inspiracje

Japandi - w hołdzie dla minimalizmu

komentarzy: 0
29 Październik 2021

Czy zastanawiacie się czasem jak ogromną rolę odgrywa podłoga w urządzeniu wnętrza zgodnie z aktualnymi trendami?  Wybierając pokrycie podłogowe zazwyczaj kierujemy się zasadą uniwersalności – aby stanowiło dobrą bazę do wielu aranżacji, ale również  stawiamy na trwałość, łatwość sprzątania, akustykę.  Jednym z gorących trendów roku 2021 jest japandi – czyli połączenie dwóch stylów: japońskiego i skandynawskiego minimalizmu. Skandynawski - swojski, miękki i łatwo dający się udomowić, oraz japoński łączący w sobie prostotę i wyrafinowanie, kulturę wabi-sabi i sztukę kintsugi. Japandi to zwrot w stronę naturalności, lekkości i przestronności, spokojnych barw i intrygujących kształtów jakie oferuje nam natura.

Czy w ofercie Polflor znajdziemy produkty, które ułatwią zaaranżowanie pomieszczeń w stylu japandi? Oczywiście! Przyjżyjmy się podlodze z paneli winylowych EXPONA, poszukajmy prostoty i miękkosci w wykładzinach dywanowych SmartStrand, a wyrafinowania, wabi-sabi i kintusgi poszukajmy w produktach Shaw Contract: Dye Lab i Simple By Nature.  Spójrzcie na kilka propozycji, a o szczegóły pytajcie Doradców Polflor

Kategorie: Inspiracje

Design is ... 2013 award - najlepsze wnętrza wg Shaw Contract Group

komentarzy: 0
30 Sierpień 2013

Shaw Contract Group, amerykański producent płytek i wykładzin dywanowych poprzez głosowanie na swoim portalu wyłonił zwycięzców w firmowym konkursie Design is … , podczas którego internauci z całego świata oceniają wnętrza w których zastosowano płytki dywanowe Shaw z różnych kolekcji.

Przeglądając nagrodzone projekty można zauważyć, że właściwe nie ma obiektu, przestrzeni w której nie można zastosować płytek dywanowych – oczywistością są biura, ale pojawiają się również  muzea, szkoły, lotniska, szpitale i przychodnie czy nawet restauracje i puby.

Szereg wzorów umożliwia kształtowanie przestrzeni w sposób nieograniczony a w połączeniu z wybraną przez klienta kolorystyką ( system NSP) pozwala na zaprojektowanie i zrealizowanie bardzo indywidualnego i niepowtarzalnego wnętrza.

Wśród tegorocznych nagrodzonych realizacji widać szczególne zainteresowanie ostatnimi kolekcjami – prostokątnych płytek 18x36 oraz on the edge. Projektanci z dużym zaangażowaniem wykorzystali sugestię firmy Shaw aby za pomocą tych produktów „wyrzeźbić” podłogę i nadać unikalny charakter pomieszczeniom.

Na potrzeby bloga wybrałam kilka najciekawszych wnętrz – pełen przegląd wyników Design is dostępny jest na stronie http://designis.shawcontractgroup.com/2013/peopleschoice/

Mam nadzieję, że zaprezentowane realizacje skłonią naszych architektów i inwestorów do bardziej odważnego korzystania z możliwości jakie daje… podłoga…

Kategorie: Inspiracje