Archiwum - 06/2021

Kinetex - rewolucja w podłogach!

komentarzy: 0
30 Czerwiec 2021

Rosnąca świadomość wpływu wielu czynników na zdrowie i psychikę człowieka powoduje, że pewne aspekty środowiska budowlanego, takie jak akustyka, jakość powietrza w pomieszczeniach, ergonomia, łączone są bezpośrednio z wydajnością, efektywnością pracy, bezpieczeństwem i odpoczynkiem. Podłogi mogą odegrać kluczową rolę w osiąganiu pozytywnych wyników przy pozycjonowaniu tych czynników w wielu obiektach. Dlatego zachęcamy do przyjrzenia się posadzkom kompozytowym Kinetex, które zaprojektowane, jako alternatywa do podłóg twardych posiadają wiele zalet wykładzin dywanowych.

Kinetex to zaawansowana technologicznie kompozytowa wykładzina tekstylna, która łączy w sobie najważniejsze zalety miękkich pokryć podłogowych z trwałością i właściwościami użytkowymi podłóg twardych.  Jakie są korzyści zastosowania Kinetex?

Trwałość i gwarancja. Kinetex zachowuje swoje właściwości użytkowe na wiele lat. Jest to jeden z najstaranniej przebadanych produktów na rynku. Do jego zalet należą wyjątkowa stabilność wymiarów i nieporównywalna odporność na zgniatanie. Podczas badania TARR – Rating, Kinetex został poddany symulacyjnemu testowi zużycia, który polega na 12000 cyklach kondycjonowania powierzchni posadzki za pomocą heksapodu. Im wyższa jest wartość TARR, tym dłużej wykładzina zachowuje swój pierwotny wygląd. Kinetex otrzymał ocenę 4,5 w 5 punktowej skali, co oznacza, że bez problemu wytrzyma ruch 5 milionów kroków.  W Polsce Kinetex otrzymał 25 lat gwarancji.

 

Konserwacja. Wykładzina będzie wyglądać jak nowa przez wiele lat. Wystarczy ją odkurzać i czyścić metodą enkapsulacji. Dzięki lekkiej strukturze okrywy Kinetex zatrzymuje mniej wody niż wykładzina dywanowa i szybciej schnie. Łatwo usuniesz z niej brud i nawet najbardziej uporczywe plamy jak krew, mocz, kawa czy wino. Sprzątanie posadzki z Kinetexu jest równie łatwe jak podłóg twardych i pozwala zaoszczędzić czas i zużycie środków czyszczących.

Komfort Kinetex to miękka wykładzina włókiennicza na spodzie o wysokiej gęstości. Posadzka ma właściwości amortyzujące, pochłania energię, co sprawia, że może zmniejszać ryzyko urazów powodowanych obciążeniem stóp, pracą na stojąco lub ciągłym przemieszczaniem się, w znacznie wyższym stopniu niż twarde pokrycia podłogowe. Dzięki temu nasz organizm nie męczy się tak szybko i może efektywniej działać przez dłuższy czas.

Recycling Kinetex w 100% wykonany jest z PET. Zarówno warstwa wierzchnia z włókien poliestrowych jak i miękkie, poliestrowe podłoże, zespolone ze sobą za pomocą wysokiej temperatury, bez stosowania dodatkowych substancji ( klej, PVC, bitum, latex). Poliester to najlepszy i najłatwiej wykorzystywany w recyclingu surowiec. Także w Polsce nie ma problemu z odbiorem zużytej posadzki i powtórnym przetworzeniem. 

Zrównoważony rozwój Płytki Kinetex wykonane są w 45% z przetworzonych odpadów po konsumenckich. Każda płytka zawiera równowartość 27 plastikowych butelek po napojach. Mniejsze zapotrzebowanie na surowce i dłuższe życie produktu oznaczają, że Kinetex pozostawia o wiele mniejszy ślad środowiskowy niż inne obiektowe pokrycia podłogowe.

Zdrowie Kinetex zmniejsza ilość unoszących się w powietrzu cząstek zanieczyszczeń, które powodują alergie i infekcje. Wykładzina przewyższa wymogi standardu oceny emisji lotnych związków organicznych wewnątrz pomieszczeń otrzymując certyfikat Green Label Plus.

Akustyka Innowacyjna budowa Kinetexu powoduje, że posiada on wyjątkowo wysoką izolację dźwięku uderzeniowego.  Dodatkowo zaskakuje dobra pochłanialność hałasów w tle, co znacznie poprawia słyszalność, zrozumiałość mowy w pomieszczeniu ( częsty problem w obiektach edukacji, salach konferencyjnych)

Antypoślizgowość Ze względu na wyjątkową strukturę powierzchni, posadzka Kinetex pozostaje antypoślizgowa zarówno sucha jak i mokra. Podczas testu prowadzonego przez NFSI Kinetex miał lepszą przyczepność niż podłogi twarde a nawet wykładziny dywanowe!

Tolerancja wilgoci. Wyjątkowa struktura posadzki i właściwości włókien poliestrowych powodują, że Kinetex jest odporny na większą wilgotność. Tekstylny kompozyt „oddycha”, dzięki czemu płytki te możemy montować na dwukrotnie bardziej wilgotnym podłożu niż określają to normy dla posadzek twardych, jakich jak: wykładziny PVC, posadzki kauczukowe, wykładziny naturalne orz płytki dywanowe na podłożach: bitumicznym, PVC i ecoworx. Cecha ta przyspiesza proces instalacji i obniża koszty montażu posadzki.

Montaż Montaż posadzek Kinetex jest prosty i szybki. Ponieważ jest to miękki materiał włókienniczy, docinanie płytek nie stanowi problemu. Ogromnym ułatwieniem jest również warstwa samoprzylepna na spodzie płytki – dzięki temu, nie potrzebujemy kleju, tylko płyn gruntujący. Kinetex może być instalowany na wszystkich twardych powierzchniach.

Wyjątkowość Kinetex nie ma odpowiednika na rynku pokryć podłogowych. Połączenie cech podłóg twardych i zalet wykładzin dywanowych powoduje, że znajdzie zastosowanie w wielu obiektach, gdzie do tej pory musieliśmy wybierać między tymi rodzajami podłóg.

Więcej informacji na stronie www.kinetexbypolflor.pl i u Doradców Polflor!

Kategorie: Design