standard w gabinetach zabiegowych i Polysafe PUR w pomieszczeniach pralni i magazynów.

Opisana realizacja wskazuje jak szerokie zastosowania mają produkty oferowane przez fabrykę Polyflor - specjalne właściwości i bogate wzornictwo pozwalają dobrać właściwy produkt do każdego pomieszczenia.

 

 

Kategorie: Realizacje