Archiwum - 03/2014

Polska kolekcja płytek dywanowych Shaw.

komentarzy: 0
31 Marzec 2014

Kolekcja płytek dywanowych Diffuse 630 jest autorską propozycją polskiego oddziału firmy SHAW Contract Group zaprojektowaną specjalnie na rynek europejski.

Celem zespołu projektantów było znalezienie optymalnej i uniwersalnej płytki, która z powodzeniem połączy wysoką jakość z interesującą stylistyką obszaru Europy środkowej.

Analizując potrzeby inwestorów doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest mocna, wytrzymała płytka w uniwersalnym kształcie – wybraliśmy runo w formie pętelki, podłoże ekologiczne Ecoworx i wymiary 61x61 cm.

Kolorem bazowym runa, najbardziej uniwersalnym dla inwestorów okazał się ciemny grafit połączony o ton jaśniejszą szarą nicią, pojawiającą się w proporcji 1/3, co stworzyło optymalną tonację będącą punktem wyjścia do tworzenia autonomicznych przestrzeni biurowych w klasycznym, bezpiecznym i uniwersalnym mono kolorze.

Zespół projektowy wziął też pod uwagę możliwość indywidualizacji produktu według potrzeb inwestora, urozmaicając kolekcję o dodatkowe opcje kolorystyczne.

Pojawiły się 2 linie w 5 podstawowych kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym, szarym i czerwonym rozmieszczone skokowo, nieregularnie na całej powierzchni płytki. Zabieg ten spowodował możliwość aranżacji powierzchni biurowych z naciskiem na definiowanie stref takich jak korytarze, gabinety, sale konferencyjne, przestrzenie Open Space w określonej kolorystyce.

Płytka podstawowa w odcieniu grafitu oraz płytki uzupełniające z dodatkiem kolorowych linii doskonale komponują się z kolekcją płytek w 46 kolorach TRU Colours.

 

Jedną z pierwszych realizacji, w których zastosowano płytki z kolekcji Diffuse 630 jest showroom firmy ESPES w Warszawie.

Po szczegółowe informacje na temat kolekcji zapraszamy do naszych doradców architekta.

Kategorie: Design