Archiwum - 04/2021

Dywany X-rugs w przestrzeniach komercyjnych.

komentarzy: 0
30 Kwiecień 2021

Dywan zasadniczo kojarzy nam się z domem. Jest, był i będzie elementem, który dekoruje, uspokaja, nadaje charakteru każdemu z domowych pomieszczeń. Jednak w ostatnich latach, jako firma zajmująca się obiektowymi rozwiązaniami podłogowymi, obserwujemy rosnące zainteresowanie dywanami w obiektach komercyjnych – w hotelach, biurach czy przestrzeniach publicznych.

Co skłania projektantów, ale też inwestorów do sięgnięcia po to rozwiązanie?

  1. Popularność podłóg winylowych – płytek i paneli idealnie odwzorowujących drewno, kamień czy ceramikę. LVT spotykamy coraz częściej w hotelach – tam dywany sprawdzą się w części sypialnej – pod lub obok łóżka. Atrakcyjnie wyglądają również w lobby i restauracjach.
  2. „like at home” – trend, który skłania do projektowania przestrzeni, w których będziemy czuli się jak najbardziej domowo. Wprowadzenie dywanu do biura, nie wspominając o hotelu z pewnością poprawi nasze poczucie komfortu i wywoła dobre emocje.
  3. Dywany odgrywają rolę filtra powietrza w pomieszczeniach, zatrzymując kurz i inne alergeny
  4. Dywany poprawiają akustykę wewnątrz pomieszczenia – pochłaniają hałas, amortyzują i izolują dźwięki uderzeniowe
  5. Ekonomia – wyposażenie obiektu w dywany rozkładane punktowo będzie bardziej ekonomiczne niż wykładzina z rolki na całej powierzchni. Łatwiej też modyfikować wygląd pomieszczeń w zgodzie z aktualnymi modami.

Zgodzicie się z pewnością z tymi argumentami, dorzucając szereg swoich.

Pomyślmy jednak nad tym, jakie dywany powinny być stosowane w obiektach komercyjnych – publicznych, muszących spełnić określone prawem przepisy budowlane. Proponujemy spojrzeć na to zagadnienie przez pryzmat dywanów X-rugs SmartStrand.

Klasa użytkowa – czy inaczej klasyfikacja zastosowań, obiektowa zaczyna do 31 i doprawdy niewiele jest dywanów, które spełnią to wymaganie i mają na nie odpowiednie dokumenty. W przypadku dywanu X-rugs z wykładziny SmartStrand mamy dokładnie określoną w specyfikacji technicznej klasyfikację zastosowań i spokojnie możemy ich używać w obiektach publicznych.

Palność – czy raczej trudnopalność, bardzo ważny czynnik, który decyduje o przydatności dywanu do zastosowaniu we wnętrzu. W obiektach publicznych wskazana jest klasyfikacja ogniowa Cfl-s1, lub jeszcze wyższa Bfl-s1. Naturalnie X-rugs bez problemu spełnia to wymaganie.

 

Dodatkowe cechy to trwałość, odporność na plamy, łatwość czyszczenia – o tym możecie poczytać w naszym wpisie poświęconym wykładzinom SmartStrand.

Pojawią się pytania –przecież taki dywan możemy mieć z każdej wykładziny, kupić kawałek i obszyć. Generalnie tak, – ale chcąc zachować wysoką, jakość i estetyczny wygląd, którym będziemy cieszyć się przez długie lata, warto wybrać obszycia fabryczne – wykonywane na dużych stołach, bez naciągania obszywanego materiału. Dywany przygotowane przez fabrykę będziemy mogli nawet po kilku latach bezpiecznie zwinąć w rulon, nie będzie się wykruszał spód, czy łamały obszyte brzegi.

Warto też mieć na uwadze, że dywany X-rugs mogą być przygotowane z wykładziny SmartStrand Lounge, która ma certyfikat Polskiego Związku Higieny – na stosowanie np. obiektach opieki zdrowotnej jak domy seniora, w edukacji – przedszkola, żłobki.

Atrakcyjne dla dużych inwestycji ( powyżej 1000m2) będzie rozwiązanie Bi-ome®, pokrycie wykładziny powłoką zwalczającą mikroorganizmy.

Dywany X-rugs SmartStrand mogą mieć dowolny wymiar, do wyboru mamy dwa rodzaje obszycia – podwinięte lub z taśmą, spód możemy zabezpieczyć warstwą antypoślizgową. Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt unikolorów – pastelowych, bazowych lub intensywnie, energetycznie barwnych. Na wykładzinie można również w technologii LCL wytuftować ( wyciąć) dowolny wzór.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.smartstrand.pl i kontaktu z dystrybutorami detalicznymi lub Doradcami firmy Polflor( przy dużych inwestycjach).

Kategorie: Design