Archiwum - 01/2014

Minimalistyczne wykładziny

komentarzy: 0
13 Styczeń 2014

Design skandynawski zawsze kojarzy się z prostymi formami, które jednak od pierwszego spojrzenia potrafią zawładnąć wyobraźnią.  Jasne, przejrzyste przestrzenie potrzebują czasami ocieplenia - dobrym rozwiązaniem może być sięgnięcie po wykładziny dywanowe, które nie przytłoczą a podkreślą wyjatkową prostotę wnętrza.

Wśród wykładzin, które szczególnie pasują do tego stylu są z pewnością produkty duńskiej firmy Benzton.

Bentzon Carpets to prywatna fabryka założona w 1976 roku, której podstawową produkcję stanowią wykładziny wełniane i poliamidowe tkane według tradycyjnych metod na najnowocześniejszych krosnach, co pozwala osiągać ilość ok 2 mln mkw rocznie. Wykładziny Bentzona są sprzedawane przede wszystkim w Europie, która ceni duński minimalizm.

Co jest charakterystycznego w tych wykładzinach, że nieustannie znajdują nabywców?

Intrygujący design – stonowana kolorystyka, charakterystyczny splot i wygląd runa powodują, że wykładziny Bentzona są poszukiwane przez zwolenników tradycyjnych i minimalistycznych rozwiązań we wnętrzach. Jednocześnie wygląd niektórych kolekcji jest bardzo nowoczesny i idealnie wpisuje się we współczesne trendy aranżacji wnętrz.

Oprócz zaawansowanych technologii, dzięki którym wykładziny są pokryte ochronną warstwą teflonu, ułatwiającego czyszczenie, specjalnie dobrane włókna poliamidowe i mieszanka wełny i poliamidu powodują ekstremalną odporność i wytrzymałość produktu.

Wśród ostatnich polskich realizacji warto wspomnieć wnętrza zrewitalizowanego Kina Pałacowego w CK Zamek w Poznaniu, Mediatekę w Szczecinie czy część hotelową przy nowej Filharmonii Koszalińskiej.

Pełna specyfikacja i kolorystyka kolekcji dostępnych w Polsce znajduje się na stronie www.bentzon.pl

 

Kategorie: Inspiracje