Archiwum - 02/2013

Fortepian Whaletone i wykładzina Modena

komentarzy: 0
26 luty 2013

Po raz pierwszy w Polsce z okazji Światowego Dnia Wielorybów marka Whaletone zorganizowała wyjątkowy muzyczny wieczór z fortepianem Whaletone w restauracji Warszawa Wschodnia, wspierając Pacific Whale Foundation (www.pacificwhale.org).

Fundacja corocznie tego dnia zwraca uwagę społeczności światowej na konieczność aktywnego zaangażowania się w ochronę zagrożonych gatunków morskich ssaków. Wieczór prowadzony przez  Jacka Brzeszczyńskiego (pseud. Jazzek, musicunited.pl/jacek_brzeszczynski.html) otworzył jego występ w autorskim  repertuarze „Krople Życia”. Jacek (wokal, fortepian) wystąpił ze wsparciem zespołu w składzie: Mariusz Obijalski (fortepian),  Nathan Williams (trąbka) oraz Artur Krawczyk (kontrabas).  

Właściciele marki Whaletone, projektant Robert Majkut wraz z partnerką Elżbietą Madej zaprosili tego wieczoru gościa specjalnego, debiutującą nową płytą wokalistkę Kasię Kamińską (www.kasiasongs.com), która wraz z pianistą Grzegorzem Urbanem i gitarzystą Tomkiem Pfeifferem wykonała piosenkę „Underwater”. Było to premierowe wykonanie utworu, który Kasia napisała specjalnie dla Whaletone, otwierające dalszą artystyczną współpracę.

Specjalnie na ten wieczór firma Vorwerk, wspierająca wydarzenia kulturalne w całej Europie, udostępniła białą wykładzinę z kolekcji Modena, która stanowiła doskonale tło dla czarnego instrumentu. MODENA to luksusowy welur z najwyższej półki, który zachwyca gamą 63 jasno zdefiniowanych, wyrazistych i idealnych przede wszystkim do wnętrz mieszkalnych kolorów.  Wysoka jakość wykładziny doskonale współgrała z najwyższej klasy wzornictwem i  doznaniami artystycznymi.

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia była restauracja Warszawa Wschodnia (gessler.sohofactory.pl), impreza odbyła się 16 lutego 2013 roku.

Zdjęcia - Inzomnia.pl

więcej informacji o fortepianie – www.whaletone.com

Kategorie: Design

Gimnazjum w Białolęce - Ikona polskiej architektury, wnętrze po 10 latach

komentarzy: 0
19 luty 2013

Od blisko 10 lat Gimnazjum w podwarszawskiej Białołęce, które zaprojektowała pracownia Konior Studio zbiera zasłużone nagrody, wyróżnienia i pochwały.

Budynek został zaprojektowany dla ok. 800 uczniów i ok. 142 pracowników dydaktycznych. Liczy ponad 7.000 m2 powierzchni, na których ulokowano m. in. 30 klas i pracowni, aneks kulturalny i zaplecze sportowe.
Elementem spinającym wszystkie bloki jest dwukondygnacyjny hol -"Forum". Ta centralna przestrzeń spełnia nie tylko funkcję komunikacji ale jest również przestrzenią rekreacyjną. Duża powierzchnia holu oraz możliwość łączenia go ze świetlicą dają możliwość wykorzystania forum jako wielofunkcyjnej sali do uroczystości szkolnych.

Nasza firma miała przyjemność dostarczyć do budynku blisko 6000 m2 wykładziny Polyflor XL - homogenicznej czyli przez całą grubość posiadającej jednolitą strukturę, kolor i wzór. Wykładziny z serii XL dzięki tej pojedynczej strukturze nadają posadzce wytrzymałość i odporność na ścieranie. Nawet po kilkunastu latach eksploatacji walory te pozostają niezmienione. Dzięki łączeniu sznurami spawalniczymi otrzymujemy szczelne i higieniczne posadzki. Umożliwia to także tworzenie wzorów w różnych zestawach kolorystycznych.

Mimo upływającego czasu budynek nie stracił nic na swojej użyteczności i wyglądzie, nadal służy uczniom i nauczycielom i stanowi przykład ciekawych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu i realizacji placówek oświatowych.

Nasze posadzki po prawie 10 latach intensywnej eksploatacji wyglądają w dalszym ciągu zaskakująco dobrze – możemy więc spokojnie polecać je do zastosowania także w szpitalach, obiektach użyteczności publicznej, halach produkcyjnych i magazynowych a także salach sportowych.

Kategorie: Realizacje