shaw contract group

Neutralna baza

komentarzy: 0
17 Czerwiec 2016

Posadzka w projekcie architektonicznym biura to bardzo ważny punkt. To część szkieletu, na którym bardzo często buduje się wystrój wnętrza. Warto zastanowić się zatem nad doborem materiału, aby zapewnić nie tylko sukces dekoratorski, ale także ponadczasowość. Propozycją architektów w takiej sytuacji jest wykorzystanie neutralnej bazy kolorów, zawierającej: szarości, beże czy  brązy.

Wspomniane kolory dobrze jest zastosować w częściach wnętrz rzadziej wymienianych, jak podłogi czy ściany. Dla nadania charakteru pomieszczeniu wystarczy zastosować mocny kolor w rzeczach, które łatwo zastąpić. W przypadku dodatków można pobawić się nie tylko kolorem, ale także tkaninami czy formą.

W biurach, gdzie miejsce powinno sprzyjać koncentracji, należy unikać kolorów, które wprowadzają rozdrażnienie czy melancholię. Kolorystyczne szaleństwa bywają często męczące  a pierwszy efekt zaskoczenia szybko zamienia się w irytację.

Warto pamiętać, że mniej nasycone barwy powiększają optycznie pomieszczenie. Poczucie przestrzeni i świeżości uspokaja i pobudza do pracy. Kolory neutralne można dowolnie zestawiać między sobą oraz z innymi barwami. Ciekawie wyglądają w połączeniu z meblami z naturalnego drewna, z roślinami czy podłogami drewnopodobnymi. Dobrym dodatkiem są także metal i szkło.

Dostarczone przez Polflor Sp. z o.o. wykładziny z kolekcji Shaw Contract Group odnalazły się znakomicie w nowych wnętrzach firmy Maxus Poland oraz GroupM Sp. z o.o[1].  w Warszawie.

W przypadku firmy Maxus Poland, szary wystąpił w kilku połączeniach kolorów. Dobrze prezentował się zarówno w zestawieniu z czerwienią, zielenią, żółcią jak i z kolorem niebieskim.

W drugiej z wymienionych firm kolory neutralne połączono z intensywnym kolorem granatowym w pokojach i recepcji oraz z radosną, ciepłą żółcią w kuchni i jadalni.

Architektura wnętrz to sztuka iluzji. Dobry iluzjonista potrafi wprowadzić odbiorcę w zachwyt, podobnie jak architekt, który użyje odpowiednich kolorów w odpowiednim miejscu. Zachęcam do zainspirowania się.[1] Projekt: Workplace Solutions Sp. z o.o.

 

Kategorie: Realizacje

Podłogi nowoczesnych technologii - Microsoft

komentarzy: 0
26 luty 2016

Nowe Centrum Konferencyjne Microsoftu w Montrealu miało być wyjątkowe.  Miało mieć charakter przyjaznego interfejsu użytkownika nowoczesnej technologii, jednocześnie będąc miejscem zabawy, swobodnych interakcji, nauki i inspirować innowacje. Tak ciężkiego zadania podjęli się architekci z pracowni Metaphore Design. Punktem wyjścia do projektu stały się poszukiwania genius loci firmy, swoistego DNA, które w połączeniu z potrzebami funkcjonalnymi pozwoliły stworzyć układ i koncepcję biura, która wygeneruje z zespołu Microsoft potrzebne emocje.

Efektem końcowym tej pracy jest centrum konferencyjne obejmujące 6 sal – o różnej wielkości, oraz centrum szkoleniowe mogące pomieścić 100 osób. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do naturalnego światła. Przy wejściu gości wita tablica informująca o wszystkich wydarzeniach w Centrum Konferencyjnym, a recepcja zaskakuje swoim niespotykanym organicznym, pływającym kształtem. Uczestnicy konferencji mają wiele możliwości do wypoczynku, lub interakcji w przerwach między sesjami – salony z kanapami, barki kawowe, sala gier video.

We wnętrzu osiągnięto kontrast i zróżnicowanie przez połączenie wszechobecnej  bieli i odcieni błękitu i turkusu z mocnym, drewnianym wzorem drzwi i mebli. Dynamiki dodają rozrzucone po obiekcie intensywnie kolorowe akcenty – ściany, murale, fotografie ludzi w ruchu. Sale konferencyjne przy zachowaniu neutralnej kolorystyki – brązowe stoły, białe siedzenia, otrzymały powiew świeżości dzięki podświetlanemu sufitowi z motywem nieba, który roztacza się nad 3 największymi salami i częścią recepcji. Zarząd Microsoft jest zadowolony z osiągniętego efektu – powstało dynamiczne środowisko dla konkurencyjnej branży.

Kiedy projektanci zrozumieli jak ważne dla tego projektu będzie dobranie odpowiedniej płytki dywanowej, sprawdzili wiele opcji. Potrzebowali dużych wyraźnych motywów, które nadadzą wiodący charakter i jednocześnie pozwolą wyeliminować wrażenie płytek na podłodze.  Uwagę zwrócili na kolekcję Shaw – On the Edge, gdzie wzory Vertical i Minimal, zdecydowanie wyróżniały się z tłumu. Pozwoliły też na cieniowanie powierzchni od ciemnego nasyconego koloru do jasnych , czystych odcieni. W tej kolekcji możliwości cieniowania, przechodzenie kolorów od jasnych do ciemnych i z powrotem są bardzo zaawansowane i daje ogromne pole do popisu projektantom.

 

Po raz kolejny w realizacji dla Microsoft znalazły zastosowanie płytki z kolekcji On the Edge – wzory Vertical, Horizontal bardzo dobrze komponują się z naszym wyobrażeniem o nowoczesnych  technologiach, Internecie, a wzory Minimal pozwalają wprowadzić spokój i porządek w ten nieco chaotyczny, kreatywny i innowacyjny świat.  Z pewnością Centrum Konferencyjne w Montrealu zapewnia przyjazną atmosferę, w którym technologia staje się zrozumiała i ułatwia interakcję z nauką.

Kategorie: Inspiracje

Niebiesko

komentarzy: 0
15 Lipiec 2015

Odcienie niebieskiego są jednym z najpopularniejszych kolorów wykładzin stosowanych we wnętrzach biurowych. Nadają pomieszczeniu charakter profesjonalizmu, a chłodna tonacja pozwala na uzyskanie głębi i przestrzeni. Odcienie niebieskiego dobrze łączą się z większością kolorów.

Niebieskie lub granatowe podłogi stanowią bazę na której można ustawiać meble w różnych kolorach i kształtach – dobrze będą wyglądały przeszklenia, proste minimalistyczne linie – ale sięgnąwszy po inspiracje marynistyczne możemy też użyć okrągłych stołów czy obić w paski. Aktualne trendy w urządzaniu biur prowokują do przenoszenia prywatnych upodobań do miejsca pracy – dzięki temu powstają przestrzenie, w których czujemy się bardziej komfortowo i łatwiej możemy się odstresować.

We wnętrzach gdzie dominuje kolor niebieski dobrze poczują się osoby twórcze, obdarzone dużą wyobraźnią o zdolnościach analitycznych. Nie zapominajmy, że kolor niebieski ma właściwości uspokajające – na pewno sprawdzi się w biurach gdzie pracuje się w dużym stresie, „pod ciśnieniem” wielu czynników.

Często niebieski wykorzystywany jako akcent - różnorodne kształty płytek dywanowych pozwalają na kreowanie ścieżek i wysp o najdziwniejszych kształtach, a niebieskie linie mogą prowadzić wszędzie.

Wybraliśmy kilka aranżacji wnętrz biurowych w różnych odcieniach niebieskiego, w których wykorzystano wykładziny produkowane przez fabryki z którym współpracujemy. Zainspirujcie się!

Kategorie: Inspiracje

Biuro poskromionych żywiołów - siedziba firmy IMTEC

komentarzy: 0
21 Maj 2015

Firma Imtech plasuje się w czołówce firm rynku instalacji mechanicznych – m.in. wentylacyjnych, ciepłowniczych, chłodniczych, instalacji elektrycznych i sieci infrastruktury zewnętrznej.                                                                                           To czym zajmuje się firma zadecydowało o aranżacji nowej siedziby, która mieści się w budynku Eurocentrum przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, zaprojektowanym przez pracownię PRC Architekci.Firmie zależało na tym, aby przestrzeń biurowa była przyjazna zarówno dla pracowników jak i odwiedzających gości, ale nie pozbawiona elegancji i elementów wizualnej identyfikacji.

Wspólne przestrzenie:  open space, korytarze zaaranżowano w różnych odcieniach szarości – układając w nich płytki dywanowe Paragon Diveristy i Workspace Loop. Taka aranżacja podłogi, uspakaja przestrzeń, a indywidualnie dobranych wzór ułożenia płytek pozwala przejrzyście oddzielić poszczególne strefy – komunikacji, do pracy zespołowej, do pracy indywidualnej.

Jednocześnie zaprojektowano różnokolorowe aneksy kuchenne – wyposażając je w wykładzinę kauczukową Kayar, doskonałą do tego typu przestrzeni, a dzięki intensywnym kolorom współgrającą z intensywna kolorystyką ścian, na których umieszczono wielkoformatowe zdjęcia owoców. Aneksy ujmują przestronnością, miłą atmosferą i witalnością, dzięki czemu są dobrym miejscem do krótkiego odpoczynku przy posiłku.

Zdecydowanie najciekawszymi pomieszczeniami w siedzibie Imtech są pokoje konferencyjne, którym przyporządkowano żywioły ognia, wody, powietrza. Nie tylko zdjęcia – tapety na ścianach, ale również podłogi zaaranżowano w odpowiedniej kolorystyce. Na podłogach położono płytki dywanowe Shaw Contract Group z kolekcji On the Edge, których wyraźnie podkreślone krawędzie pozwoliły efektownie wyrzeźbić podłogę.

Siedziba  firmy Imtech jest  przykładem na to jak znajomość aktualnych trendów oraz możliwości produktowych pozwala stworzyć spójną i interesującą przestrzeń, która sprawia, że ludzie chcą w niej przebywać.

Opis autorski inwestycji zamieszczony został w 3 numerze Polflor Design News

ARANŻACJA SIEDZIBY IMTECH Polska:

AUTOR:                               Katarzyna Suszyńska

ADRES:                 Al. Jerozolimskie 134, część Gamma

INWESTOR:                        IMTECH Polska

POW. ARANŻACJI:          1.571 m2

REALIZACJA:                      2014

WSPÓŁPRACA: Natalia Stasińska

Wykładziny dostarczone przez firmę POLFLOR:

Wykładziny dywanowe: Paragon Diversity, Workspace Loop, Shaw On the Edge, Płytki kauczukowe: Artigo KAYAR.

Kategorie: Realizacje