Archiwum - 05/2015

Biuro poskromionych żywiołów - siedziba firmy IMTEC

komentarzy: 0
21 Maj 2015

Firma Imtech plasuje się w czołówce firm rynku instalacji mechanicznych – m.in. wentylacyjnych, ciepłowniczych, chłodniczych, instalacji elektrycznych i sieci infrastruktury zewnętrznej.                                                                                           To czym zajmuje się firma zadecydowało o aranżacji nowej siedziby, która mieści się w budynku Eurocentrum przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, zaprojektowanym przez pracownię PRC Architekci.Firmie zależało na tym, aby przestrzeń biurowa była przyjazna zarówno dla pracowników jak i odwiedzających gości, ale nie pozbawiona elegancji i elementów wizualnej identyfikacji.

Wspólne przestrzenie:  open space, korytarze zaaranżowano w różnych odcieniach szarości – układając w nich płytki dywanowe Paragon Diveristy i Workspace Loop. Taka aranżacja podłogi, uspakaja przestrzeń, a indywidualnie dobranych wzór ułożenia płytek pozwala przejrzyście oddzielić poszczególne strefy – komunikacji, do pracy zespołowej, do pracy indywidualnej.

Jednocześnie zaprojektowano różnokolorowe aneksy kuchenne – wyposażając je w wykładzinę kauczukową Kayar, doskonałą do tego typu przestrzeni, a dzięki intensywnym kolorom współgrającą z intensywna kolorystyką ścian, na których umieszczono wielkoformatowe zdjęcia owoców. Aneksy ujmują przestronnością, miłą atmosferą i witalnością, dzięki czemu są dobrym miejscem do krótkiego odpoczynku przy posiłku.

Zdecydowanie najciekawszymi pomieszczeniami w siedzibie Imtech są pokoje konferencyjne, którym przyporządkowano żywioły ognia, wody, powietrza. Nie tylko zdjęcia – tapety na ścianach, ale również podłogi zaaranżowano w odpowiedniej kolorystyce. Na podłogach położono płytki dywanowe Shaw Contract Group z kolekcji On the Edge, których wyraźnie podkreślone krawędzie pozwoliły efektownie wyrzeźbić podłogę.

Siedziba  firmy Imtech jest  przykładem na to jak znajomość aktualnych trendów oraz możliwości produktowych pozwala stworzyć spójną i interesującą przestrzeń, która sprawia, że ludzie chcą w niej przebywać.

Opis autorski inwestycji zamieszczony został w 3 numerze Polflor Design News

ARANŻACJA SIEDZIBY IMTECH Polska:

AUTOR:                               Katarzyna Suszyńska

ADRES:                 Al. Jerozolimskie 134, część Gamma

INWESTOR:                        IMTECH Polska

POW. ARANŻACJI:          1.571 m2

REALIZACJA:                      2014

WSPÓŁPRACA: Natalia Stasińska

Wykładziny dostarczone przez firmę POLFLOR:

Wykładziny dywanowe: Paragon Diversity, Workspace Loop, Shaw On the Edge, Płytki kauczukowe: Artigo KAYAR.

Kategorie: Realizacje