Archiwum - 06/2014

Wykładziny kauczukowe - styl, design i efekt wellnes

komentarzy: 0
16 Czerwiec 2014

Meander Medical Center, nowy szpital w Amersfoort w Holandii, został otwarty w grudniu 2013 roku. Projekt autorstwa Atelier Pro (Haga), zakładał stworzenie kompleksu opieki zdrowotnej w formie wioski zlokalizowanej wzdłuż jednej, głównej drogi i 3 wewnętrznych placów, co powoduje jak najbliższy kontakt pacjenta z naturą i przenikanie otoczenia do wewnątrz budynków. Struktura szpitala miała zapewnić przyjemne środowisko, w którym światło, natura i zastosowane materiały mają pomóc pacjentom poczuć się jak obiekcie wellness, zmniejszając w ten sposób stres związany z pobytem w szpitalu..
Pomimo swojej wielkości ponad 100.000 mkw, szpital został zaprojektowany, aby zapewnić optymalne rozwiązania komunikacyjne dla pacjentów, czytelność podziału funkcji i wyboru kierunków.

Wykładziny kauczukowe ARTIGO zostały zainstalowane na 13.000 mkw. Wybór padł na ND / UNI ze względu na jego właściwości techniczne i estetyczne. Faktycznie dzięki swojej dużej wytrzymałości na zużycie i uderzenia, zdolności do zmniejszenia hałasu spowodowanego uderzeniem i elastyczność, to produkt ARTIGO okazał się najlepszy w korytarzach i obszarach wspólnych przy pokojach.
Zanim ostatecznie wybierano naszą podłogę, projektanci i właściciele budynku, testowali wykładzinę kauczukową w wydzielonym obszarze w budynku przez prawie rok i ich wybór był dokonany z pełnym przekonaniem.

Styl wnętrz szpitala utrzymany jest w łagodnej kolorystyce, dlatego na podłogach preferowano różne odcienie szarości (U54, U55, U20, U36), pozostawiając woli projektanta wybór mebli, którye miały by nadać ton i charakterystykę każdemu oddziałowi.

Efekt jaki osiągnięto w Meander to szpital, który wygląda jak miejsce przyjazne, opiekuńcze a jednocześnie stylowe i designerskie. Wykładziny Artigo na pewno się do tego przyczyniły.

 

MEANDER CENTRUM MEDYCZNE - AMERSFOORT
Rok: 2012-2013
Architekci: Atelier Pro - Haga
Produkty: Multifloor ND / UNI 3mm
Podłogi Artigo: 13.000 m2
Kolory: U54, U55, U20, U36

Kategorie: Inspiracje