Vorwerk

Vorwerk - gdy 10 kształtów płytek oznacza miliony możliwości!

komentarzy: 0
30 Październik 2019
Powodzenie kolekcji Free Forms – płytek dywanowych o niestandardowych kształtach zachęciło fabrykę Vorwerk flooring do odświeżenia konceptu, przy czym nie ograniczono się tylko do kwestii wzorniczych.
Przede wszystkim nowe płytki dywanowe Vorwerk w standardzie występują w wersji z podkładem akustycznym i są dostępne z oznaczeniem Sonic.   Dzięki redukcji hałasu uderzeniowego do 40 dB, najlepszej ocenie pochłaniania dźwięku i skróceniu czasu pogłosu nawet o 40% są najlepiej przygotowanym produktem do stosowania w miejscach gdzie akustyka jest ważna.  Podłoże jest tekstylne bez bitumu i PVC dzięki czemu zapach jest całkowicie neutralny i nie uciążliwy dla użytkowników.  Dodatkowym plusem jest to, że runo w znacznym stopniu  wiąże drobne cząstki kurzu, dzięki czemu wykładzina jest odpowiednia dla osób z alergią.

Wracając do wzornictwa.  Poszerzono ofertę podstawowych kształtów - mamy kwadrat w 2 rozmiarach 50x50 i 100x100 cm, oraz 2 rozmiary desek – 25x100 i 50x100.

Z kształtów nietypowych pozostawiono płytki Prisma i Crystal.  Nowością są podłużne płytki Wave, i korespondujące z kształtami bazowymi płytki Edge oraz wprowadzające zupełnie nowe możliwości płytki Tie ( krawat, mucha) oraz Flake ( płatek) .

Dodatkowym atutem jest znaczne poszerzenie produktów dostępnych we FreeForms. Już nie tylko znane nam Exclusive 1009, Superior 1012 i Superior 1017, ale też wykładziny z nadrukami, pętelkowe z linearnym motywem, czy nawet tkane.  

Oferując unikalny zestaw narzędzi o różnych rozmiarach, rodzajach dywanów i splotów, a także czystą niewyczerpaną paletę wzorów ze stylów NATURA | CLASSIC | ART Vorwerk zaproponował architektom i projektantom nieograniczoną paletę możliwości.  Zapraszamy do kontaktu z Doradcami Polflor – chętnie zaprezentują nowe kolekcje.

Jednocześnie polecamy bardzo przyjazny, intuicyjny  konfigurator  z pełną dostępnością do kolorów, kształtów oraz możliwością zapisywania wizualizacji do CAD i jpg.

 

Kategorie: Inspiracje

Kształt podłogi - czyli porozmawiajmy o płytkach dywanowych

komentarzy: 0
15 Styczeń 2018

Przyzwyczajeni jesteśmy do „normalnych” kształtów płytek – kwadraty, ewentualnie prostokąty lub coraz popularniejsze deski – planki. Jednak producenci wykładzin doskonale wiedzą, że rośnie potrzeba zindywidualizowania obiektów a jednym z najłatwiejszych do wykorzystania w tym procesie elementów jest właśnie podłoga. Dlatego żeby zmusić architektów do wykorzystania tego potencjału a jednocześnie dać im nieograniczone możliwości ciekawych projektów na rynku pojawia się więcej oryginalnych kształtów płytek dywanowych i podłogowych. Można pokusić się o stwierdzenie, że kształt hexagonu wszedł już do kanonu – mamy kolekcję Hexagon chociażby w płytkach dywanowych z fabryki Shaw Contract. Jednak szczególnie chętnie architekci sięgają po ofertę firmy Vorwerk i kolekcje FreeForms.

Free Forms to 9 kształtów, które pozwalają projektantom na zrobienie wszystkiego z podłogą! Co ciekawe w propozycji fabryki Vorwerk, właściwie każda z kolekcji dostępna jest w kształtach Free Forms.  Oczywiście są produkty, które szczególnie dobrze sprawdzą się w tych formach – wykładzina typu shaggy – Elara, wykładzina frise – Frisea, wykładzina welurowa – Forma. W jednej aranżacji można zastosować płytki z każdej z tych kolekcji, zyskując dodatkowo zróżnicowanie powierzchni podłogi wysokością runa, fakturą wykładziny oraz oczywiście kolorami.

Kolejna propozycja, tym razem dla osób, które cenią trwałość i doskonałą, jakość tkanych wykładzin, to kształty FreeForm Geometric i FreeForm Organic z fabryki Carpet Concept. Oczywiście płytki z wykładzin Eco Iqu i Eco IquS ( z charakterystyczną wyciągniętą na powierzchnię pętelką) dostępne są w klasycznych wymiarach kwadratów, prostokątów i deski a trójkąty i fale stanowią ciekawe dopełnienie. Tym niemniej prowokują do rozrzeźbienia podłogi – zabawy kształtem, fakturą, kolorem i wykorzystania potencjału przy wyznaczaniu stref biura.

Kształty w postaci nie tylko kwadratów i płytek podłużnych pojawiły się również w ostatniej aktualizacji kolekcji tkanych wykładzin winylowych Dickson Woven Flooring. Tutaj postawiono na kształt rombu i sześciokąta, które przy odpowiednim montażu podkreślą jeszcze mocniej efekt 3D tkanych winyli.  Shape Labs - propozycja Dickson to oferta dla wyjątkowych inwestorów, potrzebujących prestiżowych i oryginalnych rozwiązań dla wnętrz.

Oferta Polflor jak zawsze w najbardziej kompletny sposób stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku – zarówno projektantów jak i inwestorów. Oprócz propozycji z fabryk, mamy też szereg referencji z rynku polskiego oraz oczywiście sprawdzone firmy, które potrafią zainstalować najbardziej skomplikowane projekty podłóg. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami Handlowymi, którzy udzielą szerszych informacji.

We wpisie wykorzystałam materiały fabryk, zdjęcia z realizacji biura Allegro proj. WorkplaceSolutions, Mazda Motor Poland proj. Otomi Store Design Lab oraz zdjęcia z mockupu dla inwestora z MockupOffice w Warszawie.

Kategorie: Design

Małopolski Ogród Sztuk

komentarzy: 0
30 Czerwiec 2016

Jedna z najciekawszych realizacji krakowskich ostatnich lat. Małopolski Ogród Sztuki biura architektonicznego Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewy. Budynek, który wzbudza niekwestionowany zachwyt autorytetów oraz zwykłych użytkowników. Inwestycja otrzymała niezliczoną ilość nagród i wyróżnień – przyznawanych przez media, samorządy, stowarzyszenia i fundacje architektoniczne polskie i zagraniczne. MOS stał się budynkiem – ikoną.

A my mamy niekwestionowaną przyjemność z faktu, że zainstalowano w nim wykładziny Vorwerk dostarczone przez naszą firmę.

Małopolski Ogród Sztuk to multimedialne centrum kultury w którym mieści się przede wszystkim nowa, wielofunkcyjna scena Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz mediateka, która jest użytkowana przez Bibliotekę Wojewódzką. Autorzy projektu określają ją jako „współczesny dom kultury” oraz „artystyczną przestrzeń, gotową do uprawiania wszelkich form sztuki”. Bryła budynku poprzez poprowadzenie linii dachu adekwatnie do otaczających ją starych kamienic, oraz przeszklenie odsłaniające zabytkową elewację wpisuje się idealnie w tkankę historycznego Krakowa. Przeszklona hala może być odkrytą przestrzenią do plenerowych wystaw, happeningów oraz innej działalności artystycznej, a jednocześnie umożliwiła architektom wprowadzenie dużej ilości naturalnego światła i  zieleni do przestrzeni jakby nie było ogrodu.

W jednym ze skrzydeł budynku dostępna jest nowoczesna mediateka, w której zgromadzono multimedialne zasoby książek i muzyki, w drugim - wielofunkcyjna sala widowiskowa dla 290 osób, w której będą odbywały się wystawy, konferencje, koncerty, przedstawienia teatralne. W budynku znajduje się także sala kinowa. Wnętrza budynku utrzymane są w spokojnej kolorystyce – dominuje biel, szarości, stal, szkło – wszystko co pozwala w pełni skupić się na odczuwaniu sztuki. W takiej stylistyce utrzymano też pomieszczenia biurowe – żywe kolory wprowadzają, zmieniające się drukowane materiały promujące działalność MOS. Mediatekę ożywiono kolorowymi siedziskami, regałami wypełnionymi kolorowymi okładkami publikacji oraz pełnym przeszkleniem wychodzącym na halę z ogrodem.

Całość wiąże szara, ekskluzywna wykładzina dywanowa Vorwerk, która tutaj stanowiła po prostu bazę do zaaranżowania przestrzeni zgodnie z ich stałą lub czasową funkcją.

Każdego kto będzie w Krakowie gorąco zachęcamy do odwiedzin w Małopolskim Ogrodzie Sztuk przy ul. Rajskiej 12. Miejsce tętni życiem – spektakle, warsztaty, filmy, muzyka, terapia sztuką. W czasie wakacji realizowany jest projekt Lato w teatrze. Na prawdę warto przynajmniej zerknąć na ten bardzo ciekawy budynek.

 

Małopolski Ogród Sztuk, Kraków, ul. Rajska 12

realizacja 2012

projekt Ingarden Ewy Biuro Architektonicz

Montaż wykładziny - BiuroInvest

Rodzaj wykładziny - dywanowa, welurowa, kolekcja Fascynacja, fabryka Vorwerk

 

Kategorie: Realizacje

Wykładzina elastyczna z surowców odnawialnych

komentarzy: 0
13 Sierpień 2013

Firmy produkujące wykładziny obiektowe nieustannie szukają nowych, co raz bardziej ekologicznych rozwiązań, wychodzać na przeciw co raz bardziej restrykcyjnym normom środowiskowym - ale również rosnącej świadomości ekologicznej klientów.

RE/COVER green to pierwsza wprowadzana na rynek przez Vorwerk kolekcja wyjątkowych wykładzin elastycznych obejmująca nową generację designerskich produktów dedykowanych posadzkom obiektowym. Kolekcja produkowana jest w oparciu o naturalnie odnawialne surowce, na przykład olej rycynowy otrzymywany z nasion tropikalnej rośliny Ricinus communis.

Właściwości ekologiczne kolekcji:

- Zawiera blisko 90% surowców odnawialnych

- Ograniczone stosowanie chloru, plastyfikatorów i rozpuszczalników

- Substancje petrochemiczne zastąpione zostały olejem rzepakowym i rycynowym

- Bezwonna i prawie zupełnie wolna od emisji

 

Właściwości architektoniczne:

- Trwałość

- Niezwykła wytrzymałość i odporność na zużycie

- Łatwość czyszczenia

- Łatwość konserwacji

- Dostępność w postaci rulonów o szerokości dwóch metrów

Koncepcja wzornicza RE/COVER green obejmuje aż 30 modeli i stworzona została przez Hadi Teherani, renomowane biuro architektoniczno-wzorniczego działające na skalę międzynarodową. Poza odcieniami jednobarwnymi kolekcja obejmuje serię „Sparkling Greys” z ciepłymi bielami i precyzyjnie dobranymi tonami szarości, które łatwo można zintegrować z projektami obiektów biznesowych. Natomiast seria „Sparkling Colors” z odcieniami niebieskiego, czerwonego, żółtego i zielonego kładzie akcent na posadzkę i doskonale nadaje się do zaznaczanie stref w danej przestrzeni, na przykład w sektorze opieki zdrowotnej bądź placówkach użyteczności publicznej. Przy czym wszystkie jednobarwne odcienie RE/COVER green to coś więcej niż monochromatyczne wzory, gdyż wyrafinowana struktura kropek na powierzchni powoduje dyskretny efekt lśnienia inspirowany ruchem lustra wody. W rezultacie posadzka w jednobarwnych odcieniach RE/COVER green posiada bardzo żywy wygląd, który delikatnie odzwierciedla otoczenie łagodnie się do niego dopasowując.

Oprócz tego, biuro Hadi Teherani harmonijnie dopasowało wszystkie wzory RE/COVER green w odcieniach jednobarwnych do świata barw zawartego w kolekcjach Vorwerk SCALE i płytkach dywanowych do dowolnego kształtowania FreeScale. Daje to jeszcze większą swobodę projektowania, gdyż RE/COVER green i płytki do dowolnego kształtowania można ze sobą swobodnie łączyć.

Tak zrównoważone spektrum kolorów i wzorów zapewnia projektantom wnętrz wiele opcji kształtowania „zielonej” architektury posadzek. Nowe produkty i zalety oferowane przez RE/COVER są przekonujące aż po najdrobniejsze szczegóły, takie jak brak widocznych łączeń, który dotychczas można było wyprodukować tylko po wysokich kosztach w postaci posadzek samorozlewnych, samopoziomujących lub powłok PU. Obecnie są one dostępne jako towar w rulonie w atrakcyjnej wizualnie formie do zastosowań obiektowych.

„RE/COVER green jest logicznym przeniesieniem filozofii Vorwerk Carpets do szerokiego świata wykładzin podłogowych. Tego rodzaju połączenie ekologii, estetyki i jakości oferuje architektom i projektantom wnętrz unikatowe rozwiązanie. Bardzo się cieszę, iż za pomocą RE/COVER green możemy zwiększać nasze obszary kompetencji i po raz kolejny tchnąć nowe życie w kulturę posadzek kierując nasze działania ku przyszłości,” powiedział Johannes Schulte, Prezes i Dyrektor Generalny Vorwerk Carpets.

Kategorie: Design